Jump to content
gtse

Μπεκ Golf 7 1.6TDI

Recommended Posts

Καλή χρονιά σε όλους με υγεία.

Έχω ένα  Golf 7 tdi 1.6 105hp το πήρα μεταχειρισμένο και μου είχε πει ο μηχανικός ότι το ένα μπεκ δεν ψέκαζε καλά αλλά δεν ήταν και για αλλαγή τώρα επειδή σκέφτομαι για πρόγραμμα δεν ξέρω τι να κανω να τα αλλάξω και να πάω για πρόγραμμα ή μπορώ να συνεχίσω έτσι? από όσο ξέρω δεν καθαρίζονται  αλλά δεν γνωρίζω και πολλά από πετρέλαιο πρώτο αμάξι πετρέλαιο. Καθαρίζονται τελικά ή όχι επισκευάζονται ή μόνο αλλάζονται?

Βάζω εδώ και ένα log από τα μπεκ στην αρχή είναι από κρύο τελείως (5/1) και μετά λογκαρισμα στο δρόμο με πάτημα (6/1)

κάθε βοήθεια δεκτή

 

ευχαριστώ εκ τον προτερων

 

LOG-01-IDE00365_&4.CSV

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους με υγεία.
Έχω ένα  Golf 7 tdi 1.6 105hp το πήρα μεταχειρισμένο και μου είχε πει ο μηχανικός ότι το ένα μπεκ δεν ψέκαζε καλά αλλά δεν ήταν και για αλλαγή τώρα επειδή σκέφτομαι για πρόγραμμα δεν ξέρω τι να κανω να τα αλλάξω και να πάω για πρόγραμμα ή μπορώ να συνεχίσω έτσι? από όσο ξέρω δεν καθαρίζονται  αλλά δεν γνωρίζω και πολλά από πετρέλαιο πρώτο αμάξι πετρέλαιο. Καθαρίζονται τελικά ή όχι επισκευάζονται ή μόνο αλλάζονται?
Βάζω εδώ και ένα log από τα μπεκ στην αρχή είναι από κρύο τελείως (5/1) και μετά λογκαρισμα στο δρόμο με πάτημα (6/1)
κάθε βοήθεια δεκτή
 
ευχαριστώ εκ τον προτερων
 
LOG-01-IDE00365_&4.CSV
Πας να μπλέξεις με μετατροπές ενώ έχεις ένα θέμα μου μαστίζει το όχημα σου? Ο λόγος ποιος? να απότελειώσεις την ζημιά και κατά πάσα περιπτωση να την μεγαλώσεις?
Για μένα είναι λάθος.
Ναι τα μπεκ επισκευάζοντε όπως και οι τουρμπίνες, υπάρχουν αρκετοί τεχνιτες που ασχολουντε με αυτό.

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

58 λεπτά πριν , Dj mitsos said:

Πας να μπλέξεις με μετατροπές ενώ έχεις ένα θέμα μου μαστίζει το όχημα σου? Ο λόγος ποιος? να απότελειώσεις την ζημιά και κατά πάσα περιπτωση να την μεγαλώσεις?
Για μένα είναι λάθος.
Ναι τα μπεκ επισκευάζοντε όπως και οι τουρμπίνες, υπάρχουν αρκετοί τεχνιτες που ασχολουντε με αυτό.

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

'εχεις επισκευάσει μπεκ πετρελαιου και που? 

δεν ειπα οτι θα βαλω προγραμμα ντε και καλα χωρις να ειμαι σιγουρος για τα μπεκ απλά προσπαθω να μαθω. Οι περισσοτεροι λενε μονο αλλαγη αλλοι λενε οτι επισκευαζονται χωρις να δωσουν περισσοτερες πληροφοριες. Αυτο ζηταω περισσοτερες πληροφοριες για το θεμα 

Link to comment
Share on other sites

Γράφεις:το ένα μπεκ δεν ψέκαζε καλά αλλά δεν ήταν και για αλλαγή τώρα επειδή σκέφτομαι για πρόγραμμα δεν ξέρω τι να κανω να τα αλλάξω και να πάω για πρόγραμμα ή μπορώ να συνεχίσω έτσι?

Υπάρχει περίπτωση να έχεις πρόβλημα και να λες ότι μπορείς να συνεχίσεις έτσι και να βάλεις και πρόγραμμα από πάνω?
Δηλαδή θα έχεις παραπάνω απαιτήσεις απ' το αμάξι και το μπεκ θα το αφήσεις να υπολειτουργεί?

Δικό σου το αμάξι δικά τα λεφτά

Link to comment
Share on other sites

'εχεις επισκευάσει μπεκ πετρελαιου και που? 
δεν ειπα οτι θα βαλω προγραμμα ντε και καλα χωρις να ειμαι σιγουρος για τα μπεκ απλά προσπαθω να μαθω. Οι περισσοτεροι λενε μονο αλλαγη αλλοι λενε οτι επισκευαζονται χωρις να δωσουν περισσοτερες πληροφοριες. Αυτο ζηταω περισσοτερες πληροφοριες για το θεμα 
Ωραια ας τα πάρουμε από την αρχή.

Πρωτα από όλα μην πειράξεις το αμάξι άμα έστω και λίγο κάτι δεν δουλεύει σωστά στο κινητήρα. (Πόσο μάλλον μπεκ σε πετρέλαιοκινητο ζωτικής συμασιας εξαρτημα για τέτοιο όχημα) .

Δεύτερων επειδή δεν είμαι φαν του πετρελαίου ασχολουμε μόνο με βενζίνη και θεωρώ ότι δε θες ένα τυπικό καθάρισμα μπεκ, Δεν έχω προσωπική εμπειρία για να σε καλύψω στο 100%
Αλλα απο γνωστούς, για ότι θέμα προκύπτει με μπεκ και αντλιες πετρελαίου απευθυνοντε στον Δημακο στο Ρέντη.
Ασχολείται κύριος με smart και μερσεντες αλλά γενικά επισκευάζει και άλλα αμαξια και ασχολείται με επισκευές τέτοιου τύπου.
Δε χάνεις τίποτα να πάρεις ένα τηλ.
2104929484

Επίσης θα ψαχτείς λίγο με τις τιμές.
τα μπεκ πετρελαίου είναι γενικά ακριβά οπότε ρωτα αν συμφαιρει επισκευή ή αντικατάσταση.

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.