Jump to content
Hellas4x4

Απορία για φώτα οροφής

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους...

Θα ήθελα την εμπειρία σας, όσον αφορά το VAGcom...

Το αμάξι που πήρα έχει φώτα στην οροφή (δείτε την φωτό), και σε αυτά τα φώτα έχω την μεγάλη σκάλα (πορείας, μπλε ένδειξη). Η μπάρα είναι της vw και πωλείται σαν αξεσουάρ. 

Στα φανάρια μου μπροστά εκτός των led ημέρας έχω και τα μικρά (θέσεως) και τα μεσαία (διασταυρώσεως), αλλά δεν έχω τα μεγάλα (πορείας).

Στα αυτοκίνητα χωρίς την μπάρα πάνω στα ίδια φανάρια έχουν και τα μεγάλα (πορείας) φώτα.

Επειδή θέλω να αφαιρέσω την μπάρα από πάνω, ξέρετε πως μπορώ να ενεργοποιήσω τα μεγάλα στα φανάρια μου;;; Λογικά πρέπει να γίνεται μέσα από το πρόγραμμα, αλλά δεν είμαι σίγουρος.

Έχει αντιμετωπίσει κάποιος κάτι παρόμοιο;

Ευχαριστώ.

rooflights.png

Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω έχεις τα λεντ-bi xenon φανάρια του αμαροκ. Τα ίδια έχουμε και εμείς η μεγάλη σκάλα να ξέρεις είναι στη ίδια λάμπα με τα μεσαία! Όποτε είτε έγινε παρέμβαση στη καλωδίωση ή σε καλωδίωση και vagcom.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα Φώτα σου είναι έτσι? 
2a5a086s-1920.jpg
 
 
 

Όχι δεν έχει αυτά τα φανάρια. Μάλλον παρέμβαση στη καλωδίωση μου κάνει.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις...

Λογικά οι εναλλαγές στο φωτισμό του φαναριού έχουν να κάνουν με την κίνηση του "καθρέφτη"-προτζέκτορα της λάμπας η οποία είναι τύπος D8S...

Τα φανάρια μου δεν είναι σαν τα παραπάνω... Είναι τα παρακάτω...

bi-xenon-headlights-with-led-drls-supply-fit-vw-amarok-7339-p.jpg.dea44f051da28ab2168e691368f22e84.jpg

 

Όσον αφορά την τοποθέτηση, δεν μπορώ να ξέρω διότι είναι τοποθετήσεις αντιπροσωπείας και κρατάνε το ηλεκτρόγραμμα καθώς και την μέθοδο τοποθέτησης ωσάν επτασφράγιστο μυστικό...

Edited by Hellas4x4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.