Jump to content
KateNikolaou

Ποιο αυτοκίνητο να αγοράσω μέχρι 10.000€

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά, είμαι νέο μέλος της ομάδας και θα ήθελα τη γνώμη σας αναφορικά με το τι μάρκα/μοντέλο να πάρω, καθώς είμαι και νέα οδηγός και δε γνωρίζω τι θα ήταν καλύτερο για μένα. Εννοώντας για μέσα στην πόλη, πόσα κυβικά αξίζει κτλπ. Εννοείται μεταχειρισμένο και αν θεωρείτε για νέο οδηγό με ταχύτητες ή αυτόματο. Σας ευχαριστώ

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είσαι νέα οδηγός και μέσα στη πόλη για να μη τη πατήσεις από κάποιο μεταχειρισμένο που θα σου βγει κακό πήγαινε και πάρε ένα μικρό καινούριο.
Ένα hyundai i10 ή ένα kia picanto.
Έχουν πολλά χρόνια εγγύηση,μικρά,καλούς χώρους,οικονομικά,εγγύηση από 5 χρόνια το hyundai και 7 χρόνια το kia

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση, γενικά διαθέτω μέχρι 10,000 μήπως καταφέρω να πάρω και κάποιο όχημα πιο καινούριο με λιγότερα χιλιόμετρα που απ'όσο γνωρίζω σίγουρα δε θα ζητάει τα ίδια. Γενικά ναι προτιμώ κι εγώ μικρούλι για να μαι σίγουρη ότι δε θα ζοριστώ και στο παρκάρισμα. Προτείνετε από car ή να μιλήσω με κανένα συνεργείο που έχουν γνωστούς και τα δίνουν φτιαγμένα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση, γενικά διαθέτω μέχρι 10,000 μήπως καταφέρω να πάρω και κάποιο όχημα πιο καινούριο με λιγότερα χιλιόμετρα που απ'όσο γνωρίζω σίγουρα δε θα ζητάει τα ίδια. Γενικά ναι προτιμώ κι εγώ μικρούλι για να μαι σίγουρη ότι δε θα ζοριστώ και στο παρκάρισμα. Προτείνετε από car ή να μιλήσω με κανένα συνεργείο που έχουν γνωστούς και τα δίνουν φτιαγμένα;
Για μένα σου ξαναλέω δώσε 2.000 ακόμα και πάρε ένα καινούριο μικρό με την εγγύηση και να είσαι ήσυχη.
Υπάρχει πολύ βρώμα έξω και απατεωνια από εμπορίες μεταχειρισμένων.
Ακόμα και 2 χρονών να πάρεις σε λίγο καιρό θα θες λάστιχα.
Αν σου βγάλει και μια ζημιά που δεν είναι δύσκολο θα φτάσεις σε τιμή καινούριου αφού θα πληρώσεις από τη τσέπη σου.
Με καινούριο για μια πενταετία μόνο βενζίνη και λάδια-φιλτρα θα αλλαζεις
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Βρες ενα μηχανικο καλο να το ελέγξει και πάρε ενα πολο που ειναι αυτοκινηταρα.

.

https://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/classifieds/cars/?crashed=f&make=13696&mileage-to=50000&model=14953&pg=1&price-from=8000&price-to=10000

Link to comment
Share on other sites

Βρες ενα μηχανικο καλο να το ελέγξει και πάρε ενα πολο που ειναι αυτοκινηταρα.
.
https://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/classifieds/cars/?crashed=f&make=13696&mileage-to=50000&model=14953&pg=1&price-from=8000&price-to=10000
Ούτε καν. Ο μηχανικός μέσα στο κινητήρα δεν είναι. Η κοπέλα δεν έχει ούτε μηχανικούς ούτε φανοποιους. Αφού φτάνει στα 10.000 να πάει σε καινούριο μικρό μιας και τη βολεύει με εγγύηση από 5 έως 7 χρονια
Link to comment
Share on other sites

Για μεταχειρισμένο θα κοιτούσα και volvo c30. Το έχει ο ανιψιός μου, πολύ όμορφο αμάξι με χαρακτήρα, βγαίνει βέβαια σε τρίθυρο μόνο.

