Jump to content
Spike

Android auto

Recommended Posts

Καλησπερα,

 

 

Τους τελευταιους μηνες το android auto παιζει με τα νευρα μου και ειπα να ρωτησω γνωμες!

 

Συγκεκριμενα, το κινητο συνδεεται κανονικα και το spotify παιζει επισης κανονικα μεχρι τη πρωτη κληση που ή θα παρω ή θα δεχτω. Μολις γινει αυτο ενω στην οθονη φαινεται οτι παιζει κανονικα το spotify, ηχος ουτε για δειγμα. Αν το γυρισω στο ραδιοφωνο εχει κανονικα ηχο. Ο μονος τροπος να διορθωθει μεχρι την επομενη κληση ειναι να αποσυνδεσω και να ξανασυνδεσω το κινητο. Κανονικα θα ελεγα οτι ειναι θεμα του κινητου αλλα αρχικα εβαλα τη τελευταια εκδοση android auto και μετα δοκιμασα και δευτερο κινητο και κανει ακριβως τα ιδια. Οποτε υποθετω πως ειναι θεμα του infotainment (Discover pro με Beats amp).

 

Μηπως εχει αντιμετωπισει κανεις το ιδιο θεμα;

 

 

Ευχαριστω,

Link to comment
Share on other sites

Δείτε πρώτα με κάποιο άλλο κινητό. Θα σας πρότεινα να δείτε με ios για αρχή. Εγώ προσωπικά με carplay και ios δεν έχω κανένα μα κανένα πρόβλημα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago , vastil said:

Δείτε πρώτα με κάποιο άλλο κινητό. Θα σας πρότεινα να δείτε με ios για αρχή. Εγώ προσωπικά με carplay και ios δεν έχω κανένα μα κανένα πρόβλημα

Καλησπερα,

 

 

Το προβλημα πρεπει να ειναι με το android auto και εχω δοκιμασει και 2ο κινητο με αλλη εκδοση android auto το οποιο μου κανει το ιδιο προβλημα. Αυτο ομως μου λεει πως το πιο πιθανον να ειναι καποιο bug στο firmware του headunit.

 

Ευχαριστω,

Link to comment
Share on other sites

On 9/12/2022 at 11:33 AM, Spike said:

Καλησπερα,

 

 

Το προβλημα πρεπει να ειναι με το android auto και εχω δοκιμασει και 2ο κινητο με αλλη εκδοση android auto το οποιο μου κανει το ιδιο προβλημα. Αυτο ομως μου λεει πως το πιο πιθανον να ειναι καποιο bug στο firmware του headunit.

 

Ευχαριστω,

Δεν είναι το head unit, υπάρχει θεματάκι με το πως το Android κάνει handle media μετά τις κλήσεις. Προσπαθώ να θυμηθώ αν είναι θέμα του OS ή του android auto. 

Θα το κοιτάξω και θα επανέλθω. 

Link to comment
Share on other sites

yeap εδώ είσαι: 

https://www.autoevolution.com/news/fixing-android-auto-not-resuming-music-after-phone-calls-takes-just-two-seconds-144557.html

 

Confirmed από την Google πως έχουν θέμα. :-)

Είχα σταματήσει να το παρατηρώ γιατί ήμουν στο beta program του Android Auto και δοκίμαζα τις επόμενες εκδόσεις του όπου έχει λυθεί, αλλά πριν κανά 2 βδομάδες γύρισα στο επίσημο ξανά και το βλέπω πως εκεί δεν το έχουν φτιάξει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.