Jump to content
GolfRS

Το νέο Audi S3 2.0 Tfsi 265 Hp

Recommended Posts

Πολλα τα αλογα ε?

Αν θυμαμαι καλα λεγανε για λιγοτερα.

Κραταω μικρο καλαθι παντως μεχρι να ακουσω κατι επισημο.

Link to comment
Share on other sites

Guest super savvato!!!

παιδες το ακουσα κ εγω απο πολλες μεριες οτι θα ειναι 270 αλογατα

αυτα ειναι λεω!!!καλα 1 σταδιο αυτο παει 350 αλογα σκισε πατους λεμεεεε

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη ειχα διαβασει στο περιοδικο Αuto Motor Sport για το καινουργιο s3 ελεγε οτι θα ειναι ποια 2000cc - 250hp kai oxi 273hp μηπως ειναι αυτο το 3,2 sportback ????Mαλλον κατι τετοιο μου φαινεται οντως και η ζαντα δεν μου κολλαει για S3 αν και ακομα δεν ξερουμε και πολλα για το New S3.!!

Μοntoya.

Link to comment
Share on other sites

Κ γω για τοσα αλογα ειχα ακουσει 272 αλα αν ηταν το 'S' δεν θα ειχε νικελενιους καθρεφτες????? οπως τα τελευταια S3,S4??? λεπτομερια που πιστευω οτι μετραει.

Link to comment
Share on other sites

Εγω για αυτο λεω για μικρο καλαθιω ^_^

Λιγο οι ζαντες, λιγο οτι ηξερα και εγω για 250 αλογα και οχι για 273, σιγουρα προβληματιζομαι. Βεβαια και το germancarfans δεν ειναι κανενα site της πλακας αλλα δεν ειναι λιγες οι φορες που εχει πεσει εξω στην δημοσιευμενες φωτογραφιες του.

Παντως λιγη υπομονη ακομα δεν βλαπτει, το νεο S3 ειναι προ των πυλων και η αγωνια και η περιεργεια ανεβαινουν.

Link to comment
Share on other sites

Αχχχ .... Εγω θέλω ενα r32 ... Μετά ας έρθει το s3 στο φανάρι ! Ειναι αλωστε ΤΥΧΑΙΟ οτι πιο ακριβό απο το s3 είναι το 3.2 quatro a3 ????? Λέτε οι μηχανικοί του γκρούπ να μήν ξέρουν οτι αυτό το αμάξι σηκώνει άνετα 2ή τουρμπίνα και το πάς 900+ ?????????? Λεω τώρα εγώ σαν μικρό παιδί ... tongue.gif

ALL YOU NEED IS MONEY !!!!!!!!!

Παρ'όλα αυτά κοιτώντας το καινούριο καλούδι του γκρούπ μας με υπέρηφάνεια να του πώ θέλω κάτι ... με καις με καις .... :D

Link to comment
Share on other sites

Αχχχ .... Εγω θέλω ενα r32 ... Μετά ας έρθει το s3 στο φανάρι ! Ειναι αλωστε ΤΥΧΑΙΟ οτι πιο ακριβό απο το s3 είναι το 3.2 quatro a3 ????? Λέτε οι μηχανικοί του γκρούπ να μήν ξέρουν οτι αυτό το αμάξι σηκώνει άνετα 2ή τουρμπίνα και το πάς 900+ ?????????? Λεω τώρα εγώ σαν μικρό παιδί ... tongue.gif

Το 3.2 είναι ατμόσφαιρα.

Δέν έχει ούτε 1η τουρμπίνα....εσύ θές και 2η ;;

Edited by GolfRS
Link to comment
Share on other sites

Το 3.2 είναι ατμόσφαιρα.

