Jump to content
The Dog

Χάθηκε πίεση, οποίος την βρει παρακαλείτε να επικ......

Recommended Posts

Νομίζω μάτιασα το car μου....Μετά που είδα λίγο απότομα στην tv τον Mιτσοτα..η(δεν κάνει να αναφέρω όλο το όνομα, μην πάθετε και εσείς τα ίδια),συνειδητοποίησα πως έχασα 0.2-0.3 bar πίεση..

Μετά από ένα έλεγχο με VAG-COM ανακάλυψα πως η πεταλούδα μου ανοίγει μέχρι 85 μοίρες. Αργότερα ρύθμισα την πεταλούδα(χωρίς να εκλέξω αν είμαι στις 90 μοίρες), αλλά το πρόβλημα παραμένει. 2 περιπτώσεις, νομίζω πως υπάρχουν.

Η μια είναι ότι κάποια σωλήνα αέρα κάπου κόπηκε- σχίστηκε- βγήκε με αποτέλεσμα να χάνω πίεση

Η δεύτερη και η πιο -παλούκι- είναι να ξεκίνησε το turbo μου να τα παίζει.....καθόλου καλός συγχρονισμός μιας και ετοιμάζουμε να βάλω full εξάτμιση

Οποιαδήποτε άλλη ιδέα-συμβουλή καλοδεχούμενη.

Link to comment
Share on other sites

Ολα συνηγορουν στην γκαντεμια!!χεχε

Ελεγχεις μην τυχον σε εχει ριξει σε safe mode για καποιον λογο και γιαυτο χανεις πιεση?

Σε vag com το εβαλες??

Link to comment
Share on other sites

Xexe...... Παντού γκαντέμης

Ο κινητήρας μου είναι ο AEB που δεν έχει limp mode(safe mode).

Μάλλον κανένα σωληνάριο πρέπει να είναι γιατί το πήρα το αμάξι στο συνεργείο την προηγουμενη....Θα το ελεγξω και θα σας ενημερώσω.

Vag-com έβαλα μια φορα.....πρέπει να το ξανασυνδέσω...

konstantinos passat έπιασες το mms?

@Το post εχει μεταφραστει στα Ελληνικα.

Edited by konstantinos passat
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον τα σωληνάκια πρέπει να είναι. Έβαλα Ν75j...αλλα η δουλεύει η δεν δουλεύει η Ν75....Αμα δεν δουλεύεις δεν έχεις πίεση(ελαχιστη)...

Κάποια μαλακ... έκανε ο μηχανικός μου.....

@Το post εχει μεταφραστει στα Ελληνικα.

Edited by konstantinos passat
Link to comment
Share on other sites

mallon ta solinakia prepei na einai. Ebala n75j...alla i doulebi i den doulebi i n75....Ama den doulebis den exeis piesi(elaxisti)...

Kapoia malak... ekane o mixanikos mou.....

Βάλε την παλιά Ν75 :D

@Το post εχει μεταφραστει στα Ελληνικα.

Edited by konstantinos passat
Link to comment
Share on other sites

Τελικά όπως απότομα χάθηκε έτσι απότομα επανήλθε η πίεση…. Τώρα το car δουλεύει κανονικότητα τώρα ..(1.1 bar) .

Μπορεί να φταίει η wastegate , (να κολάι για παράδειγμα).

Εγώ πάντως ,κάλου κάκου, έφερα ένα παπα για να μου ευλογήσει το car, μιας και συμβαίνουν περίεργα πράματα τώρα τελευταία. Για δαιμονισμένο το κόβω...

Τα xenon lights μου οπότε θέλουν δουλεύουν,και συνήθως χεριάζετε λακκούβα για να πειστούν να ανάψουν....

Μερικές φορές ακούγεται ένας περίεργος θόρυβος όταν το αυτοκίνητο είναι σε ρελαντί... Ο θόρυβος μοιάζει με πλαστικό που τρίβετε...άλλαξα όλα τα κολάνια, κάλου κακού, πριν 3 μήνες.....

Αυτά....

P.S Ακόμα να έρθει το downpipe με τον καταλυτή…. :D:D:thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω μάτιασα το car μου....Μετά που είδα λίγο απότομα στην tv τον Mιτσοτα..η(δεν κάνει να αναφέρω όλο το όνομα, μην πάθετε και εσείς τα ίδια),συνειδητοποίησα πως έχασα 0.2-0.3 bar πίεση..

Μετά από ένα έλεγχο με VAG-COM ανακάλυψα πως η πεταλούδα μου ανοίγει μέχρι 85 μοίρες. Αργότερα ρύθμισα την πεταλούδα(χωρίς να εκλέξω αν είμαι στις 90 μοίρες), αλλά το πρόβλημα παραμένει. 2 περιπτώσεις, νομίζω πως υπάρχουν.

Η μια είναι ότι κάποια σωλήνα αέρα κάπου κόπηκε- σχίστηκε- βγήκε με αποτέλεσμα να χάνω πίεση

Η δεύτερη και η πιο -παλούκι- είναι να ξεκίνησε το turbo μου να τα παίζει.....καθόλου καλός συγχρονισμός μιας και ετοιμάζουμε να βάλω full εξάτμιση

Οποιαδήποτε άλλη ιδέα-συμβουλή καλοδεχούμενη.

καλησπέρα φιλε μου.εκτος από τα κολάρα κοίτα το ιντερκούλερ για τυχόν διαρροές,αν έχει χαλάρωσει το wastegate,αν χάνει από την σκαστρα η κάποια υποπίεση

Εγινε συγχωνευση των διαδοχικων δημοσιευσεων.

Το post μεταφραστηκε στα Ελληνικα.

Edited by konstantinos passat
Link to comment
Share on other sites

Φιλε Χρηστο καλωσορισες και χρονια πολλα.

Αν θελεις κανε μια παρουσιαση σου στο ''Γνωριμια νεων μελων".

Θα σε παρακαλουσα να χρησιμοποιεις μικρους ελληνικους χαρακτηρες συμφωνα με τους ορους χρησης του φορουμ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.