Jump to content
Scarecrow_7

Service passat B8

Recommended Posts

Καλησπερα και Καλη Χρονια! Εχω ενα passat b8 1/2018 25000km 1.4 150 και δεν θελω να κανω το 4ο σερβις στην αντιπροσωπια λογω κοστους. Μπορει καποιος να προτεινει κανα καλο συνεργειο περιοχη ν.ιωνια γαλατσι και γυρω και να μου πει τι αλλαγες πρεπει να γινουν?? Εγω εχω στα υποψιν λαδια,φιλτρα (ποια??) μπουζι (ιριδιου??)λογω 4ετιας?? Και ελεγχο τακακια?? Στα προηγουμενα σερβις νζμ λαδια φιλτρο και αλλαγη υγρου φρενων ειχα κανει. Σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερων! Λαδι που μου εβαζαν ηταν το 0w20 καλο βγηκε στον 1 χρονο που το εχω απο θεμα συμπεριφορας κινητηρα και θερμοκρασιας του.

Link to comment
Share on other sites

Τι τιμή σου έχουν δώσει από την αντιπροσωπεία

 

 

Στο θέμα τον ανταλλακτικών 

 

Μπορείς να βάλεις σε μάρκα τα εξής.

 

Mann filter + Hengust  + Mahle και η 3 είναι πάρα πολύ ποιοτικές μάρκες και είναι και πρώτη τοποθέτηση από το εργοστάσιο.

 

Στο θέμα τον μπουζί δεν έχεις πρόβλημα γιατί δεν έχεις χιλιόμετρα ακόμα...

 

Τα μπουζί τα πρώτα κάθε 60.000 χλμ αλλάζουν

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν , Scarecrow_7 said:

407€ φιλτρα λαδια κ μπουζι μου ειπανε λογω 4ετιας φιλοσιδη.

Πάρα πολλά! 

 

Και ειδικά για τα χιλιόμετρα που έχεις στο αμάξι σου τα μπουζί δεν αξίζει να τα αλλάξεις....

 

Θα σου πρότεινα να τα βγάλετε ένα ένα και να τα δεις.

 

Με 25.000 χιλιόμετρα ακόμα καινούργια είναι.

 

 

 

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι ειναι τα ρημαδια! Δεν θα το παω!! Θα το παω ισως σε εναν στο χαλανδρι παλαιο αντιπροσωπο vw που μου ειπε να τα βγαλουμε να τα κοιταξουμε. Δεν ειναι επιτακτικη η αλλαγη λογω πολυετιας ασχετως καταστασεως;;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι ειναι τα ρημαδια! Δεν θα το παω!! Θα το παω ισως σε εναν στο χαλανδρι παλαιο αντιπροσωπο vw που μου ειπε να τα βγαλουμε να τα κοιταξουμε. Δεν ειναι επιτακτικη η αλλαγη λογω πολυετιας ασχετως καταστασεως;;
Όπου είναι να πας θα ρωτήσεις πρώτα τιμή και τι περιλαμβανει.
Μη το κάνεις σέρβις και μετά στο ταμείο σε χτυπήσουν.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.