Jump to content
vasiliss

ΘΟΡΥΒΟΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΑΡΙΣΤΕΡΑ

Recommended Posts

Καλημέρα, χρόνια πολλά σε όλους, είμαι κάτοχος ενός Tiguan MY2019, και εδώ και καιρό ακούω θόρυβο, ειδικά σε χαμηλές ταχύτητες, όταν πατάω λακκούβες ή τραχύ οδόστρωμα από την μπρος αριστερή ανάρτηση, παρά το γεγονός ότι το έχω πάει δύο φορές στην καρέντα, και όπως μου λένε δεν έχει κάτι, και υποτίθεται ότι κάνουν λίπανσης κλπ, αυτό για λίγο σταματάει και μετά το ακούω ξανά, τον θόρυβο αυτό τον άκουγα στο passat που είχα, μετά όμως από 200.000χλμ. Μήπως κάποιος ξέρει κάτι παραπάνω , αφού ακόμα έχω εγγύηση, να μην πληρώνω μετά τζάμπα χρήματα?Γιατί πολύ φοβάμαι ότι αμέσως μετά θα μου βρούν τι έχει.....Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι Κανένα μπαλάκι.??

Η Κανένα ζαμφορ 

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

Αυτό πιστεύω ότι πρέπει να είναι, γιατί όπως μου είπε και ένας φίλος μηχανικός, μάλλον πρέπει να είναι ντίζα ζαμφόρ, αλλά το θέμα μου είναι πως να πείσω αυτούς να το δεχτούν που πάντα μου λένε δεν είναι τίποτα, και ότι αν ήταν το δικό τους ούτε που θα έδιναν σημασία????

Link to comment
Share on other sites

16 λεπτά πριν , vasiliss said:

Αυτό πιστεύω ότι πρέπει να είναι, γιατί όπως μου είπε και ένας φίλος μηχανικός, μάλλον πρέπει να είναι ντίζα ζαμφόρ, αλλά το θέμα μου είναι πως να πείσω αυτούς να το δεχτούν που πάντα μου λένε δεν είναι τίποτα, και ότι αν ήταν το δικό τους ούτε που θα έδιναν σημασία????

 

Περνά από καμία άλλη αντιπροσωπία,  και δες εκεί τι θα σου πουν.

 

Αλλιώς στείλε email παραπόνων στην kosmocar και βάλτους λίγο γκάζι...

 

 

Αλλιώς αν είναι,  πες τους αυτά που σου λένε,  να ΑΠΑΙΤΉΣΕΙΣ να σου δώσουν γραπτώς την απάντηση που λένε...

Για να είναι και εσύ καλυμμένος..

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σκέφτομαι να το φτάσω μέχρι Γερμανία αν δεν βγάλω άκρη, μια γνωστή μου πήρε το Karoq και επειδή είχε πρόβλημα το σασμάν της άλλαξαν όλο το αυτοκίνητο, φτάνει πια με τις αντιπροσωπίες της vw που πουλάνε τρελίτσα και τίποτα άλλο. Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

1 λεπτό πριν , vasiliss said:

Εγώ σκέφτομαι να το φτάσω μέχρι Γερμανία αν δεν βγάλω άκρη, μια γνωστή μου πήρε το Karoq και επειδή είχε πρόβλημα το σασμάν της άλλαξαν όλο το αυτοκίνητο, φτάνει πια με τις αντιπροσωπίες της vw που πουλάνε τρελίτσα και τίποτα άλλο. Ευχαριστώ πολύ.

Κάντο δεν νομίζω να έχεις να χάσεις Κάτι.

 

Κάνε μια προσπάθεια για αρχή σε κάποια άλλη αντιπροσωπία να δεις πως θα πάνε τα πράγματα.

 

Και μετά βλέπεις πως θα κινηθείς.

 

 

Δυστυχώς στην Ελλάδα που ζούμε φιλε μου , ΔΕΝ είναι μόνο η αντιπροσωπείες  VW που πουλάνε τρελά...

Πόσες είναι ακόμα στην ελληνική αγορά....

 

 

Πάντως πολύ τυχερή η φίλη σου , αν είναι έτσι όπως το λες αν της άλλαξαν όλο το αμάξι Καλό Καλά...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πολύ φοβάμαι ότι έχω θέμα και με το σασμάν, αφού οταν δουλεύει ρελαντί κάνει ένα μικρό κροτάλισμα και μόλις πατήσω συμπλέκτη σταματάει, ο γνωστός μου μηχανικός μου ε'ιπε ότι έχει θέμα το σασμάν...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το έχω 19 μήνες, έχω κάνει μόνο 18.000χλμ, και με έχει απογοητεύσει με όλα αυτά που μου βγάζει, ελπίζω να βγάλω άκρη για να μην πληρώνω σαν κοροΐδο μετά, έχω το passat my 2001, 20vT, και μετά από 473.000 χλμ, παρέδωσε τούρμπο, και ακόμα τώρα που κάθεται  δείχνει έτη φωτός πιο ποιοτικό σε σχέση με το Tiguan:roadrage:

Link to comment
Share on other sites

Το σασμαν  είναι DSG?? , έχω την εντύπωση ότι ανέκαθεν κροταληζουν??? 

 

Γενικά πίεσε λίγο την KOSMOCAR να σου δίνει γραπτώς της απαντήσεις αυτές.

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

Tο κιβώτιο είναι χειροκίνητο, και μετά από πίεση, και αφού μου έλεγαν ξανά και ξανά ότι δεν ακούγεται πολύ!!!!!μου είπαν ότι είναι το ρουλεμάν με το τρομπάκι που έχει σετ, και θα μου το αλλάξουν στην εγγύηση....:devil:

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια το αυτοκίνητο είναι στην αντιπροσωπία για 2η εβδομάδα, αφού μετά από πίεση, και λέγοντάς τους ξεκάθαρα ότι θα απευθυνθώ στην Γερμανία, "ανακάλυψαν" και άλλες...παθήσεις που τους είχα αναφέρει και πιο παλιά, (πχ. αλλαγή μπαταρίας start-stop, κλπ), οπότε έχω ξενερώσει τελείως, ευτυχώς αυτά τα ανακάλυψα εντός εγγύησης, μετά το πέρας αυτής...απλά κάνω τον σταυρό μου!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε όταν κάνει τον θόρυβο να πας στην 5η ή 6η ταχύτητα και να πιέσεις λίγο μπροστά χωρίς να μπει η ταχύτητα και να κανείς ζημιά όλα αυτά χωρίς να πατάς συμπλέκτη. Αν ο θόρυβος σταματά θα σου πω εγώ τι είναι γτ ειχα το ίδιο.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 20/5/2021 at 8:04 ΠΜ, gianniskar said:

Δοκίμασε όταν κάνει τον θόρυβο να πας στην 5η ή 6η ταχύτητα και να πιέσεις λίγο μπροστά χωρίς να μπει η ταχύτητα και να κανείς ζημιά όλα αυτά χωρίς να πατάς συμπλέκτη. Αν ο θόρυβος σταματά θα σου πω εγώ τι είναι γτ ειχα το ίδιο.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Το πήρα, και με την αλλαγή στο ρουλεμάν και την τρόμπα σταμάτησε ο θόρυβος, εσένα τι πρόβλημα είχε?

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.