Jump to content
djnikos2004

Μαύρισμα ζαντων και σφύριγμα φρενων

Recommended Posts

Χαιρετώ την ομάδα.εχω καινούριο t roc 1000.εχω κάνει 2500 κμ και από τις αρχές σχεδόν μερικές φορές ακούγεται ένα ψιλοσφυριγμα.επισης έχω προσέξει ότι η αριστερή η ζαντα η μπροστά μαυριζει πιο πολύ από την δεξιά.οι πίσω είναι σχεδόν καθαρές.να το πάω στην αντιπροσωπεία ή είναι φυσιολογικό?

Link to comment
Share on other sites

On 8/19/2022 at 8:13 AM, djnikos2004 said:

Χαιρετώ την ομάδα.εχω καινούριο t roc 1000.εχω κάνει 2500 κμ και από τις αρχές σχεδόν μερικές φορές ακούγεται ένα ψιλοσφυριγμα.επισης έχω προσέξει ότι η αριστερή η ζαντα η μπροστά μαυριζει πιο πολύ από την δεξιά.οι πίσω είναι σχεδόν καθαρές.να το πάω στην αντιπροσωπεία ή είναι φυσιολογικό?

Το σφύριγμα είναι συνεχές; Κάνε μια βόλτα από αντιπροσωπεία. 

Για το μαύρισμα της ζάντας, γενικά τα πίσω φρένα είναι πολύ πιο μικρά και απλά συμπληρώνουν λίγο τα μπροστινά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα μια ενημέρωση να κάνω. βρίσκονται σε εξέλιξη τεχνικές οδηγίες για πίσω φρένα, τακακια και δίσκους. Όπως και γι ατην κεραία του GPS .

Έχω το T ROC 1,5 δεκέμβριος του 20.

Link to comment
Share on other sites

Θυμάσαι ή έχεις τα bulletin ?

Link to comment
Share on other sites

On 10/29/2022 at 11:11 PM, t roc 21! said:

Τι εννοείς  

Αν έχεις την τεχνική οδηγία με τους κωδικούς που ανακοίνωσε η VW ρωτάει ο nikdev. :)

 

Όταν βγαίνουν τέτοιες ανακλήσεις για επισκευή συνήθως συνοδεύονται από ένα technical bulletin.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Το αυτοκίνητο εΙναι το 1,5 αυτόματο δεκεμβριος του 2020.

Κάνοντας όπισθεν, τη στιγμή που πάταγα φρένο είχε θόρυβο εντονο από τα τακάκια. Επικοινωνώ με αντιπροσωπεία και μετά κάποια τηλέφωνα μου είπαν πως υπάρχει τεχνική οδηγεία για αντικατάσταση πίσω δισκόπλακες κ τακάκια. και μάλιστα με νέο κωδικό και όχι τον κωδικό που φοράω τώρα. το ραντεβου εχει κλείσει για 29 νοε.

Κάτι ανάλογο ρώτησα κ γιά το GPS και μου είπαν πως υπάρχει οδηγεία για μόνωση στην κεραία του GPS  που ειναι στον πίσω προφυλακτήρα ,αν θυμαμαι από την πλευρά της εξάτμισης.

Εκανα ανάλυση γιατί μπορείνα εχει κάποιος το ίδιο συμπτωμα να το ψαξει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.