Jump to content
bigjohn13

ΛΑΜΠΑΚΙ EPC ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ACC - POLO AW 1.0

Recommended Posts

Ενημερώνω το θέμα σε όποιον τύχει κατι παροποιο μ εμενα και εχει τις ενδείξεις που ειχα προαναφερει, οτι τελικα ηταν η αντλια βενζινης το προβλημα.. Μαλλον επεσα σε ελαττωματικο ανταλλακτικό.. Το αμαξι εχει 12.000χλμ και βαζω μονο 100αρα.. Ηταν στην αντιπροσωπια απο τις  30.8 και το παραλαβα 14.9 λογω του οτι περιμεναν να ερθει η αντλια απο Γερμανια..

Αυτα..

Εύχομαι να ειμαι μονο εγω, να μη τυχει σ αλλο γιατι ειναι ταλαιπωρία!

Ευχαριστώ ολους σας για τις απαντησεις 8)

 

Link to comment
Share on other sites

Ενημερώνω το θέμα σε όποιον τύχει κατι παροποιο μ εμενα και εχει τις ενδείξεις που ειχα προαναφερει, οτι τελικα ηταν η αντλια βενζινης το προβλημα.. Μαλλον επεσα σε ελαττωματικο ανταλλακτικό.. Το αμαξι εχει 12.000χλμ και βαζω μονο 100αρα.. Ηταν στην αντιπροσωπια απο τις  30.8 και το παραλαβα 14.9 λογω του οτι περιμεναν να ερθει η αντλια απο Γερμανια..
Αυτα..
Εύχομαι να ειμαι μονο εγω, να μη τυχει σ αλλο γιατι ειναι ταλαιπωρία!
Ευχαριστώ ολους σας για τις απαντησεις 8)
 

Μήπως η 100αρα έχει παίξει κάποιο ρόλο αρνητικό εννοώ;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

1 λεπτό πριν , gianniskar said:


Μήπως η 100αρα έχει παίξει κάποιο ρόλο αρνητικό εννοώ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

τους ρωτησα γι αυτο και μου ειπαν οτι ισα ισα του κανει καλο.. εγω την βαζω περισσοτερο για πιο καθαρη βενζινη υποτιθεται... τωρα δεν ξερω τι να πω...

Edited by bigjohn13
Link to comment
Share on other sites

1 λεπτό πριν , gianniskar said:

Εγώ έχω ακούσει κάποια περίεργα και χρησιμοποιώ 2 γεμίσματα 100αρα μετά 1 95αρα. Ας μιλήσουν και οι γνωστες…


Sent from my iPhone using Tapatalk

Δηλαδη τι περιεργα...??:phew:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους έχω και εγώ ένα polo r line 21 και έχω κάνει 6500χιλιομετρα  πριν από περίπου ένα μήνα μου έκανε ακριβώς το ίδιο και εμένα λαμπάκι

EPC βλάβη start stop και άναβε ένα πορτοκαλί Λαμπάκι κινητήρα

Το πήγα στην πρώτη αντιπροσωπεία το βάλανε στον εγκέφαλο και μου είπανε πως είναι κακή ποιότητα βενζίνης και να περιμένω να χαλάσω όλη την βενζίνη Και αυτό είχε σαν αποτέλεσμα να το χρησιμοποιώ και να το οδηγάω τουλάχιστον για ένα μήνα έτσι με αυτή την βλάβη δεν έπαθα τίποτα ! όταν γύρισα από τις διακοπές μου πήγα σε μία άλλη αντιπροσωπεία το βάλανε  στον εγκέφαλο και μου είπανε πως είναι τρόμπα βενζίνης σαν εσένα μου είπανε θα κάνει 14 εργάσιμες ημέρες να έρθει το ανταλλακτικό από Γερμανία αλλά μετά από δύο μέρες με πήραν τηλέφωνο και κλείσαμε ραντεβού για να το φτιάξω.

Αυτή ήθελαν να το πάω και να το αφήσω και να το πάρω μετά από δύο μέρες Αλλά μετά από γκρίνια δικιά μου θα το πάω  πρωί και θα το πάρω το μεσημέρι 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago , Gpap1989 said:

Καλησπέρα σε όλους έχω και εγώ ένα polo r line 21 και έχω κάνει 6500χιλιομετρα  πριν από περίπου ένα μήνα μου έκανε ακριβώς το ίδιο και εμένα λαμπάκι

EPC βλάβη start stop και άναβε ένα πορτοκαλί Λαμπάκι κινητήρα

Το πήγα στην πρώτη αντιπροσωπεία το βάλανε στον εγκέφαλο και μου είπανε πως είναι κακή ποιότητα βενζίνης και να περιμένω να χαλάσω όλη την βενζίνη Και αυτό είχε σαν αποτέλεσμα να το χρησιμοποιώ και να το οδηγάω τουλάχιστον για ένα μήνα έτσι με αυτή την βλάβη δεν έπαθα τίποτα ! όταν γύρισα από τις διακοπές μου πήγα σε μία άλλη αντιπροσωπεία το βάλανε  στον εγκέφαλο και μου είπανε πως είναι τρόμπα βενζίνης σαν εσένα μου είπανε θα κάνει 14 εργάσιμες ημέρες να έρθει το ανταλλακτικό από Γερμανία αλλά μετά από δύο μέρες με πήραν τηλέφωνο και κλείσαμε ραντεβού για να το φτιάξω.

Αυτή ήθελαν να το πάω και να το αφήσω και να το πάρω μετά από δύο μέρες Αλλά μετά από γκρίνια δικιά μου θα το πάω  πρωί και θα το πάρω το μεσημέρι 

 

Φιλαρακι ησουν τυχερος εμενα με αφησε απροειδοποίητα τελειως και το πηγα με οδικη στην αντιπροσωπεια δν επαιρνε καν μπροστα και περιμενα 16 μερες να ερθει η αντλια και να το φτιαξουν..

Τι βενζινη του βαζεις εσυ??

Edited by bigjohn13
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω εγώ βάζω μόνο 100 από she’ll και EKO 

τωρα είσαι οκ ; Τι σου είπανε γιατί χάλασε ; Αστοχία υλικού ; 

Link to comment
Share on other sites

1 λεπτό πριν , Gpap1989 said:

Τι να πω εγώ βάζω μόνο 100 από she’ll και EKO 

τωρα είσαι οκ ; Τι σου είπανε γιατί χάλασε ; Αστοχία υλικού ; 

Και εγω μονο 100αρα BP . Ναι μου ειπαν οτι επεσα σε ελλατωματικο ανταλλακτικο.. αλλα το ιδιο προβλημα το ειχαν εμφανισει αλλα 2 Polo εδω στ Ηρακλειο Κρητης απ οτι μου ειπαν στην αντιπροσωπεια..


 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.