Jump to content
Pavlos i

Τοποθέτηση Garmin navi

Recommended Posts

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Καλώς σας βρήκα. Έχω αγοράσει πρόσφατα ένα μεταχειρισμένο up του 2014, εισαγωγής από Γερμανία. Θέλω να βάλω μια οθόνη της garmin που φορούσαν τότε. Έχω βρει κάποιες οθόνες στο eBay (φώτο 2), οι οποίες υποτίθεται δουλεύουν και σε up και σε skoda citigo. Στο ταμπλό υπάρχει αναμονή με επαφές όπως φαίνεται στη φώτο. Το θέμα μου είναι αν είναι plug n play. Θα παίξει αν κουμπώσω μια μεταχειρισμένη οθόνη από άλλο αμάξι; Πιο πολύ με ενδιαφέρουν οι ενδείξεις του αυτοκινήτου, όχι τόσο οι χάρτες. Γνωρίζει κάποιος; 

IMG_20220430_132827.jpg

s-l400.jpg

Edited by Pavlos i
Link to comment
Share on other sites

On 30/4/2022 at 3:15 ΜΜ, Pavlos i said:

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Καλώς σας βρήκα. Έχω αγοράσει πρόσφατα ένα μεταχειρισμένο up του 2014, εισαγωγής από Γερμανία. Θέλω να βάλω μια οθόνη της garmin που φορούσαν τότε. Έχω βρει κάποιες οθόνες στο eBay (φώτο 2), οι οποίες υποτίθεται δουλεύουν και σε up και σε skoda citigo. Στο ταμπλό υπάρχει αναμονή με επαφές όπως φαίνεται στη φώτο. Το θέμα μου είναι αν είναι plug n play. Θα παίξει αν κουμπώσω μια μεταχειρισμένη οθόνη από άλλο αμάξι; Πιο πολύ με ενδιαφέρουν οι ενδείξεις του αυτοκινήτου, όχι τόσο οι χάρτες. Γνωρίζει κάποιος; 

IMG_20220430_132827.jpg

s-l400.jpg

Εφόσον έχεις ήδη τις υποδοχές θα δουλεύει κανονικά αν βρεις κάποια μεταχειρισμένη. Κοίταξε προς ebay μεριά.... 

Περίεργο πάντως που εφόσον έχει υποδοχές δεν έχει και την οθόνη. Τώρα ή θα είχε χαλάσει του προηγούμενου ιδιοκτήτη ή απλά την κράτησε

Link to comment
Share on other sites

Το αυτοκίνητο είναι εισαγωγή από Γερμανία. Άρα υποθέτω ότι κάποιος το "κράτησε" στην πορεία προς Ελλάδα... Έχω παραγγείλει ένα από eBay, το περιμένω από μέρα σε μέρα. Ελπίζω να δουλέψει... Ευχαριστώ. 

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά τελικά. Το παρέλαβα, το κούμπωσα και δουλεύει μια χαρά. Η μόνη λειτουργία που δεν παίζει είναι το think blue trainer, Αλλά οκ. Μικρό το κακό. Ευχαριστώ. 

Link to comment
Share on other sites

On 15/6/2022 at 5:18 ΜΜ, Pavlos i said:

Όλα καλά τελικά. Το παρέλαβα, το κούμπωσα και δουλεύει μια χαρά. Η μόνη λειτουργία που δεν παίζει είναι το think blue trainer, Αλλά οκ. Μικρό το κακό. Ευχαριστώ. 

Γιατί τι σου κάνει και δεν δουλεύει?

Link to comment
Share on other sites

Γράφει ότι αυτή λειτουργία υποστηρίζεται μόνο στο αυτοκίνητο που τοποθετήθηκε η συσκευή για πρώτη φορά. 

Link to comment
Share on other sites

Ίσως. Δεν θα το ρισκάρω όμως, γιατί αποκλείεται να χρησιμοποιήσω την συγκεκριμένη λειτουργία. 

Link to comment
Share on other sites

Υπ' όψιν: το συγκεκριμένο σύστημα δεν το υποστηρίζει η Garmin από το2015.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 λεπτά πριν , bakagr said:

Και τι κάνεις αν θέλεις για αναβάθμιση λογισμικού και ενημέρωση χαρτών, ξέρει κανείς?

Έκανα πρόσφατα αναβάθμιση κανονικά. Κατέβασα νεότερη έκδοση από το site της vw και την πέρασα. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.