Jump to content
doggy

Day Out @ Αράχωβα - Κυριακή 17 Οκτωβρίου

Recommended Posts

gallery_1_335_48519.jpg

 

Αγαπητοί φίλοι,

 

πάνε περίπου 18 μήνες από την τελευταία φορά που βρεθήκαμε. Μιας και η όλη Covid-19 κατάσταση φαίνεται να βελτιώνεται, ήρθε ο καιρός να ξαναβρεθούμε από κοντά. Τι καλύτερο λοιπόν από μια μίνι εκδρομή;

Το Hellenic VWClub θα πραγματοποιήσει μονοήμερη εκδρομή μελών Αττικής, Στερεάς και Κεντρικής Ελλάδας στην Αράχωβα την Κυριακή 17 Οκτωβρίου.

Μέλη του VWClub θα ξεκινήσουν από Αθήνα και Τρίκαλα και άλλες γειτονικές περιοχές με προορισμό την Αράχωβα για καφεδάκι, να φωτογραφηθούν με τα VAG τους και στη συνέχεια να τσιμπήσουν το κάτι τις τους σε ταβέρνα της περιοχής.

Οι ενδιαφερόμενοι που θα συμμετάσχουν στην εκδρομή θα πρέπει να δηλώσουν την παρουσία τους εδώ, το πλήθος των συνοδών τους ώστε να υπάρχει κάθισμα για όλους είτε στη καφετέρια είτε στην ταβέρνα. Επίσης σας παρακαλούμε πολύ να δηλώσετε την περιοχή από όπου θα ξεκινήσετε ώστε να ενημερωθείτε ανάλογα για τα σημεία εκκίνησης (π.χ. doggy +2, από Αθήνα).

 

Σημαντική ενημέρωση: Λόγω του κορονοϊού και των μέτρων της κυβέρνησης, θα πρέπει να έχετε μαζί σας το πιστοποιητικό εμβολιασμού ή πιστοποιητικό νόσησης για να μπορέσετε να καθίσετε στους κλειστούς χώρους του καφέ και της ταβέρνας. Ειδάλλως, ενδέχεται να σας ζητηθεί να καθίσετε σε εξωτερικό χώρο του μαγαζιού. 

 

Παρακολουθείτε το θέμα και τις νεότερες ανακοινώσεις για τυχόν αλλαγές.

 

Σημεία Εκκίνησης

  • ΑθήναΤην Κυριακή στις 9:00. Μετά τα 1α διόδια της Εθνικής Αθηνών-Λαμίας, στα McDonalds στο Πολυδένδρι Αφίδνες (Google maps link εδώ: https://goo.gl/maps/cp9cy5uYjtxNTEs49). Από εκεί θα αναχωρήσουμε στις 9:15 με προορισμό την Αράχωβα.

 

Τοποθεσίες - Χάρτες

  • Σημείο και ώρα συνάντησης στην Αράχωβα: 11:30 στο "αξιοθέατο Αράχωβας",  το σημείο που έχει το #arachova. Google maps link εδώ: https://goo.gl/maps/d9ByJccK612DcTGZA

 

Συμμετοχές:

KOSTAS MK5 + 1, από Αθήνα

Aries71, από Αθήνα

T_VW +1, από Αθήνα

liospa +1, από Αθήνα

Darth_Cotsos, από Αθήνα

Thanos GTI +1, από Αθήνα

Nasos Zafiris, από Αθήνα

AgUPaki +1, από Αθήνα

Polo 9n Nardo +1, από Αθήνα

newlife +1, από Αθήνα

gus280 +1, από Αθήνα

TSI 200 +2, από Αθήνα

ta6ape, από Λαύριο

Xristos Vitalis +1, από Θήβα (Ο Χρήστος δεν μπορεί να συνδεθεί στο forum, θα ζητήσει να τον βοηθήσει κάποιος στην συνάντηση :) ).

ANGELOS AVGERIS +1, από Θεσσαλονίκη

Babis_iw +2, από Λάρισα

Georgios zacharakis +1, θα μας συναντήσει απευθείας Αράχωβα

chris_87 +1, θα μας συναντήσει απευθείας Αράχωβα

John Kouk +1, θα μας συναντήσει απευθείας Αράχωβα

lupakos, θα μας συναντήσει απευθείας Αράχωβα

leone1968, από Αθήνα

Aristeides2257 +1, από Αθήνα

 

Σας περιμένουμε όλους, παλιούς και νέους, είτε έχετε βελτιωμένο VAG είτε όχι.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Ωραίο event.

Κι εγώ μέσα.

(liospa +1, από Αθήνα).

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago , liospa said:

Καλημέρα.

Ωραίο event.

Κι εγώ μέσα.

(liospa +1, από Αθήνα).

Και μείς θα ‘μαστε εκεί, 2 άτομα! Θα σας συναντήσουμε Αραχωβα!

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια, Darth_Cotsos από Αθήνα!

Κωστάκη θα είσαι εδώ? :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Υπέροχα!!! Και εγώ θα έρθω από Λαύριο!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ενημερώθηκε το αρχικό δημοσίευμα με τις συμμετοχές.

 

On 10/2/2021 at 11:28 AM, Darth_Cotsos said:

Τέλεια, Darth_Cotsos από Αθήνα!

Κωστάκη θα είσαι εδώ? :)

Δυστυχώς όχι Κωστή. 