 

Είδα αυτό https://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/classifieds/cars/view/13154116-volvo-c30, 9000 full extra με 62k ελληνικής αντιπροσωπίας 1,6 115ps.

Link to comment
Share on other sites

Για μεταχειρισμένο θα κοιτούσα και volvo c30. Το έχει ο ανιψιός μου, πολύ όμορφο αμάξι με χαρακτήρα, βγαίνει βέβαια σε τρίθυρο μόνο.
 
Είδα αυτό https://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/classifieds/cars/view/13154116-volvo-c30, 9000 full extra με 62k ελληνικής αντιπροσωπίας 1,6 115ps.
Αλήθεια τώρα?
Αυτή τη στιγμή πουλιούνται σε όλη την Ελλάδα 19 βολβο βενζίνη c30.
Ζητάει αυτοκίνητο πόλης μικρό και προτείνουμε 1600 και μάλιστα από τα πιο άσχημα και λιγότερο εμπορεύσιμα αυτοκίνητα ever.
Το πιο νέο c30 είναι του 13 και είναι 10 χρόνων.
Ότι γλυτώσει από τιμή θα το πληρώνει σε τέλη ασφάλειες βενζίνες ανταλλακτικά
Link to comment
Share on other sites

Μην τσακώνεστε αχαχα, γενικά σε volvo δε θα πήγαινα σίγουρα λόγω ακριβών ανταλλακτικών, από εταιρείες toyota, hyundai, kia & vw πιο πολύ πιστεύω άντε και nissan για να είναι οικονομικά τα ανταλλακτικά σε περίπτωση πού.... Στο θέμα ασφάλειας εξίσου, έχετε να προτείνετε καμια εταιρεία;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago , takpanos said:

Αλήθεια τώρα?
Αυτή τη στιγμή πουλιούνται σε όλη την Ελλάδα 19 βολβο βενζίνη c30.
Ζητάει αυτοκίνητο πόλης μικρό και προτείνουμε 1600 και μάλιστα από τα πιο άσχημα και λιγότερο εμπορεύσιμα αυτοκίνητα ever.
Το πιο νέο c30 είναι του 13 και είναι 10 χρόνων.
Ότι γλυτώσει από τιμή θα το πληρώνει σε τέλη ασφάλειες βενζίνες ανταλλακτικά

 

Λολ, έχεις ύφος εριστικό, εγώ δεν στην έχω πέσει ποτέ για αυτά που γράφεις ακόμα και αν μου φαίνονται τελείως λάθος.

 

Ναι, αλήθεια, έχεις μια προσωπική γνώμη, έχω μια προσωπική γνώμη.

 

Είχα γράψει διάφορα για να στηρίξω αυτό που γράφω αλλά δεν έχει νόημα.

 

KateNikolaou θα έλεγα να μην περιμένεις ότι τα ανταλλακτικά του πόλο ή οποιουδήποτε vw είναι φθηνα. 

 

Καλύτερα ίσως να πήγαινες σε ιαπωνικό ή κορεάτικο για πρώτο αυτοκίνητο για να μην ανησυχείς. 

 

Απο θέμα παθητικής ασφάλειας πλέον όλα της κατηγορίας που ψάχνεις είναι στα ίδια επίπεδα.

 

Edited by Gmis
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς να ανέβεις μέχρι τα 12 και εγώ θα σου πρότεινα να πας σε καινούριο για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.
Αν όχι θα κοιτούσα προς Toyota Yaris (είτε diesel είτε hybrid αφού τα τσεκάρεις βέβαια καλά!!).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites




 
Λολ, έχεις ύφος εριστικό, εγώ δεν στην έχω πέσει ποτέ για αυτά που γράφεις ακόμα και αν μου φαίνονται τελείως λάθος.
 
Ναι, αλήθεια, έχεις μια προσωπική γνώμη, έχω μια προσωπική γνώμη.
 
Είχα γράψει διάφορα για να στηρίξω αυτό που γράφω αλλά δεν έχει νόημα.
 
