Jump to content
manolispoulos

Vw polo diesel 1.4 tdi

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά

Σκέφτομαι την αγορά ενός μεταχειρισμένου vw polo mk5 tdi ή skoda fabia με κινητήρα 1.4 tdi 75ps ή 90ps μετά το 2015

Δεν ξέρω όμως από ποιά χρονιά λύθηκαν τα θέματα που είχε με τα σβησίματα ή αν δεν λύθηκαν πότε, γι' αυτό κ τον σταμάτησαν τόσο γρήγορα κ στο polo 6r έβαλαν τον 1.6 tdi. Απ' όσο ξέρω μόνο 4-5 το πολύ υπήρξε η διάθεση του 1.4 tdi. Επίσης διάβασα σε ξένο forum πως ο 1.0 tsi του golf στις αρχές εμφάνιζε ανομοιόμορφη φθορά στο ρουλεμάν του στροφάλου λόγω έλλειψης του άξονα εξισορρόπησης κ έτσι τείνω περισσότερο στο diesel, εκτός κ αν βρω τον 1.2 tsi στη 2η έκδοση του την EA211.

Το χρόνο κάνω 17.000km-20.000km λόγω εργασίας κ 2-3 ταξίδια τα μικρότερα 200km. Καθημερινές μετακινήσεις, οι μικρότερες 15km, οι μεγαλύτερες 65km.

Επαρχία με ανηφόρες κ στροφές κ πολλές φορές με 3-4 άτομα

 

Απόψεις κ γνώμες για την επιλογή κινητήρα κ θέματα αξιοπιστίας των 1.4 tdi, 1.0 tsi κ 1.2 tsi παρακαλώ.

Καθώς κ για διάφορες αξιοπιστίας μεταξύ polo κ fabia 

Ευχαριστώ

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 λεπτό πριν , manolispoulos said:

Καλησπέρα παιδιά

Σκέφτομαι την αγορά ενός μεταχειρισμένου vw polo mk5 tdi ή skoda fabia με κινητήρα 1.4 tdi 75ps ή 90ps μετά το 2015

Δεν ξέρω όμως από ποιά χρονιά λύθηκαν τα θέματα που είχε με τα σβησίματα ή αν δεν λύθηκαν πότε, γι' αυτό κ τον σταμάτησαν τόσο γρήγορα κ στο polo 6r έβαλαν τον 1.6 tdi. Απ' όσο ξέρω μόνο 4-5 χρόνια το πολύ υπήρξε η διάθεση του 1.4 tdi κ μετά τον έκοψαν από την παραγωγή,τυχαίο; Επίσης διάβασα σε ξένο forum πως ο 1.0 tsi του golf στις αρχές εμφάνιζε ανομοιόμορφη φθορά στο ρουλεμάν του στροφάλου λόγω έλλειψης του άξονα εξισορρόπησης κ έτσι τείνω περισσότερο στο diesel, εκτός κ αν βρω τον 1.2 tsi στη 2η έκδοση του την EA211.

Το χρόνο κάνω 17.000km-20.000km λόγω εργασίας κ 2-3 ταξίδια τα μικρότερα 200km. Καθημερινές μετακινήσεις, οι μικρότερες 15km, οι μεγαλύτερες 65km.

Επαρχία με ανηφόρες κ στροφές κ πολλές φορές με 3-4 άτομα

 

Απόψεις κ γνώμες για την επιλογή κινητήρα κ θέματα αξιοπιστίας των 1.4 tdi, 1.0 tsi κ 1.2 tsi παρακαλώ.

Καθώς κ για διάφορες αξιοπιστίας μεταξύ polo κ fabia 

Ευχαριστώ

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.