Jump to content
Maiklemee

Κλειδαρια πορτ μπακαζ golf 5 1.4 fsi

Recommended Posts

Καλημέρα σας

Έχω ένα πρόβλημα με ένα golf 5 1400 fsi 

Πέρα ότι έχω κάνει 420.000 χιλιόμετρα κ έχει βγει σκύλος...έχω ένα θέμα ηλεκτρικό το οποίο δεν μπορώ να καταλάβω το τι γίνεται

Δεν ανοίγει το πορτ μπακαζ ..έχω αλλάξει κλειδαρια πισω κλείστρο και ηλεκτρομαγνητικη που τα έχω πάρει καινούργια από την αντιπροσωπεία..μου τα αλλάζει ο μάστορας και πάλι δεν δουλευει..περιμένω 2 ημέρες να έρθει ο ηλεκτρολόγος να το δει μου λέει δεν στέλνει ρεύμα πίσω στον μηχανισμό...έπειτα το θέλανε νε το κρατήσουν 4 με 5 ημέρες και δν ήθελα να μπλέξω παραπάνω...δεν τους το άφησα λόγο ότι χρειαζόμουν το αυτοκινητο λόγο δουλειάς...μπορεί να μ πει κάποιος αν υπάρχει καμία ασφαλεια που να έχει καεί η τι στο...δια....φταίει;;;; έχω τρελαθεί και οι τιμές που μ είπανε ξεφεύγουν τα 200 ευρώ..  μιλάμε ξεφτίλες..

Ευχαριστώ Καλημέρα 

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να δεις εαν πας να ανοιξεις το πορτμπαγκαζ το κανεισ πολυ σιγα και ανοιγει τοτε ειναι ο μηχανισμος στο σήμα 

Link to comment
Share on other sites

ριξε τα καθισματα για να εχεις προσβαση στο πορτμπαγκαζ θα δεις ενα στρογγηλο στα πλαστικα της πορτας του πορτμπαγκαζ θα το βγαλεις και απο εκει εχει ενα πυρο που με το δαχτυλο εαν θυμαμι καλα τον τραβας και ανοιγει η πορτα

μολις ανοιξει κοιτα στην αριστερη μερια της πορτας πανω στο βγαλε λιγο το μαυρο λαστιχενιο που καλυπτει τα καλωδια μηπως εχει καωπει καποιο αλλιως ειναι κλειδαρια

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago , gtse said:

ριξε τα καθισματα για να εχεις προσβαση στο πορτμπαγκαζ θα δεις ενα στρογγηλο στα πλαστικα της πορτας του πορτμπαγκαζ θα το βγαλεις και απο εκει εχει ενα πυρο που με το δαχτυλο εαν θυμαμι καλα τον τραβας και ανοιγει η πορτα

μολις ανοιξει κοιτα στην αριστερη μερια της πορτας πανω στο βγαλε λιγο το μαυρο λαστιχενιο που καλυπτει τα καλωδια μηπως εχει καωπει καποιο αλλιως ειναι κλειδαρια

Τα έψαξα αλλά τίποτα κλειδαρια πιστεύεις να είναι...; δεν στέλνει ρεύμα το καλώδιο της κλειδαριάς μ είχανε πει ...

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago , Maiklemee said:

Τα έψαξα αλλά τίποτα κλειδαρια πιστεύεις να είναι...; δεν στέλνει ρεύμα το καλώδιο της κλειδαριάς μ είχανε πει ...

 

το τσεκαραν καπως? τσεκαρε εκει που σου ειπα να δεις εαν υπάρχει καποιο κομμενο καλωδιο καλωδιο

εαν δεν περνει ρευμα η κλειδαρια μπορει να φταίει το έλασμα που ειναι μεσα στο σημα 

 

Link to comment
Share on other sites

Vagcom κι εντολη να δεις αν δουλευει cecm - κλειδαρια
Δες ψηλα αριστερα στην πλεξουδα στο λαστιχο μεσα για κομμενα καλωδια

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν , nikdev said:

Vagcom κι εντολη να δεις αν δουλευει cecm - κλειδαρια
Δες ψηλα αριστερα στην πλεξουδα στο λαστιχο μεσα για κομμενα καλωδια

Sent from my iPhone using Tapatalk

Κομμένα καλώδια δεν έχει το κοίταξα καλά...θα βάλω στην αντιπροσωπεία το διαγνωστικό μήπως βγάλω άκρη.. αυτό που μ κάνει εντύπωση έχει αλλαχτεί κλειδαρια κλείστρο και δεν δουλευει ενώ μπήκαν καινούργια...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.