KateNikolaou θα έλεγα να μην περιμένεις ότι τα ανταλλακτικά του πόλο ή οποιουδήποτε vw είναι φθηνα. 
 
Καλύτερα ίσως να πήγαινες σε ιαπωνικό ή κορεάτικο για πρώτο αυτοκίνητο για να μην ανησυχείς. 
 
Απο θέμα παθητικής ασφάλειας πλέον όλα της κατηγορίας που ψάχνεις είναι στα ίδια επίπεδα.
 


Γραπτός λόγος. Δεν ήταν εριστικό. Εσύ το είδες έτσι.
Οι λόγοι που έγραψες είναι πως το έχει ο ανηψιος σου και ότι είναι όμορφο.
Αυτά συγνώμη δε στέκουν σα λογοι πουθενα. Όχι γιατί έχω άλλη γνώμη αλλά δε βασίζονται στα κριτήρια της υποψήφιας.
Η υποψήφια θέλει μικρό γιατί είναι νέα οδηγός και όχι 10ετιας μεταχειρο με κόστη χρήσης 1600αριου με κατανάλωση τέλη ασφάλεια σέρβις στο Θεό.

Πάμε να βοηθήσουμε και όχι να δυσκολέψουμε ένα νέο άνθρωπο.

Συγνωμη αν φάνηκα εριστικός πριν η τώρα.
Αν πιστεύεις κάτι που γράφω ότι είναι λάθος από μένα ελεύθερα να το λες.
Μπορεί να έχεις δίκιο. Έτσι είναι τα φόρουμ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γενικά όλες οι απαντήσεις ήδη με έχουν βοηθήσει πολύ, γενικά ναι προτιμώ ένα 1400άρι μάξιμουμ δεν είμαι για παραπάνω και για να ρολάρει στην πόλη κυρίως και να ναι 7ετίας το παλαιότερο, δηλαδή κάτι φίλοι και γνωστοί μου πρότειναν και καινούριο αλλά προτιμώ να ναι στρωμένο και να δώσω κι εγώ ό,τι παραπάνω είναι να το φτιάξω στο μηχανικό 1000 φορές να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. 

 

Επίσης μόλις είδα αυτό https://www.cosmoteinsurance.gr/car/odigos-asfalisis/asfaleia-neos-odigos ότι επιβαρύνομαι κι όλας στην ασφάλεια από 20~50% επειδή είμαι νέα οδηγός. Επειδή το πήρα με την αδερφή μου παιδιά το αμάξι, η οποία είναι 22 χρονών, θα επιβαρυνθούμε παραπάνω και οι 2; Δηλαδή παίζει να πληρώσουμε η κάθε μία μας αυτό το ποσοστό; Μπορεί να λέω και χαζομάρες συγχωρέστε με, ή αρκεί να φαίνεται απλά η επιβάρυνση αυτή στην ασφάλεια;

 

Γενικά θέλω να ξέρω στο σύνολο τι θα δώσω και ψάχνομαι γενικά, οπότε σόρρυ αν σας κουράζω

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κάτι φοβερό το στρώσιμο.
Το παραπάνω που λες δωσ το για την αγορά του καινούριου.
Το καινούριο θα είναι και πιο ασφαλές από το παλιό.
Αφού όλα θα είναι καινούρια.
Όσον αφορά την ασφάλεια σίγουρα πληρώνεις παραπάνω και πρέπει μέσα στην ασφάλεια να βαλεις και 2ο οδηγό για να είσαι καλυμμένη

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago , takpanos said:

Δεν είναι κάτι φοβερό το στρώσιμο.
Το παραπάνω που λες δωσ το για την αγορά του καινούριου.
Το καινούριο θα είναι και πιο ασφαλές από το παλιό.
Αφού όλα θα είναι καινούρια.
Όσον αφορά την ασφάλεια σίγουρα πληρώνεις παραπάνω και πρέπει μέσα στην ασφάλεια να βαλεις και 2ο οδηγό για να είσαι καλυμμένη
 

Πωπωωωωω πάει πολύ γενικά βλέπω κι έχω ψιλοφρικάρει αχαχαχαχα

 

2 hours ago , takpanos said:

