Jump to content
dragonlord

Aftermarket οθόνη/πηγή για Golf V Plus 2007

Recommended Posts

Γεια χαρά! Σκέφτομαι να αλλάξω την εργοστασιακή οθόνη. Το αυτοκίνητο είχε το αναβαθμισμένο ηχοσύστημα, με cdιέρα και gps. Ωστόσο θα ήθελα κάτι με touch, google maps και κυρίως θύρα usb. Δεν θα ήθελα να δώσω πολλά χρήματα, δεδομένης και της ηλικίας του αυτοκινήτου, ας πούμε μάξιμουμ 300, ιδανικά 200. Επίσης θα ήθελα να αγοραστεί από Ελλάδα με τοποθέτηση από το μαγαζί, ώστε να υπάρχει εγγύηση. Απλά έχω διαβάσει αρκετά παράπονα για προβλήματα με κινέζικες μονάδες και το φοβάμαι.

Έχετε να προτείνετε κάποιο συγκεκριμένο μοντέλο ή εταιρεία; Τα digital iq τι λένε; Έχετε να προτείνετε κάποιο αξιόπιστο μαγαζί για αγορά και τοποθέτηση;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Τα digital iq που λες είναι κινέζικα.

 

Και γενικά όλα αυτά είναι και κινέζικα και φασον Και διάφορες επωνυμίες.

 

 

Αν θέλεις σχετικά κάτι καλό θα πρέπει να κοιτάξεις σε Dynavin  που θεωρείται μια αξιόπιστη μάρκα κτλ.

 

Όλα τα υπόλοιπα είναι κινέζικα και φασον.

 

 

Αν θέλεις κάτι πολύ πολύ ποιο επώνυμο θα κοιτάξεις σε Kenwood μοντέλο.

 

ngcb89

 

Kenwood-DNX518VDABS-10.jpg

 

https://www.kenwood.eu/car/navigation_multimedia/navigation/DNX521DAB/?view=details 

 

Η σε κάποια ποιο επώνυμες μάρκες

 

 

 

Και αν το κατέχεις το άθλημα μπορεί να βρεις μεταχειρισμένα Kenwood από eBay.

 

 

(Είσαι και άτυχως , είχα πριν από μερικούς μήνες μια Kenwood dvx 520 vbt για vw πάρα πολύ καλή οθόνη !)

 

 

 

 

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά! Σκέφτομαι να αλλάξω την εργοστασιακή οθόνη. Το αυτοκίνητο είχε το αναβαθμισμένο ηχοσύστημα, με cdιέρα και gps. Ωστόσο θα ήθελα κάτι με touch, google maps και κυρίως θύρα usb. Δεν θα ήθελα να δώσω πολλά χρήματα, δεδομένης και της ηλικίας του αυτοκινήτου, ας πούμε μάξιμουμ 300, ιδανικά 200. Επίσης θα ήθελα να αγοραστεί από Ελλάδα με τοποθέτηση από το μαγαζί, ώστε να υπάρχει εγγύηση. Απλά έχω διαβάσει αρκετά παράπονα για προβλήματα με κινέζικες μονάδες και το φοβάμαι.
Έχετε να προτείνετε κάποιο συγκεκριμένο μοντέλο ή εταιρεία; Τα digital iq τι λένε; Έχετε να προτείνετε κάποιο αξιόπιστο μαγαζί για αγορά και τοποθέτηση;
Ευχαριστώ!
Φτηνό καλό από Ελλάδα με εγγύηση και τοποθέτηση και 200 ευρώ?
Αυτά δε γίνονται. Θα κάνεις υποχωρήσεις σε ποιότητα κατασκευής,ήχου,απόδοσης.
Θες να σιχτιριζεις κάθε φορά που ακούς μουσική ή βάζεις χάρτες επειδή θα 3χει κολλήματα ή χαλιά ήχο?
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago , takpanos said:

Φτηνό καλό από Ελλάδα με εγγύηση και τοποθέτηση και 200 ευρώ?
Αυτά δε γίνονται. Θα κάνεις υποχωρήσεις σε ποιότητα κατασκευής,ήχου,απόδοσης.
Θες να σιχτιριζεις κάθε φορά που ακούς μουσική ή βάζεις χάρτες επειδή θα 3χει κολλήματα ή χαλιά ήχο?

Καταλαβαίνω. Απλά και το αμάξι είναι 15ετίας πλέον, ίσως να μην το κρατήσω πάνω από 2-3 χρόνια, δεν θέλω να κάνω υπερβολές. Δεν θέλω κάτι με τρελές δυνατότητες, απλά να δουλεύει και να μη χρειάζεται να ασχοληθώ ξανά. Η οικονομικότερη λύση που πιστεύεις ότι με καλύπτει ποια θα ήταν; Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω. Απλά και το αμάξι είναι 15ετίας πλέον, ίσως να μην το κρατήσω πάνω από 2-3 χρόνια, δεν θέλω να κάνω υπερβολές. Δεν θέλω κάτι με τρελές δυνατότητες, απλά να δουλεύει και να μη χρειάζεται να ασχοληθώ ξανά. Η οικονομικότερη λύση που πιστεύεις ότι με καλύπτει ποια θα ήταν; Ευχαριστώ.
Αφού θα το αλλάξεις το αμαξι σε 2 χρόνια μη δώσεις καθόλου λεφτά. Αυτό είναι το καλύτερο
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.