Jump to content
largo

Golf 4 (2004) - Καίει την ασφάλεια N 14 (Πίσω Πόρτα - Κλειδαριές κλπ) [ΛΥΘΗΚΕ]

Recommended Posts

Γεια σας.

 

Έχω ένα Golf 4, 1.4 16v (2004). Εδώ και μία εβδομάδα (ξαφνικά) δεν είχα ηλεκτρικά παράθυρα, φως πλαφονίερας και κεντρικό κλείδωμα. Και η ασφάλεια n14 καμμένη. Την άλλαξα 2 φορές και την καίει ξανά (όχι αμέσως).

 

Προσπαθώντας να εντοπίσω το πρόβλημα, βρήκα ότι το κάψιμο συμβαίνει όταν κλειδώνω ή ξεκλειδώνω το αυτοκίνητο. Μια και οταν αλλάζω ασφάλεια και είμαι μέσα, με μηχανή αναμμένη ή όχι, ολα είναι οκ. Μόλις βγώ και κλειδώσω  (η ξεκλειδώσω μετα, δεν μπορω να το ξερω) καίγεται η ασφάλεια.

 

Δεν ζητώ λύση εδω, απλά μερικές συμβουλές για μην με σκίσουν στο συνεργείο ή αρχίζουν να ψάχνουν και να ψάχνουν.

 

Τι μπορεί να συμβαίνει; Κεντρικό κλείδωμα ; Κλειδαριά οδηγού ; Το αυτοκίνητο είναι σε εξαιρετική κατάσταση, 70.000 χιλ, σε γκαράζ πάντα.

 

Να συμπληρώσω ότι εδώ και 6 μήνες δεν δουλεύει και η κλειδαρία του πορτ-μπαγκαζ, και ανοίγω με το κλειδί, με κόλπο (που διαβασα εδώ). Αλλά μάλλον είναι άσχετο.

 

Ευχαριστω πολύ, αν κάποιος μπορεί να βοηθησει .....

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Καποια κλειδαρια ζοριζεται πιθανοτατα


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago , nikdev said:

Καποια κλειδαρια ζοριζεται πιθανοτατα


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ευχαριστώ για την απάντηση, αυτό ειναι θέμα γενικού συνεργείου ή ηλεκτρολόγου; Γιατί ειναι ΟΛΑ ΚΛΕΙΣΤΑ !!!! και δεν έχω παράθυρα ......

Link to comment
Share on other sites

Επισης,
Κοιτα στο πορτπαγκαζ στα 2 λαστιχα ψηλα οπως το ανοιγεις που εχουν τα καλωδια για κλειδαρια και λοιπες λειτουργιες καποιο μεσα εχει φαγωθει και βραχυκυκλωνει, φτιαξτο μονος σου ευκολο ειναι


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago , nikdev said:

Επισης,
Κοιτα στο πορτπαγκαζ στα 2 λαστιχα ψηλα οπως το ανοιγεις που εχουν τα καλωδια για κλειδαρια και λοιπες λειτουργιες καποιο μεσα εχει φαγωθει και βραχυκυκλωνει, φτιαξτο μονος σου ευκολο ειναι


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Φιλε ευχαριστω ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ.

 

Οντως μεσα στην δεξιά "φουσκα" τα καλώδια ειναι τα μισα κομμενα. Ισως και γιαυτο δεν εχω και πισω ηλεκτρικη κλειδαρια.

 

Τωρα να το φτιαξω μονος μου ειναι λιγο δυσκολο, αλλα και μονο που το βρηκα ειναι σημαντικο, θα με γλυτωσει απο περιτα εξοδα.

 

Και παλι χιλια ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.