Δεν είναι κάτι φοβερό το στρώσιμο.
Το παραπάνω που λες δωσ το για την αγορά του καινούριου.
Το καινούριο θα είναι και πιο ασφαλές από το παλιό.
Αφού όλα θα είναι καινούρια.
Όσον αφορά την ασφάλεια σίγουρα πληρώνεις παραπάνω και πρέπει μέσα στην ασφάλεια να βαλεις και 2ο οδηγό για να είσαι καλυμμένη
 

Σ'ευχαριστώ αλλά νομίζω με το καινούριο και σα νέα οδηγός θα είμαι συνέχεια με το άγχος αααα μη το γρατσουνίσω, μη το χτυπήσω και σίγουρα μέχρι να πάρω τον άερα θέλω να μην εχω το άγχος αυτό, γιατί θα πάρω που θα πάρω λογικά δάνειο μη τα κλαίω τα λεφτά και δίνω κι άλλα

Link to comment
Share on other sites

Η ζημια σε ένα προφυλακτήρα η μια πόρτα είναι το ίδιο σα βάψιμο εργασία είτε είναι παλιό μοντέλο είτε καινούριο.
Έχω περάσει από τη φάση σου και για αυτό στα λέω.
Δεν αξίζει μεταχειρισμένο όταν με λίγα παραπάνω παίρνεις καινούργιο με όλα νέα και με εγγυηση

Link to comment
Share on other sites

Δες ένα Renault Clio Diesel,  Yaris Diesel ή Panda Diesel στα λεφτά που δίνεις.

Αγόρασε το πιο καινούργιο, δες μοντέλα 18 και μετά με τα πιο λίγα χιλιόμετρα κι αν υπάρχει και με εγγύηση.

Το Clio έχει και μηδενικά τέλη.

 

Αν κάνεις πολύ λίγα χλμ, πάρε το Clio εργοστασιακό αέριο lgp ελαφρώς μεταχειρισμένο.

 

Τα παραπάνω τα έχω αγοράσει, τα χρησιμοποιώ γι΄αυτό στα προτείνω. Είναι αυτοκίνητα με εξαιρετικά χαμηλό κόστος χρήσης.

Μην κοιτάς μόνο στο ιντερνετ, να πας και από κοντά. Επίσης αν έχεις μετρητά οι τιμές από κοντά αλλάζουν.

 

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, nikdev said:

Δες ένα Renault Clio Diesel,  Yaris Diesel ή Panda Diesel στα λεφτά που δίνεις.

Αγόρασε το πιο καινούργιο, δες μοντέλα 18 και μετά με τα πιο λίγα χιλιόμετρα κι αν υπάρχει και με εγγύηση.

Το Clio έχει και μηδενικά τέλη.

 

Αν κάνεις πολύ λίγα χλμ, πάρε το Clio εργοστασιακό αέριο lgp ελαφρώς μεταχειρισμένο.

 

Τα παραπάνω τα έχω αγοράσει, τα χρησιμοποιώ γι΄αυτό στα προτείνω. Είναι αυτοκίνητα με εξαιρετικά χαμηλό κόστος χρήσης.

Μην κοιτάς μόνο στο ιντερνετ, να πας και από κοντά. Επίσης αν έχεις μετρητά οι τιμές από κοντά αλλάζουν.

 

https://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/classifieds/cars/view/322683658-renault-clio Αυτό κοιτούσα πριν και είδα και για χρονολογία αλλά και για το μπάτζετ ας πούμε να δώσω και κάτι παραπάνω με δάνειο ίσως, είναι και καινούριο 3ετίας και με λίγα χιλιόμετρα, αν και για 3ετία είναι αρκετά αλλά δε βρίσκω βρε παιδιά εύκολα με κάτω από 100.000 χλμ :/

Link to comment
Share on other sites

41 λεπτά πριν , KateNikolaou said:
https://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/classifieds/cars/view/322683658-renault-clio Αυτό κοιτούσα πριν και είδα και για χρονολογία αλλά και για το μπάτζετ ας πούμε να δώσω και κάτι παραπάνω με δάνειο ίσως, είναι και καινούριο 3ετίας και με λίγα χιλιόμετρα, αν και για 3ετία είναι αρκετά αλλά δε βρίσκω βρε παιδιά εύκολα με κάτω από 100.000 χλμ :/

