Jump to content
ΠΕΤΡΙΔΗΣ

golf 5 fsi 1.6

Recommended Posts

Καλησπερα, εχω ενα golf 5 1.6 FSI και μετα απο αλλαγη καδενας και ακρομπαρων που εκανα το αυτοκινητο οταν ειναι ζεστο για να παρει μπροστα πρεπει να το μαρσαρεις αλλιως δεν παιρνει. Το κανει μονο οταν ειναι ζεστο, οταν ειναι κρυο παιρνει απευθειας, στο προγραμμα δεν δειχνει καποια βλαβη. Το προβλημα παρουσιαστηκε απευθειας μετα το συνεργειο, ο μηχανικος μου δεν μπορει να βρει τι ειναι. Υπαρχει καποιος που μπορει να βοηθησει η που να ειχε αναλογο προβλημα.

Edited by ΠΕΤΡΙΔΗΣ
Link to comment
Share on other sites

Δες το χρονισμο, αν δεν το κανε και πριν


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

52 λεπτά πριν , nikdev said:

Δες το χρονισμο, αν δεν το κανε και πριν


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ο μηχανικός το κράτησε 3 μέρες τα είδε όλα από την αρχή και δεν βρήκε κάτι, το κροτάλισμα που Ακουγόταν πριν τώρα δεν ακούγεται και το αμάξι δουλεύει χωρίς να ακούγεται τίποτα απλά τώρα έχει αυτό το θέμα στην εκκίνηση όταν είναι ζεστό..

Link to comment
Share on other sites

Σκανερε το και δες για σφαλματα, πρεπει σιγουρα να δει το χρονισμο με τα εργαλεια και τα ματια κεφαλη - στροφαλο, αν ειναι κουμπωμενες οι φυσες ή τυχον εσπασαν στην τοποθετηση.

Μετα καυσιμο, αντλιες μπρος - πισω.
Μετά ελεγχο για διαρροη σε υποπιεσεις ολες ενδελεχως

Θελει διαγνωστικο το αυτοκινητο να δεις λειτουργία


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

31 λεπτά πριν , nikdev said:

Σκανερε το και δες για σφαλματα, πρεπει σιγουρα να δει το χρονισμο με τα εργαλεια και τα ματια κεφαλη - στροφαλο, αν ειναι κουμπωμενες οι φυσες ή τυχον εσπασαν στην τοποθετηση.

Μετα καυσιμο, αντλιες μπρος - πισω.
Μετά ελεγχο για διαρροη σε υποπιεσεις ολες ενδελεχως

Θελει διαγνωστικο το αυτοκινητο να δεις λειτουργία


Sent from my iPhone using Tapatalk

Το διαγνωστικό δεν δείχνει καμία βλάβη, το αμάξι περπατάει και δουλεύει κανονικά, το μόνο που παρουσιάζει είναι στην εκκίνηση και μόνο αν είναι ζεστό 

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν μου δώσεις κι άλλες πληροφορίες δεν μπορώ να σε βοηθήσω όπως καταλαβαίνεις.

Τι εχει ελέγξει και πως μεχρι τωρα;

Link to comment
Share on other sites

Όχι, του μηχανικού μου, το πήγα ξανά,μέχρι στιγμης κοίταξε ξανά το χρονισμό και όλα καλά από εκεί μου είπε. Περιμενω τι θα μου πει όταν τα δει όλα πάλι..

Link to comment
Share on other sites

Σε διαγνωστικό που είναι για όλα τα αυτοκίνητα δεν φαίνονται όλες οι βλάβες...

Μπορεί να είναι μάτι στροφάλου αυτό που αναφέρεις και σε διαγνωστικό αντιπροσωπείας θα στο βγάλει (διακοπτόμενη λειτουργία ή κάτι αντίστοιχο)...

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago , Hellas4x4 said:

Σε διαγνωστικό που είναι για όλα τα αυτοκίνητα δεν φαίνονται όλες οι βλάβες...

Μπορεί να είναι μάτι στροφάλου αυτό που αναφέρεις και σε διαγνωστικό αντιπροσωπείας θα στο βγάλει (διακοπτόμενη λειτουργία ή κάτι αντίστοιχο)...

Μετά από ενδελεχή έλεγχο ο μηχανικός κατέληξε ότι είναι από το σερβοφρενο,παρήγγειλε νέο και μόλις το αλλάξω θα σας ενημερώσω αν ήταν όντως αυτό που δημιουργούσε το πρόβλημα..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.