Jump to content
Dimitriskp

Volkswagen Polo '11 1.2 TDI

Recommended Posts

Καλημέρα μια ερώτηση για οποίων γνωρίζει είμαι σε σκέψεις να αγοράσω ένα Volkswagen Polo '11 1.2 TDI BlueMotion NAVI

full extra με 90.000 χιλιόμετρα  άψογο όπως λέει ο φίλος μου που το πουλάει εξωτερικά και εσωτερικά άψογο όντως το δίνει 7.900 συμφέρει παιδιά να το αγοράσω τι λέτε ; 
θέλω και γνώμες οποίος γνωρίζει για το συγκεκριμένο αυτοκίνητο ευχαριστώ πολύ 

Link to comment
Share on other sites

η ερώτηση σου είναι πολύ γενική.

Πως μπορούμε να γνωρίζουμε με κάποιο μαγικό τρόπο αν το. αυτοκίνητο του φίλου σου είναι άψογο όπως λέει ή οχί

 

Link to comment
Share on other sites

27 λεπτά πριν , Derv_7 said:

η ερώτηση σου είναι πολύ γενική.

Πως μπορούμε να γνωρίζουμε με κάποιο μαγικό τρόπο αν το. αυτοκίνητο του φίλου σου είναι άψογο όπως λέει ή οχί

 

Άποψης από αυτούς που έχουν - είχαν το αυτοκινήτο θέλω όχι για το συγκεκριμένο αυτοκίνητο , και  αν αξίζουν αυτά τα χρήματα για το συγκεκριμένο . 
ευχαριστώ παντός 

Edited by Dimitriskp
Link to comment
Share on other sites

έχω το 6c του 17 βενζίνη. Στα ταξίδια και γενικά στους επαρχιακούς δρόμους είναι πολύ καλό.

Γενικά είναι σαν να οδηγάς αμάξι μεγαλύτερης κατηγορίας.κλασικός Γερμανός.

Επίσης αίσθηση μου έκανε η απουσία αεροδυναμικών θορύβων στα πολλά χιλιόμετρα.

Από χώρους επίσης για το μέγεθος του πάρα πολύ καλό. Έχω το 5πορτο.

 

Μηχανολογικά δεν μπορώ να πολλά πράγματα. Γενικά τα vw όλο και κάτι βγάζουν και θέλουν κυνήγημα στα σερβις τους.

Τώρα σχετικά με την τιμή που στο δίνει και αν συμφέρει.

Αν είναι πρώτο χέρι αγορασμένο από Ελληνική αντιπροσωπεία, άβαφτο και ατρακάριστο γενικά και έχεις από κτεο εξασφαλίσει οτι έχει τόσα χιλιόμετρα οκ.

Επίσης πριν το πάρεις πήγαινε σε μια αντιπροσωπεία vw και ζήτα πλήρη έλεγχο σε διαγνωστικό τους.

Δες τα σερβις που τα έχει κάνει και αν είναι όπως πρέπει.

Τέλος, ζήτα του να το πας και εσύ ο ίδιος μια καλή βόλτα.

Μετά από τη βόλτα άνοιξε το καπό, δες τη στάθμη των λαδίων και το χρώμα τους, δες την κατάσταση του μηχανοστασίου και τα υπόλοιπα υγρά και ας μην είσαι ειδικός. 

Αυτά για αρχή. Αν σε όλα αυτά είναι άψογο τότε αρχίζεις να το σκέφτεσαι.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.