Jump to content
thirdeye

ΑΝΤΙΗΛΙΑΚΕΣ ΜΕΜΒΡΑΝΕΣ VKOOL-GLOBAL-ASWF

Recommended Posts

Καλησπέρα στο Φόρουμ...

Θα ήθελα σας παρακαλώ την γνώμη σας για τις παρακάτω μεμβράνες.

Έκανα μία αναζήτηση αλλά δε βρήκα κάποιο σχετικό συγκριτικό θέμα

Χωρίς σειρά προτίμησης

1. Global

2. ASWF

3. V-KOOL

 

Ευχαριστώ

 

Edited by thirdeye
Link to comment
Share on other sites

1 λεπτό πριν , thodoris91 said:

Aswf φοράω και στα δύο αυτοκίνητα εδώ και χρόνια ...πολύ ευχαριστημένος

Πόση εγγύηση σου είχαν δώσει? και ποιες βαθμίδες έβαλες αν θυμάσαι?

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι Global έχει το δικό μου, ικανοποιημένος πολύ, κανένα πρόβλημα εδώ και 2 χρόνια.

VW Tiguan Allspace 2.0 BiTDi 240HP DSG7 R-Line 7seater

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Προσωπική γνώμη...

Οι περισσότερες μεμβράνες είναι πιστοποιημένες και πληρούν τις προϋποθέσεις για τοποθέτηση σε οχήματα...

Εγώ θα κοίταζα τον εγκαταστάτη να κάνει σωστή δουλειά...

Άλλο να στις κολλήσει και άλλο να στις τοποθετήσει...

Link to comment
Share on other sites

On 7/7/2021 at 9:22 ΜΜ, thirdeye said:

Πόση εγγύηση σου είχαν δώσει? και ποιες βαθμίδες έβαλες αν θυμάσαι?

Εγγύηση εφόρου ζωής...έχω βάλει τις performer 35% σε όλα τα πλαϊνά και το πίσω παρμπρίζ

Link to comment
Share on other sites

Η εγγύηση συνήθως καλύπτει την μεμβράνη και όχι την τοποθέτηση...

Δηλαδή αν χρειαστεί ο εγκαταστάτης να σου ξαναπεράσει νέες μεμβράνες για οποιονδήποτε λόγο τσάμπα κόπος και χρόνος από σένα και πιθανώς και χρέωση από τον εγκαταστάτη...

Link to comment
Share on other sites

Αν έχουν δημιουργηθεί φουσκάλες κλπ δε χρεώνουν αν γίνει κάτι με υπαιτιότητα του ιδιοκτήτη του οχήματος δε μου φαίνεται παράλογο να σου χρεώσει εργασία

Link to comment
Share on other sites

Τι μπορείς να κάνεις με υπαιτιότητά σου σε μεμβράνη;;; Δεν νομίζω ότι έχεις επιλογές πολλές...

Αλλά όπως είπες, ακόμα και φουσκάλες να κάνει και πας για επανατοποθέτηση, θα έχεις χάσει χρόνο και στην 2η τοποθέτηση πολλαπλάσιο αφού για να φύγει σωστά η παλιά μεμβράνη και να μπει η καινούργια θέλει πολλές ώρες "μούλιασμα" ώστε να βγει χωρίς να κάνει ζημιά (ειδικότερα εάν μιλάμε για το πίσω τζάμι που έχει τις αντιστάσεις)...

Link to comment
Share on other sites

παιδιά εγώ σε όσα αμάξια έχω πάρει έχω βάλει lumar και δεν μου έχει εμφανιστεί ποτέ πρόβλημα. Σε ένα αυτοκίνητο τις είχα πάνω από 10 χρόνια πάνω. Κάτι πάρα πολύ μικρές φουσκαλίτσες που είχαν εμφανιστεί από την αρχή της τοποθέτησης ποτέ δεν επεκτάθηκαν ούτε χαλάρωσαν.

 

Επίσης ζημιά μπορεί να γίνει με το τσιγάρο. Όταν ήμουν καπνιστής πολλές φορές είχα ακουμπήσει την κάφτρα στη μεμβράνη. Αλλά παρόλα αυτά δεν είχα χαμπαριάσει

Edited by Derv_7
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έχει τύχει σε μετακόμιση να γρατζουνιστεί σε πίσω πλαϊνό παράθυρο...σε κανένα δεκάλεπτο μου την είχε αλλάξει γύρω στα 20€ μου είχε πάρει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.