Jump to content
Guest loupos7

φτασαμε τα 6 χρονια

Recommended Posts

Guest loupos7

εχουμε και λεμε το lupo εκλισε 6 χρονακια.και αρχισαν τα οργανα.1 αλαξα σαζμαν,2 οι κλειδαργες χαλασαν,3και καλητερω αρχισε να περνει νερα απο το κεφαλαρη4επεσε και το μοτερ απο την πολυ λιμα,(μαλον ειναι καιρος να αλαξουμε αμαξι),5 αλαξα και βεντιλατερ,6αλαξα και αντλια νερου 7εχω αλαξι πανω απο 4 φωρες τακακια 8 τι αλω θα παθω περιμενω να δω,και ολα τα παραπανω βγηκαν περιπου στο 1000 σην καπια αλλα ψυλο πραγματα :D:cry::cry::cry::thumbsup::thumbsup: ελεοςςςςςςςςςςςςςςς

Edited by loupos7
Link to comment
Share on other sites

Xμ! Μήπως σε πολλά από αυτά που λες δε φταίει το αμάξι, αλλά η οδήγηση σου? Τα τακάκια δε παίζουν ρόλο για την ηλικία! Αλλά πως οδηγάς! Και το σαζμάν παίζει ρόλο το πως οδηγάς και πόσο θα αντέξει! Το μοτέρ πάλι το ίδιο, άμα το σκίζεις το αμάξι φυσιολογικό είναι να στα πετάξει όλα!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι με ενδιαφέρει αυτό που είπες για τις κλειδαριές γιατί κι εγώ έχω κάτι προβλήματα τελευταία.

Τι πρόβλημα είχες ακριβώς και πως το έλυσες?

κυρίως όταν έχει κρύο και υγρασία η κλειδαριά της πόρτας του συνοδηγού απλά δεν ανοίγει :thumbsup:;)

Έχω παρατηρήσει ότι αρκετές φορές αν φάει η πόρτα καναδυο σκουντιές με τον ώμο συνέρχεται!

δοκίμασα να βάλω WD40 που μου είπε ένας φίλος μου αλλά δεν φαίνεται να λύθηκε το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Guest loupos7

στι αρχη εβαλα αντισκουριακο εβγαλα το πλαινο και το εριξα,εστρωσε για λιγο καιρο,μετα αλαξα τιν κλειδαρια γιατη βαρεθηκα καθε λυγω με το αντισκουριακο.κολουσε ολη τιν ωρα.σαν και τι δικο σουπαμε και για δισκοφρενα

Edited by loupos7
Link to comment
Share on other sites

Το εχεις τουμπανιασμενο το Lupo ρε φιλε?Ασε σασμαν εχω σπασει και εγω λογο απο κοντρες και αλλαγες στο θεο...οσο για τα αλλα ασε και λιγο φρενο ρε φοβασαι αν οδηγησεις γρηγορο?Βαλε και κανενα ποιο καλο τακακι ρε να κρατανε ποιο πολυ!Οσο για τα νερα ρε φιλε,αλλαξε ενα σετ λαστιχα σε ολο το αυτοκινητο ισως εχουν καει απο την πολυκαιρια!!!!!!

Μια χαρα ειναι ο Γερμανος απλα θελει και λιγο προσοχη μην τα ζηταμε και ολα!!!

Montoya

Link to comment
Share on other sites

Το καλοκαίρι είχα πουλήσει το Lupo μου που το ειχα από το 1999 και σε ένα topic είχα αναφέρει τι προβλήματα είχε βγάλει....βασικά είχα ξεχάσει να αναφέρω πως η πόρτα του οδηγού δεν ξεκλείδωνε και όλα γίνονταν από του συνοδηγού ;-) ...μου είχαν πεί για αλλαγή κλειδαριών 140euro και δεν τόλμισα,,,έλπιζω αυτός που το αγόρασε να άλλαξε....το πρόβλημα αυτό το είχα πάνω από 4 χρόνια!!!Θα συμφονίσω πως παίζει ρόλο η οδήγηση,,,τακάκια ειχα αλλάξει μέχρι τα 75000 κμ μόνο μια φορά...πότε δεν παρατήρησα να μπάζει νερά ,,,και σασμάν, βερτιλατερ όλα κομπλέ...αλλαγες έκανα παντα μέχρι και 3ή σε κόφτες,,,,αυτά από μένα....

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο μενα και καλως ηρθα!

και εγω Λυκος με προβλημα στην κλειδαρια και στο παραθυρο.

εγκεφαλος κλειδαριας οδηγου 130 ¤απο ΕΤΕΑ

Παραθυρο οδηγου δεν ανοιγει! οταν θελω να μιλησω σε καποιον, ανοιγω την πορτα... πολυ γελιο !

Link to comment
Share on other sites

εχουμε και λεμε το lupo εκλισε 6 χρονακια.και αρχισαν τα οργανα.1 αλαξα σαζμαν,2 οι κλειδαργες χαλασαν,3και καλητερω αρχισε να περνει νερα απο το κεφαλαρη4επεσε και το μοτερ απο την πολυ λιμα,(μαλον ειναι καιρος να αλαξουμε αμαξι),5 αλαξα και βεντιλατερ,6αλαξα και αντλια νερου 7εχω αλαξι πανω απο 4 φωρες τακακια 8 τι αλω θα παθω περιμενω να δω,και ολα τα παραπανω βγηκαν περιπου στο 1000 σην καπια αλλα ψυλο πραγματα -_-:D:blink::blink:B)B) ελεοςςςςςςςςςςςςςςς

φίλε στα 5 χρόνια έχω αλλάξει 1) επισκευή σασμάν 2)φτερωτή βεντιλατέρ 3) τρεις φορές μπροστινά τακάκια 4) κλειδαριά συνοδηγού αλλά δεν κάνω έτσι, sorry δλδ. tongue.gif

Μάλλον πρέπει να αλλάξεις τον τρόπο που οδηγάς γιατί το σασμαν και τα τακάκια χαλάνε από τον τρόπο οδήγησης. Φιλικά στα λέω.

Edited by giannispolo
Link to comment
Share on other sites

φίλε στα 5 χρόνια έχω αλλάξει 1) επισκευή σασμάν 2)φτερωτή βεντιλατέρ 3) τρεις φορές μπροστινά τακάκια 4) κλειδαριά συνοδηγού αλλά δεν κάνω έτσι, sorry δλδ. tongue.gif

Μάλλον πρέπει να αλλάξεις τον τρόπο που οδηγάς γιατί το σασμαν και τα τακάκια χαλάνε από τον τρόπο οδήγησης. Φιλικά στα λέω.

Εσυ δεν τρεχεις, οποτε το σασμαν χαλασε αλλιως.Θες να μας πεις εμμεσως κατι αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Εσυ δεν τρεχεις, οποτε το σασμαν χαλασε αλλιως.Θες να μας πεις εμμεσως κατι αλλο?

αυτό που είπα, δεν υποννοώ τπτ ;) , όλα με τι χρήση χαλάνε dead.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.