Θα είμαι με το Polo σε άλλο event εδώ στην Ολλανδία το προηγούμενο ΣΚ. :)

speaking of which, θα ανοίξω θεματάκι για τους Έλληνες του εξωτερικού. :D

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να ξαναβρεθούμε φίλες και φίλοι και να συνοδοιπορησουμε με το Club. Κι εγώ μέσα από Αθήνα για Αραχωβα.

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/10/2021 at 8:30 ΜΜ, chris_87 said:

Μέσα και εγώ +1.
Θα σας βρω Αραχωβα..!


Sent from my iPhone using Tapatalk

μεσα και εγω παιδια.. 2 ατομα!!
απο θεσσαλονικη θα ξεκινησω κ αναλογως την ωρα και την συννενοηση, η εκκινηση μου 

θα ειναι απο Τρικαλα!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παίδες θα βρίσκομαι κι εγώ στην Αράχωβα να σας γνωρίσω από κοντά. +1 άτομο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/10/2021 at 6:03 ΜΜ, CT_VW said:

Καλησπέρα,

 

Εγω και 2 φιλαράκια είμαστε μέσα (από Λάρισα) 

 

Ευχαριστώ.

Μπάμπης

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ενημερώθηκε η λίστα με τις συμμετοχές.

Μέχρις στιγμής έχουμε 18 οχήματα και 34 άτομα! Θα φροντίσουμε αργότερα σήμερα να ενημερώσουμε για τα σημεία αναχώρησης. Από όσο φαίνεται, οργανωμένη αναχώρηση θα γίνει από Αθήνα και ίσως ζητήσουμε για εθελοντές να οργανώσουν την αναχώρηση από Τρίκαλα (στείλτε μου π.μ. αν κάποιος ενδιαφέρεται). Εναλλακτικά, θα δώσουμε σημείο συνάντησης πριν την Αράχωβα ή στην Αράχωβα για να πάμε όλοι μαζί για να βγάλουμε τις φωτογραφίες μας και να ακολουθήσουν οι καφεδούμπες και το φαγητό! 

Link to comment
Share on other sites

ενημερώθηκε το αρχικό δημοσίευμα με τα παρακάτω:

+2 άτομα από Θήβα (δεν μπόρεσαν να συνδεθούν στο φόρουμ).

 

Και μπήκαν και οι παρακάτω σημαντικές πληροφορίες:

 

 

Quote

 

Σημαντική ενημέρωση: Λόγω του κορονοϊού και των μέτρων της κυβέρνησης, θα πρέπει να έχετε μαζί σας το πιστοποιητικό εμβολιασμού ή πιστοποιητικό νόσησης για να μπορέσετε να καθίσετε στους κλειστούς χώρους του καφέ και της ταβέρνας. Ειδάλλως, ενδέχεται να σας ζητηθεί να καθίσετε σε εξωτερικό χώρο του μαγαζιού. 

 

Σημεία Εκκίνησης

  • ΑθήναΤην Κυριακή στις 9:00. Αμέσως μετά τα διόδια της Εθνικής Αθηνών-Λαμίας στις Αφίδνες (φροντίστε να περάσετε τα διόδια στα δεξιά μιας και θα είμαστε εκεί σταθμευμένοι!). Από εκεί θα αναχωρήσουμε στις 9:15 με προορισμό την Αράχωβα.
  • Τρίκαλα: (θα ανακοινωθεί περιοχή για τα μέλη από Κεντρική & Βόρεια Ελλάδα).

Τοποθεσίες - Χάρτες

  • Σημείο και ώρα συνάντησης στην Αράχωβα: 11:30 (σημείο συνάντησης θα γραφεί σύντομα).

 

    Link to comment
    Share on other sites

    Και εγω μεσα αλλα οχι απο Πειραια,γιατι λογο δουλειας στα Καμμενα Βουρλα θα σας βρω στην Αραχωβα.

    Μια παρατηρηση αν μου επιτρεπεται οσο αφορα το σημειο συναντησης.θα προτεινα λιγο πιο μετα τα διοδια ειναι τα mc donalds θα ειναι πιο ασφαλες η σταθμευση εκει.

    Edited by lupakos
    • Like 1
    Link to comment
    Share on other sites

    Ενημερώθηκε το αρχικό δημοσίευμα με τα εξής:

    - Προστέθηκε ο @leone1968 (δεν μας είπες από που θα έρθεις όμως και αν θα ξεκινήσεις από Αθήνα ή αν θα μας βρεις εκεί)

    - Προστέθηκε ο @lupakos. Εσύ Γιάννη θα είσαι σόλο ή +1 ? 

    - Κατόπιν της πρότασης του Γιάννη, έγινε αλλαγή του σημείου συνάντησης των μελών από Αττική. Θα βρεθούμε στα McDonalds στο Πολυδένδρι (https://goo.gl/maps/cp9cy5uYjtxNTEs49).

    - Επιπλέον οριστικοποιήθηκε το σημείο συνάντησης στην Αράχωβα. Ραντεβού στις 11:30 στο πάρκινγκ με το "αξιοθέατο Αράχωβας" (https://goo.gl/maps/d9ByJccK612DcTGZA). Εκεί θα βρεθούμε όλοι μαζί για να βγάλουμε φώτος με τα εργαλεία μας.

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Reply to this topic...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



    ×
    ×
    • Create New...

    Important Information

    We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.