Jump to content
Panos_stp

Μπάρες οροφής και μπαγαζιερα

Recommended Posts

Καλημέρα και καλό μήνα..

Αφου πλέον είμαστε 4 και δεν χωράμε ούτε για πλάκα στο αμάξι με καρότσια και καθίσματα παιδικά, ήρθε η ώρα να βάλουμε μπαγκαζιερα.

Έχω δει το εμπόριο μεταλλικές, αλουμινίου και διάφορα άλλα. Με πόδια. Με κλειδαριές με διαφορά.

Έχετε εικόνα τι παίζει με τις μπάρες;;

Εγω από τα ολίγα που καταλαβαίνω θα πήγαινα σε αλουμινίου για καλύτερη αντοχή σε οξειδώσεις και τα σχετικά.

Επίσης αν έχετε υπόψην σας καμία μάρκα ή κανα κατάστημα παρακαλώ βοηθήστε...

Σας ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το RMX3363 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει νόημα. Αλλα μιλάμε για golf 6

Στάλθηκε από το RMX3363 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δες στα μετεχειρισμενα, ολοι τις αγοραζουν και τις χρησιμοποιουν 2-3 φορες, μετα πωλουνται στο 1/2 της τιμης.

Thule, modulo, menabo, nordrive, hermes.
Προτιμησε αλουμινιο, ελλειψοειδους σχήματος στις μπαρες για τον αεροδυναμικο θορυβο.

Στο golf μου δεν έβαλα γιατι δεν ταξιδευω με 110, εχω σε αλλο αυτοκινητο hermes και σε αλλο thule. Αλλα δεν βαζω μπαγκαζιερα, δενω αλλα πραγματα, σκι, ποδηλατο, κανο.

Οι thule ανωτερης κατασκευης, οι hermes τιμιες και φτηνοτερες με περισσοτερο ομως θορυβο. Εχει και φτηνοτερες..

Εννοειται πρεπει να βγαζεις και να βαζεις κι οχι να κυκλοφορεις με το φερετρο απο πανω.

Στα λεω γιατι εχω αρκετους γνωστούς που δεν εχουν μετα που να βαλουν τη μπαγκαζιερα. Η αποθηκευση πρεπει να ειναι εξασφαλισμενη λοιπον.

Γενικα για τα μωρα και τα σκατολογηματα εγω επελεξα τοτε, να εχω 2-3 καροτσια και παρελκομενα εκει που πρεπει και στελνεις και με το κτελ 1-2 γομαρια βαλιτσες και τελος. Δεν φορτωνεσαι ολη αυτη τη μαλακια. Που ειναι δυσκολο να γεμισει-φορτωθει εκει ψηλα να ξερεις.
Και χαλαει και τη συμπεριφορα του αυτοκινητου.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου για την απάντηση

Στάλθηκε από το RMX3363 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν εβαλα ποτε εβαλα μια βαση ποδηλατων πισω και εκει εδεσα τα καροτσια και τους σακους πορτμπαγκαζ καπου εχω και μια φοτο εαν την βρω θα την ποσταρο 

 

το 2008 οταν το ειχα πρωτοπαρει 

 

golf.jpg

Edited by gtse
Link to comment
Share on other sites

Καλό κόλπο αυτό φίλε μου. Γιατί μια βάση ποδηλάτων όπως και να έχει θα σου μείνει για μελλοντική χρήση γιατί αύριο μεθαύριο θα κουβαλάμε και ποδήλατα στις διακοπές..
Έχω μια βάση ποδηλάτων από τον αδελφό θα δω αν μπορώ να δέσω πάνω καρότσι και τα σχετικά να μου ελευθερώσει το πορτ παγκαζ..
Ευχαριστω πολύ..

Στάλθηκε από το RMX3363 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.