Θα δώσεις τόσα λεφτά για 4ετιας αμάξι όταν με το σέρβις θα σου κοστίσει όσο θα έπαιρνες καινούριο?
Όταν σε κάνα δυο χρόνια θα θες λάστιχα η αμορτισέρ δε το σκέφτεσαι?
Αν σου βγάλει μια βλάβη που δεν είναι απίθανο σε μεταχειρισμένο ποιος θα το πληρώσει?
ΕΣΥ!!!
Να μου έλεγες ότι θα πάρεις κάποιο με 6.000 ευρώ να πω θα γλυτώσεις λεφτά και αξίζει.
Θα κάτσεις να πάρεις δάνειο και άμα έρχονται τα έξοδα να το πληρώσεις χρυσό.

 

Μεταχειρισμένο όπως είναι τα πράγματα σήμερα συμφέρει μέσα στην εγγύηση να αγοράσεις ώστε να γλυτώσεις 2 με 4.000 ευρω.
Οι εγγυήσεις που δίνουν οι μαντραδες σε μη το σχολιασω

Link to comment
Share on other sites

Καινούργιο το Clio έχει 21+.

Αυτό είναι το μεταχειρισμένο έχει ρίσκο, γι΄ αυτο καλύτερα να κινηθεί σε μοντέλα χωρίς προβλήματα με χαμηλό κόστος συντήρησης και οριακά σε εγγύηση.

Με 6 παίρνεις χρέπι σε μικρό σήμερα.

Ήρεμα, δεν φωνάζουμε, προσπαθούμε να βοηθήσουμε. Δικά της είναι τα λεφτά, θα αποφασίσει η ίδια.

 

Τα αυτοκίνητα που σου έγραψα είναι Νο1 σε προτίμηση για dealer και επαγγελματίες ή εταιρίες. Πολλές φορές τα χλμ, θα τα δεις χαμηλά για ίδια μοντέλα, είναι 8/10 σβησμένα.

Καλή επιλογή είναι και το Polaki αν βρεις κάτι καλό. Έχει αίσθηση μεγαλύτερου αυτοκινήτου.

On 12/5/2022 at 9:22 ΠΜ, nikoskallithea said:

Βρες ενα μηχανικο καλο να το ελέγξει και πάρε ενα πολο που ειναι αυτοκινηταρα.

.

https://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/classifieds/cars/?crashed=f&make=13696&mileage-to=50000&model=14953&pg=1&price-from=8000&price-to=10000

 

 

Αυτή είναι η αγορά, αν έχεις ή αν θέλεις παίρνεις καινούργιο.

 

Επειδή δεν ξέρεις απ΄ότι βλέπω, σου έγραψα diesel και Lpg και κοιτάς απλή βενζίνη 1,2, ζήτα τη συμβουλή κάποιου που γνωρίζει στο περιβάλλον σου και καλό είναι να πας μαζί όταν τα βλέπεις.

Το μεταχειρισμένο θέλει ψάξιμο, πολλές φορές μήνες ή και παραπάνω. Αν βιαστείς, αυξάνεις το ρίσκο να κάνεις λάθος. Και να θυμάσαι, μια ¨ευκαιρία¨που φαίνεται ίσως και να μην είναι.

 

 

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

On 5/13/2022 at 6:00 PM, takpanos said:

Θα δώσεις τόσα λεφτά για 4ετιας αμάξι όταν με το σέρβις θα σου κοστίσει όσο θα έπαιρνες καινούριο?
Όταν σε κάνα δυο χρόνια θα θες λάστιχα η αμορτισέρ δε το σκέφτεσαι?
Αν σου βγάλει μια βλάβη που δεν είναι απίθανο σε μεταχειρισμένο ποιος θα το πληρώσει?
ΕΣΥ!!!
Να μου έλεγες ότι θα πάρεις κάποιο με 6.000 ευρώ να πω θα γλυτώσεις λεφτά και αξίζει.
Θα κάτσεις να πάρεις δάνειο και άμα έρχονται τα έξοδα να το πληρώσεις χρυσό.