Δέν έχει ούτε 1η τουρμπίνα....εσύ θές και 2η ;;

Σοβάρα δεν έχει τουρμπίνα ! ? χεχε. Λες να μην το ξέρω ? Αλλά όλες οι μεγάλες βελτιωτικές εταιρείες βγαζουν ΕΙΔΙΚΟ ΚΙΤ για το R32. Αν πάς τώρα στην hks έχει έτοιμα όλα μέχρι 3ό στάδιο για το R32.

Εισαγωγή, Εξάτμιση, Πρόγραμμα, Τουρμπίνα κλπ κλπ κλπ ... Και άνετα αυτό το μοτέρ σηκώνει 2πλή τουρμπίνα. Εδώ είχε 2πλό τούρμπο το 1.6 το mazda tongue.gif χαχαχα. Λές να μην τη σηκώνει 3.200 κυβικά μηχανάρα vw ??? Εδώ μέσα υπάρχει παιδί με R32 και μάλιστα απο γερμανία και ρώτα τον να σου πεί τι φτιαξίματα σηκώνει ο συγκεκριμένος κινητήρας ... Δεν καταλαβαίνει τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεί η vw να έχει "προικήσει" το 3.2 για να αφήσει το 3.2 απο μαμά να το φάει ... Αλωστε στο test του clarckson το 3.2 με 240 άλογα και ατούρμπιστο ήρθε 2 δεύτερα πιο αργά απο το impresa 360 άλογα. Αυτό και μόνο τα λέει όλα. Το 3.2 είναι προικισμένο πολύ και είναι ενα αμάξι το οποίο το βγάζουν για να το πάρεις και να έχεις όλες τις δυνατότητες να το κάνεις τόσο δυνατό που ότι αμάξι και να έρθει δίπλα σου να βλέπει το golf σου απο πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Guest blue-smart-golf

H παγαρωγή του S3 έχει ξεκινήσει ήδη στην Γερμανία,έχει brused aluminium καθρέφτες 19αρες ζάντες S Line βέβαια και ναι όντως είναι 273hp!!!Φυσικά και έχει Recaro μέσα και μια λεπτομέρια,έχει alkadara στο τιμόνι αντι για απλό δέρμα.

Link to comment
Share on other sites

Αλωστε στο test του clarckson το 3.2 με 240 άλογα και ατούρμπιστο ήρθε 2 δεύτερα πιο αργά απο το impresa 360 άλογα. πίσω.

Καλα αυτον μην τον ακους. Εχει βγαλει οτι η CLS 55 AMG ειναι 2 sec πιο γρηγορη απο την CL 65 AMG.. Πώς το καταφερε αυτο...μονο ο Stig το ξερει..

Ασε που φημες λενε οτι ο Stig δεν ειναι παντα το ιδιο προσωπο. Οδηγανε αρκετες φορες διαφοροι αλλοι. Οποτε παιζει και ο παραγοντας οδηγος.

Link to comment
Share on other sites

Αχχχ .... Εγω θέλω ενα r32 ... Μετά ας έρθει το s3 στο φανάρι ! Ειναι αλωστε ΤΥΧΑΙΟ οτι πιο ακριβό απο το s3 είναι το 3.2 quatro a3 ????? Λέτε οι μηχανικοί του γκρούπ να μήν ξέρουν οτι αυτό το αμάξι σηκώνει άνετα 2ή τουρμπίνα και το πάς 900+ ?????????? Λεω τώρα εγώ σαν μικρό παιδί ... tongue.gif

ALL YOU NEED IS MONEY !!!!!!!!!

Παρ'όλα αυτά κοιτώντας το καινούριο καλούδι του γκρούπ μας με υπέρηφάνεια να του πώ θέλω κάτι ... με καις με καις .... :wacko:

ρε φιλαρακι συγκρινεις ενα 2λιτρο μοτερ 16βαλβιδο με ενα 3.2 24βαλβιδο...γιατι δεν συγκρινεις το r32 με το rs3 που ερχεται μεσα στο ετος???(rs3 3.2 V6 biturbo 350ps)

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά τα συγκρίνει επειδή είναι στην ιδια κατηγορία τιμής

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.