Jump to content
Μάριος

Διαρροή υγρού από την θέση σου συνοδηγού στο πατάκι

Recommended Posts

Πες  πρώτα  ένα  γειά, ευγένεια γαρ.

 

Θα  σου  πω  τι  έχει,  μετά  την  γνωριμία  που  θα  κάνεις  με  το  φόρουμ.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα και στα μελη της !!είμαι κάτοχος vw eco up χρονολογιας τον 12ο του 2015 και αντιμετωπίζω το παρακάτω πρόβλημα.Οταν βάζω κλιματιστικό,μετά από 5 λεπτά στάζει υγρό από τη θέση του συνοδηγού (κάτω στο πατάκι ).που μπορεί να οφείλεται;είναι μεγάλη ζημιά; Μηχανικός μου είπε τηλεφωνικός ότι έχει ραγίσει η εβαπορετα (ψυγείο) του κλιματιστικού.αλλος μου είπε ότι μπορεί να έχει βουλώσει-φθαρει κάποιο λάστιχο του κλιματιστικού. Από βδομάδα θα πάω σε συνεργείο να το κοιτάξω.ευχαριστω πολύ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago , Μάριος said:

Καλησπέρα στην ομάδα και στα μελη της !!είμαι κάτοχος vw eco up χρονολογιας τον 12ο του 2015 και αντιμετωπίζω το παρακάτω πρόβλημα.Οταν βάζω κλιματιστικό,μετά από 5 λεπτά στάζει υγρό από τη θέση του συνοδηγού (κάτω στο πατάκι ).που μπορεί να οφείλεται;είναι μεγάλη ζημιά; Μηχανικός μου είπε τηλεφωνικός ότι έχει ραγίσει η εβαπορετα (ψυγείο) του κλιματιστικού.αλλος μου είπε ότι μπορεί να έχει βουλώσει-φθαρει κάποιο λάστιχο του κλιματιστικού. Από βδομάδα θα πάω σε συνεργείο να το κοιτάξω.ευχαριστω πολύ εκ των προτέρων!

Κατά πάσα πιθανότητα μάλλον μπορεί να είναι το ψυγείο του κλιματιστικού.

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Να  ελέγξεις  εάν  η  εξαγωγή  των  συμπυκνωμάτων, οδηγείται  εκτός  της  καμπίνας  του  αυτοκίνητου. Η εξαγωγή είναι  ένα  σωληνάκι  στο  πάτωμα. Έλεγχος  με  ανεβασμένο  το  αμάξι  και  φύσημα  με  πεπιεσμένο  αέρα.

 

Ραγισμένος  εξατμιστής  αποκλείεται (δεν  θα  είχες  κλιματισμό). Ραγισμένο  πλαστικό κέλυφος--λεκάνη  συγκέντρωσης  των  συμπυκνωμάτων, μπορεί.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.