Jump to content
TMESSOLO

Safe mode...πως βγαινουμε αυτο;

Recommended Posts

Καλησπερα συμφορουμιτες...Μπαινω στο ψητο, οπως λεει και ο τιτλος..ο αδερφος μετα απο απροσδιοριστης ποιοτητας καυσιμου (polo 1.4 tdi μοντελο 14’) δεν ανεβαζει στροφες πανω απο 3k...λογικα εχει μπει σε safe mode...ειχε αναψει και το λαμπακι κινητηρα το οποιο εσβησε οταν εβαλε επωνυμο πετρελαιο..παρολο αυτα το αμαξι δεν ανεβαζει στροφες πανω απο 3k..πως βγαινουμε απο safe mode??μπορω να το κανω μονος μου ή να παω αντιπροσωπεια;;;ευχαριστω εκ των προτερων

Edited by TMESSOLO
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα του έβαλαν πετρέλαιο έτσι?.

 

Καλώ θα ειναι να πάει με οδικοί σε αντιπροσωπεία καλύτερα..

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

ελα ρε ominus...μου περασε και μενα

απο το μυαλο να του βαλανε βενζινη..αλλα τι να πω..τοσο αμπαλοι;;;αυριο θα το παει καρεντα να δουμε τι παιζει

Link to comment
Share on other sites

11 λεπτά πριν , TMESSOLO said:

ελα ρε ominus...μου περασε και μενα

απο το μυαλο να του βαλανε βενζινη..αλλα τι να πω..τοσο αμπαλοι;;;αυριο θα το παει καρεντα να δουμε τι παιζει

 Πιστεψε με το είδα και αυτό πριν από μερικά χρόνια...

Και το  ρεζερβουάρ στο φουλ! :frantics:

 

Δεν είναι να έχεις εμπιστοσύνη...

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

τελικα βλαβη στο τουρμπο...παει για αλλαγη μιας και δεν ειναι να παιζεις με αυτα τα πραγματα..βεβαια θα παει κανα διμπαλο αυτη η δουλεια...παντως ως καχυποπτος παντα, οταν δεν δουλευει το τουρμπο, το αυτοκινητο λογικα θα ανεβαζει κανονικα στροφες ετσι δεν ειναι;;;υπαρχει περιπτωση να μην δουλευει το τουρμπο και να μην ανεβαινουν οι στροφες πανω απο 3.000;;;περιεργα τα πραγματα ρε παιδια...

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, TMESSOLO said:

τελικα βλαβη στο τουρμπο...παει για αλλαγη μιας και δεν ειναι να παιζεις με αυτα τα πραγματα..βεβαια θα παει κανα διμπαλο αυτη η δουλεια...παντως ως καχυποπτος παντα, οταν δεν δουλευει το τουρμπο, το αυτοκινητο λογικα θα ανεβαζει κανονικα στροφες ετσι δεν ειναι;;;υπαρχει περιπτωση να μην δουλευει το τουρμπο και να μην ανεβαινουν οι στροφες πανω απο 3.000;;;περιεργα τα πραγματα ρε παιδια...

οχι ρε συ.....ίσως να μην σε αφήνει για μην κάνει μεγαλύτερη ζημια...δεν ξέρω μπορεί να λέω και βλακίες. Τι βλάβη έχει το τούρμπο? Στο διαγνωστικό το είδες ή στο είπε τεχνικός?

Link to comment
Share on other sites

Δείτε τα σωληνάκια που φεύγουν από τη Ν75 προς Wastegate και προς υποπίεσεις, πριν πάει για τουρμπίνα.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω αγορια...το αμαξι ειναι ηδη αντιπροσωπεια...τη Δευτερα ειπανε θα ειναι  οκ..ειπα στον αδερφο να ζητησει πισω οτι παλιο εξαρτημα αλλαξουν και να του δωσουν αναφορα τι ακριβως βλαβη εχει η τουρμπινα αλλιως να μην πληρωσει μια...δεν λεω οκ μπορει οντως να χρηζει αλλαγης αλλα οταν ειναι να δωσεις 2.400 εγω απαιτω να μου πουν τι ακριβως εχει η τουρμπινα και οχι ατακα τυπου «ε..ηταν η ωρα της»...εχε χαρη που δεν ημουνα μπροστα...τεσπα...ειδομεν...και εχω και τον αλλον εδω τοπικο συνεργειο που πηγε πρωτα το αμαξι να λεει αερολογιες..τυπου αστο και θα στρωσει..δηλαδη ελεος..

Link to comment
Share on other sites

On 5/19/2021 at 9:55 PM, OMINUS said:

Πόσα χιλιόμετρα έχει το αμάξι?

90k φιλε..πολακι 1.4 tdi του 14

Link to comment
Share on other sites

On 5/20/2021 at 2:06 AM, Derv_7 said:

οχι ρε συ.....ίσως να μην σε αφήνει για μην κάνει μεγαλύτερη ζημια...δεν ξέρω μπορεί να λέω και βλακίες. Τι βλάβη έχει το τούρμπο? Στο διαγνωστικό το είδες ή στο είπε τεχνικός?

ελα μου ντε..δεν τον προλαβα τον μλκ τον αδερφο μου..ενω ξερει οτι εχω obd βιαστηκε να παει να το δουν εξω....τεσπα ρε μαν...ας φτιαχτει και ολα καλα..απλα νευριαζω με την αντιμετωπιση της αντιπροσωπειας...ξερω..το χουμε εξαντλησει και αυτο το θεμα

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, TMESSOLO said:

ελα μου ντε..δεν τον προλαβα τον μλκ τον αδερφο μου..ενω ξερει οτι εχω obd βιαστηκε να παει να το δουν εξω....τεσπα ρε μαν...ας φτιαχτει και ολα καλα..απλα νευριαζω με την αντιμετωπιση της αντιπροσωπειας...ξερω..το χουμε εξαντλησει και αυτο το θεμα

I know...δεν αξίζει να νευριάζουμε όμως.και εγώ θέλω να κάνω το check πριν λήξει η επέκταση εγγύησης και πραγματικά δεν ξέρω που να πάω. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.