Jump to content
vastil

Φιμέ τζάμια

Recommended Posts

Έκλεισα το πακέτο techno αυτό περιλαμβάνει λίγο πιο σκούρα τζάμια ή όχι;

 

Σε περίπτωση που βάλω μεμβράνες να το σκοτεινιάσω μια βαθμίδα τι επιλογές έχω σε εταιρίες και θα έχω θέμα με την αστυνομία; Δε λέω να το μαυρίσω τελείως. Ένα κλικ σκέφτομαι. Θέλω να είμαι 1000% νόμιμος και να μην έχω θέμα με το ΚΤΕΟ.
 

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago , vastil said:

Έκλεισα το πακέτο techno αυτό περιλαμβάνει λίγο πιο σκούρα τζάμια ή όχι;

 

Σε περίπτωση που βάλω μεμβράνες να το σκοτεινιάσω μια βαθμίδα τι επιλογές έχω σε εταιρίες και θα έχω θέμα με την αστυνομία; Δε λέω να το μαυρίσω τελείως. Ένα κλικ σκέφτομαι. Θέλω να είμαι 1000% νόμιμος και να μην έχω θέμα με το ΚΤΕΟ.
 

 

Ευχαριστώ.

Τα πίσω τζάμια μπορεις να τα κάνεις εσύ όσο θελεις σκουρα.

 

Οδηγού συνοδηγού μόνο η διάφανες μεμβράνες επιτρέπονται.

 

Και στο μπροστα μπαρμπειζ καμια μεμβράνη.

Μόνο η φάσα επιτρέπετε.

 

 

Συμβουλή μου

 

Αν το αμάξι σου έχει φιμε κρύσταλλα από το εργοστάσιο, να τους πιέσεις να ζητήσουν από το Υπουργείο η από την νομαρχία που θα αναλάβει την έκδοση της άδειας κυκλοφορίας, να το γράψουν επάνω στην άδεια κυκλοφορίας του αυτοκινήτου!

 

 

Edited by OMINUS
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τελικά τα xpel αρκετά καλά και χωρίς να ξηλωθεί τίποτα. 50αρη οδηγού συνοδηγού και 35αρη πίσω. Απόλυτα ικανοποιημένος. Το μόνο που δε μου άρεσε είναι που το ιατρικό μου σήμα έπρεπε να κολληθεί απέξω γιατί δεν θα φαινόταν αλλιώς. Δεν πειράζει το δέχτηκα

Link to comment
Share on other sites

Επειδη το εψαξα παρα πολυ επιτρεπεται να βαλεις μεμβρανη και στο παμπριζ και μαλιστα το λεει και η ιδια νομοθεσια, πρεπει ομως να επιτρεπει πανω απο 75 η 85%  δν θυμαμαι καλα να περνα το φως,  νομιμη πιστοποιημενη χωρις να εχεις κανενα προβλημα ειναι μια αμερικανικη και τη βαζει η carglass, Απλα στο δικο μας αμαξι και λογικα στα αντισοιχης τεχνολογιας δεν τοποθετηται λογο τον  ασθητητωρων και της καμερας πισω απο τον εσωτερικο καθρεφτη. Εκλεισα ραντεβου πηγα και μολις ειδαν οι τεχνικοι το αμαξι μου ειπαν αμεσως, διοτι δν επιτρεπεται στην τεχνικη τους οδηγια να τοποθετηθει απο την στιγμη που ειχε το παμπριζ  αισθητηρες και καμερα διοτι υπαρχει κινδυνος υπερθερμανσης και σπασιμου του παμπριζ και μπορει να επειρεσει το calibration τον αισθητηρων και της καμερας. Tους ειπα μα απο μεσα μπαινει και den καλυπτει εκει η μεμβρανη και μ ειπαν οτι εμεις λεφτα θελουμε αλλα δν επιτρεπεται οποτε δν μπορουμε να το κανουμε. Οποιος θελει παρολο αυτα χωρις πιστοποητικα και σκουρα εβαλε ενα φιλος που εχει το νεο A-class σε εναν στην χαλκιδα,

 

H 3M επισης βαζει αλλα μολις ειπα τη t-roc μου ειπαν οχι στο t-roc

Link to comment
Share on other sites

Για να μην αναφέρουμε λόγια στον αέρα μπορούμε να δούμε το παρακάτω άρθρο το οποίο κάνει και αναφορά στις νομοθεσίες.

 

Φιμέ τζάμια: Τι λέει ο νόμος

Πηγή: GoCar

 

Επίσης μπορείς να διαβάσεις και αυτό όσον αφορά το μπροστινό τζάμι:

Μεμβράνες

Edited by Hellas4x4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.