 

Μεταχειρισμένο όπως είναι τα πράγματα σήμερα συμφέρει μέσα στην εγγύηση να αγοράσεις ώστε να γλυτώσεις 2 με 4.000 ευρω.
Οι εγγυήσεις που δίνουν οι μαντραδες σε μη το σχολιασω

Καλησπέρα, έχεις απόλυτο δίκιο και μου το είπε κι ενός φίλου μου ο μηχανικός. Οπότε τους εμπιστεύτηκα να ρίξουν ματιές από ιδιώτες γιατί μου είπε δεν εμπιστεύεται μαντράδες

Link to comment
Share on other sites

On 5/13/2022 at 6:32 PM, nikdev said:

Καινούργιο το Clio έχει 21+.

Αυτό είναι το μεταχειρισμένο έχει ρίσκο, γι΄ αυτο καλύτερα να κινηθεί σε μοντέλα χωρίς προβλήματα με χαμηλό κόστος συντήρησης και οριακά σε εγγύηση.

Με 6 παίρνεις χρέπι σε μικρό σήμερα.

Ήρεμα, δεν φωνάζουμε, προσπαθούμε να βοηθήσουμε. Δικά της είναι τα λεφτά, θα αποφασίσει η ίδια.

 

Τα αυτοκίνητα που σου έγραψα είναι Νο1 σε προτίμηση για dealer και επαγγελματίες ή εταιρίες. Πολλές φορές τα χλμ, θα τα δεις χαμηλά για ίδια μοντέλα, είναι 8/10 σβησμένα.

Καλή επιλογή είναι και το Polaki αν βρεις κάτι καλό. Έχει αίσθηση μεγαλύτερου αυτοκινήτου.

 

 

Αυτή είναι η αγορά, αν έχεις ή αν θέλεις παίρνεις καινούργιο.

 

Επειδή δεν ξέρεις απ΄ότι βλέπω, σου έγραψα diesel και Lpg και κοιτάς απλή βενζίνη 1,2, ζήτα τη συμβουλή κάποιου που γνωρίζει στο περιβάλλον σου και καλό είναι να πας μαζί όταν τα βλέπεις.

Το μεταχειρισμένο θέλει ψάξιμο, πολλές φορές μήνες ή και παραπάνω. Αν βιαστείς, αυξάνεις το ρίσκο να κάνεις λάθος. Και να θυμάσαι, μια ¨ευκαιρία¨που φαίνεται ίσως και να μην είναι.

 

 

Αυτό ακριβώς φίλτατε, όπως λέω και παραπάνω έδωσα σε φίλου μηχανικό να το ψάξει από ιδιώτη για να είμαστε σίγουροι

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

 

Παιδιά μια ερώτηση, πια είναι η γνώμη σας για Subaru Impreza του 2006 -2007

 

Το 1600αρι με τα 115hp??

 

Έχετε κάποια άποψη για το συγκεκριμένο μοντέλο? Κάποια εμπειρία?

 

 

Κοιτάω ένα που έχω βρει με 220.000 στα 5000€ 

 

άλλη δεν ξέρω τι παίζει με αυτά τα Subaru.

 

 Είναι αξιόπιστο?

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.
 
Παιδιά μια ερώτηση, πια είναι η γνώμη σας για Subaru Impreza του 2006 -2007
 
Το 1600αρι με τα 115hp??
 
Έχετε κάποια άποψη για το συγκεκριμένο μοντέλο? Κάποια εμπειρία?
 
 
Κοιτάω ένα που έχω βρει με 220.000 στα 5000€ 
 
άλλη δεν ξέρω τι παίζει με αυτά τα Subaru.
 
 Είναι αξιόπιστο?
 
16 χρόνων με 220.000 όσο αξιόπιστο και αν είναι μιλάμε για λαχείο το μεταχειρισμένο.
5000 ευρώ και κάθε χρόνο 285 τέλη.
Με τη καμία.
Αργό και βαρυ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.