Jump to content
bak

ΠΛΗΡΟΦΟΡΊΕΣ ΓΙΑ TOURAN

Recommended Posts

Γειά σε όλους. Ετοιμάζομαι να αγοράσω ένα μεταχειρισμενο touran 1.6 diesel και έχω κάποιες αποριες. Βλέπω σε πολλές φωτογραφίες μεταχειρισμενων ότι στο πίσω μέρος υπάρχει το όνομα του μοντέλου (touran) κάτω από το αριστερό φως ενώ σε άλλες δεν υπάρχει. Γνωρίζει κανείς γιατί συμβαίνει αυτό; επίσης ξέρει κανείς κάποιον αξιόπιστο μαντρά για αγορά; ευχαριστώ. 

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι εσύ τι έχεις βρει μέχρι στιγμής?

 

Το θέμα με το ταμπελακη touran πίσω,  δεν υπάρχει καθόλου? 

Η είναι σε άλλο σημείο της πόρτας?

 

Και ποιο μοντέλο touran κοιτάς ακριβώς??

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

Κοιτάζω από το 16 και μετά. Στα μισά τουλάχιστον δεν υπάρχει το ταμπελάκι. Έχει άπειρα bitros και οι λοιποί. 

Link to comment
Share on other sites

Για τον συγκεκριμένο που αναφέρεις,  μου έχουν  αναφέρει φίλοι μου ούτε καραμέλα από αυτόν...

 

 

 

Το ταμπελακη τώρα,  μπορεί να κατάφεραν να το ξεκόλλησαν από το πλύσιμο του αυτοκινήτου με πιεστικό η και να το έχουν  ξεκολλήσει.

 

Η μπορεί και κακης ποιότητα της κόλλας που έχει το ταμπελακη και να ξεκολλάει...

 

 

ΥΓ

 

Κάτι ακόμα τι touran κοιτάς ακριβώς?  Βενζινη η πετρελαιο?

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

2 λεπτά πριν , bak said:

Μόνο πετρέλαιο 1.6 φίλε 

 

Πιστεύω έχεις στα υπόψιν σου , και το ενδεχόμενο ότι ένα τέτοιου αμάξι και ειδικά diesel θα έχει ενδεχομένως παραπάνω  χιλιόμετρα από αυτά που γράφει στο κοντέρ..

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς ότι αναφέρθηκε, μεγάλη προσοχή


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια μικρή έρευνα υποψιάζομαι(χωρίς να είμαι σίγουρος) ότι το έχουν τα μοντέλα από το 17 και μετά. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ! Ότι μετά το ‘17 δεν έχουν ταμπελάκια; Γιατί ούτε το δικό μου έχει; Τελικά ο φίλος πήρε touran?

Link to comment
Share on other sites

Ότι από τα τέλη 16 και μετά έχουν ταμπελάκι. Ακόμα το ψάχνω παιδιά 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Ψάχνω και εγώ επίσης κάποιο μεταχειρισμένο turan (πετρέλαιο), αλλά αυτά που έχω βρεί από τους μαντραδες είναι αρκετά ακριβά και στην πλειοψηφεία τους από Γερμανία. αν υπάρχει κάποιος που μπορεί να προτείνει κάποιον αξιόπιστο, παρακαλώ είμαι όλος αυτιά. ποτέ δεν περίμενα πως ενα 5ετιας ή και 7ετίας αμάξι θα πουλιόταν στα 17-18κ!!! ακόμη κ αν εχει κ 100χ.χ......ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Πετρέλαιο είναι φίλε, μην μπερδεύεται το ένα με το άλλο.

 

Τα 100.000 χιλιόμετρα για diesel δεν είναι πολλά χιλιόμετρα..

 

Για αυτό και κρατάνε τιμές ψιλά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.