Jump to content
jordan

ABT Troc

Recommended Posts

Καλησπερα στην ομορφη παρεα σας,κατοχος troc facelift 2022 1.5 βενζινη,μπαινοντας στην σκεψη να ανεβασω λιγο τα μπαμ του αυτοκινητου μιλησα με την ABT για το προγραμμα της ΑΒΤ που ανεβαζει το αυτοκινητο στα 190 αλογα κ ειναι καταλληλο για τον κινητηρα μου!

εχει κανει καποιος το upgrade να μου πει καμια εμπειρια;;

σκεφτομαι πως εχω αλλον ενα χρονο εγγυηση κ το σκεφτομαι κ αυτο..

026DB267-989E-40BE-81A0-54D449C4D6E7.png

Link to comment
Share on other sites

On 30/1/2023 at 4:08 ΜΜ, t roc 21! said:

Καλησπερα. Εκανες κατι με ABT?

καλησπερα μιλησα μαζι τους μου εξηγησαν τα παντα απλα θα κανω υπομονη κανα χρονο να τελειωσει η εγγυηση!

Για την ωρα παραγγειλα ενα racechip GTS κ ειδομεν!!!

update to racechip σταλθηκε σημερα πισω καθως η καλωδιωση δεν εφαρμοζει στο νεο κινητηρα evo2 1.5 tsi του facelift troc!!

Υποτιθεται θα μου γινει επιστροφη χρηματων εντος 30 εργασιμων!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Από νοεμβριο  του 2021 το έχω βάλει. Είμαι πολύ ικανοποιημένος .Έχει ξυπνήσει πάρα πολύ το όχημα.

Τώρα όταν χρειάστηκε να κάνω κάποια αναβάθμιση που δόθηκε από το εργοστάσιο το αφαιρέσαμε, μπήκε στον εγκέφαλο , έγιναν οι εργασίες και μετά τον ξανα τοποθετησα.

παντως ειμαι πολυ ικανοποιημενος.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, t roc 21! said:

Καλημέρα. Από νοεμβριο  του 2021 έχω βάλει ABT. Είμαι πολύ ικανοποιημένος .Έχει ξυπνήσει πάρα πολύ το όχημα.

Τώρα όταν χρειάστηκε να κάνω κάποια αναβάθμιση που δόθηκε από το εργοστάσιο το αφαιρέσαμε, μπήκε στον εγκέφαλο , έγιναν οι εργασίες και μετά τον ξανα τοποθετησα.

παντως ειμαι πολυ ικανοποιημενος.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμενο φιλε ειναι παραλληλος εγκεφαλος η remapping στον υπαρχον;;

της ABT εννοω

θα το βαλω κ γω εμπιστευομαι ABT καθως βγαζουν αποκλειστικα για τα μοντελα μας με τις ευλογιες σε εισαγωγικα της μαμας vw

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Λόγω καιρικών συνθηκών δεν απάντησα . Παράλληλος είναι. Με τα συν κ τα πλην ......Αν εισαι Αθήνα μπορω να στο δειξω.

Link to comment
Share on other sites

On 7/2/2023 at 10:57 ΠΜ, t roc 21! said:

Καλημέρα. Λόγω καιρικών συνθηκών δεν απάντησα . Παράλληλος είναι. Με τα συν κ τα πλην ......Αν εισαι Αθήνα μπορω να στο δειξω.

καλημερα,ευχαριστω πολυ για την ευγενικη προσφορα σου αλλα δυστηχως ειμαι ζακυνθο!!!οταν εχεις χρονο γραψε μου λιγο αν δυναμωσε το αναμενομενο κ αν εισαι ευχαριστημενος!!

θα το εβαζα τωρα κνγω απλα ειπα να περιμενω λιγο να στρωθει ο κινητηρας κ να φυγει απντην εγγυηση!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το αυτοκίνητο έχει ξυπνήσει παρα πολύ.το νίωθεις αρκετά. Κ με 50 60 πατάς γκάζι κ φεύγει. κ στα 120 140 160 . και εκει καταλαβαινεις πως εχεις κατι ,πωσ ,εχεις μια δυναμη. να σημειώσω πως εχω αυτόματο κ νομίζω βοηθαει να αισθανομαι κ να έχω την απόκριση πιο άμεσα. να ξερεις ομως πως η ABTδεν θα βγαλει κατι αλλο για να σύνεχισεις. Εννοώ φιλτρο εξατμιση κτλ

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες,αυτο ακριβως που αναφερες ειναι που ζηταω κ γω!!κ τιποτα παραπανω καθως πρεπει παντα να καταλαβαινουμε κ τι αυτοκινητο πηραμε!!

πιστευω κ γω πως ειναι μια αναβαθμιση ελεγχομενου ρισκου καθως ABT ειναι εγγυηση για vw!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οι παράλληλοι όντως έχουν το καλό πως δεν χρειάζεται να πειράξεις τίποτε τον μαμά εγκέφαλο αλλά έχουν ακριβώς και αυτό το μειονέκτημα. Ο μαμά εγκέφαλος δεν βλέπει επ'ακριβώς το τι γίνεται στο μοτέρ γιατί ο παράλληλος αλλάζει όλες τις εντολές και πληροφορίες που πάνε από το μοτέρ.

 

Προσωπικά (2.0 TSI, 190hp) βρήκα βελτιωτή που καλύπτει με εγγύηση δική του το μοτέρ για όσο διαρκεί η μαμά εγγύηση και έκανα remap. Βέβαια, για να είμαι ειλικρινής δεν ξέρω τι παίζει στην Ελλάδα πλέον σε αυτό το κομμάτι (αν το κάνουν βελτιωτές αυτό) καθώς πρόκειται για υπηρεσία που παρέχουν μερικοί Ολλανδοί βελτιωτές.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.