Jump to content
Haris777

Κακοτεχνίες στο δρόμο

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι κάτοχος 1.0 ΤSI Advance, κάτοικος Αθήνας με τη γνψστή τους κατάσταση (γεμάτοι δρόμοι με κακοτεχνίες, μπαλώματα, λακκούβες κλπ). Το πρόβλημά μου είναι ότι ενώ μπορώ να καταλάβω τη μεγάλη μετάδοση μιας κακοτεχνίας στην καμπίνα εφόσον π.χ. πέσω σε μια μεγάλη λακκούβα, εγώ νιώθβ μέσα στην καμπίνα κάθε μικρή αλλοίωση στο οδόστρωμα. Από τρυπούλα έως φουσκωματ'ακι, αμέσως μέσα στην καμπίνα χοροπηδάω. Πλέον μου έχει γίνει η οδήγηση μια δύσκολη εμπειρία, σχεδόν απευκταία σε καθημερινή βάση. Π.χ βγαίνω Μεσογείων που είναι σχετικά στρωμένος δρόμος και πάλι νιώθω την άσφαλτο. Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο? Ξέρετε τι μπορεί να φταίει?

Link to comment
Share on other sites

Πες μας πόσα χιλιόμετρα έχει το αυτοκίνητο (και κατ' επέκταση τα αμορτισέρ του) και τις πλήρεις διαστάσεις των ελαστικών του πρώτα.

VW Tiguan Allspace 2.0 BiTDi Stage 1 300HP DSG7 R-Line 7seater

Link to comment
Share on other sites

Ολοκαίνουριο είναι, οπότε δεν υπάρχει περίπτωση να έχουν χαλάσει τα αμορτισέρ.

Έχει προγράμματα οδήγησης; Εάν ναι, δες μήπως είναι στο Sport ή στο Individual και άλλαξε το στο Comfort.

Εάν όχι, πήγαινε στην αντιπροσωπεία και πες το πρόβλημα σου και δες τι θα σου πουν.

Τα ελαστικά είναι σχετικά μετρίου προφίλ και δεν ευθύνονται για το κοπάνημα μάλλον.

VW Tiguan Allspace 2.0 BiTDi Stage 1 300HP DSG7 R-Line 7seater

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς, δεν δικαιολογείται. Μετά τα πρώτα 1000 χλμ που ένιωθα τις αναρτήσεις στιβαρές βαθμιαία έχει γίνει σαν βούτυρο. Τραντάζομαι στο παραμικρό. Το πρόγραμμα οδήγησης είναι ρυθμισμένο στο Comfort συνέχεια. Τσεκάρω δε συνέχεια τον αέρα στα λάστιχα.

Ήδη έκλεισα ραντεβού αντιπροσωπεία για Παρασκευή. Ευχαριστώ πολύ, απλά σκέφτηκα μήπως υπάρχει άλλος που να αντιμετώπισε το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Οταν αλλαξεις λαστιχα πηγαινε σε michelin θα δεις διαφορα στην αποσβεση


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 28/9/2022 at 11:11 ΠΜ, Haris777 said:

Αυτό ακριβώς, δεν δικαιολογείται. Μετά τα πρώτα 1000 χλμ που ένιωθα τις αναρτήσεις στιβαρές βαθμιαία έχει γίνει σαν βούτυρο. Τραντάζομαι στο παραμικρό. Το πρόγραμμα οδήγησης είναι ρυθμισμένο στο Comfort συνέχεια. Τσεκάρω δε συνέχεια τον αέρα στα λάστιχα.

Ήδη έκλεισα ραντεβού αντιπροσωπεία για Παρασκευή. Ευχαριστώ πολύ, απλά σκέφτηκα μήπως υπάρχει άλλος που να αντιμετώπισε το θέμα.

 Τι μάρκα λάστιχα έχει το αμάξι σου?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.