Jump to content
Xristos K.

χρωμα πορτας χωρου αποσκευων

Recommended Posts

καλησπερα σας αλλα και καλημερα!!!

εχει παρουσιαστει αυτο το προβλημα στη πορτα του χωρου αποσκευων. το καλοκαιρι το ειχα για καποιες ημερες στις διακοπες ακινητο και εσταζε ενα κλιματιστικο(καταλαβα αργα τι ειχε γινει) στη πορτα και του αφησε σημαδια και μετα θαμπωνε σιγα σιγα. προσπαθησα να το γυαλισω με ενα compound meguiars restorer αλλα καθε φορα το ιδιο αποτελεσμα. υπαρχει καποιο προιον να βοηθησει λιγο τη κατασταση ή χρειαζεται βαψιμο

jetta trunk.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε σε κάποιον detailer να ρωτήσεις να σου πει με σιγουριά. Φοβάμαι πως θέλει βάψιμο, από το πως το βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!! σε ευχαριστω για την απαντηση. με την πρωτη ευκαιρια θα την κανω την βολτα να δω τι θα ακουσω :sorry:

Link to comment
Share on other sites

@Xristos K. Το βερνίκι, έχει σπάσει θέλει βάψιμο. Δεν νομίζω ότι έγινε από το κλιματιστικό.

Φαίνεται στα πίσω φτερά. Γενικά το βλέπω πολύ ταλαιπωρημένο το αυτοκίνητο.

Edited by nikdev
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

μια τελευταια ερωτηση:  γνωριζετε εαν υπαρχει καποια αλοιφη εμποριου που ισως του δωσει καποια γυαλαδα; φαινεται σαν να εχει θαμπωσει το βερνικι, το χρωμα μετα το πλυσιμο ειναι σε καλυτερη κατασταση σε σχεση με το περασμα με την αλοιφη. καμια γνωμη μηπως να το περασω εγω με βερνικι;  θα ηθελα εαν υπαρχει καποια εμπειρια απο μελος να ερθει σε επικοινωνια μαζι μου. ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

το φτερο δεν εχει προβλημα και γυαλιζει, ειναι σε πολυ κατασταση. ειναι απο το πλυσιμο αφου ηθελα να βγαλω την αλοιφη.

Link to comment
Share on other sites

Έχει καεί το βερνίκι και χρειάζεται βάψιμο, δυστυχώς. 

 

Ίδιο πρόβλημα έχω σε Opel Astra H 1.4 (2007), σε 2 πόρτες, καπώ και οροφή και αναγκάζομαι να κάνω ολική βαφή. 

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Η επομενη ερωτηση θα ηταν εαν υπαρχει καποιο μελος να γνωριζει καποιο φανοποιειο στα βορεια προαστια που να συνεργαζεται με το φορουμ και να μην μας γδαρει...

Link to comment
Share on other sites

Φανοποιείο που να κάνει σωστή δουλειά και όχι πασαλείμματα είναι στα Σπάτα ο Πίσσας Γρηγόρης...

Πάω χρόνια και πάντα είναι προσεκτικός...

Από τιμές, χρεώνει ότι υπάρχει στους καταλόγους των ασφαλιστικών! Να τονίσω πως δεν έχει κάποια συνεργασία με το club...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.