Jump to content
PoloMk7

Εργοστασιακές Πηγές ήχου

Recommended Posts

Οι εργοστασιακές πηγές ήχου έιναι καλές συγκεκριμμένα μου έδωσαν το JVC KD-G312

το οποίο πέζει CD-WMA-MP3 είναι καλό ???

βέβαια να μου πείτε ο καθένας με τις απαιτήσεις που έχει στο θέμα του ήχου επιλέγει και μια ανάλογα καλή πηγή ενισχυτες και άλλα τέτοια

Βασικα στην αρχή μου έιχαν πει οτι θα μου έδιναν Cd player αλλα μετα με "συμπαθησαν " και μου έβαλαν αυτο το μοντέλο

έιναι όντως έτσι τα πράματα?? , γενικώς δηλαδή όταν κάποιος πάρει ένα Polo 1400 101Hp Sportline του δίνουν ένα απλο RadioCd ή το Radio Cd Mp3 που δώσανε και σε μένα??

γενικώς μου δώσανε όντως καλύτερο ή μήπως ήτανε λιόγια του αέρος??

Τα δώρα που πήρα ήταν το

1. Πατάκια

2. RadioCd Mp3 Wma Player JVC KD-G312

3. Συναγερμό Stern (Gt Alarm)

Ο Διακανονισμός που έκανα ήταν μέσω επιλογής τράπεζας απο εμένα για να πετύχω και χαμηλό επιτοκιο Egnatia 7,6% σε αντίθεση με τις αντιπροσωπειες της Vw που έχουν 11,2%

άρα τα λεφτά τα πήρανε μετροιτής και φυσικά το αμάξι έιναι όλο στο όνομα μου μιάς και η egnatia δεν κάνει παρακράτηση κυριότητας

μήπως έπρεπε να πάρω πιο πολλα δώρα αφού τα λεφτά τα πήρανε μετροιτής?

Link to comment
Share on other sites

μήπως έπρεπε να πάρω πιο πολλα δώρα αφού τα λεφτά τα πήρανε μετροιτής?

Έπρεπε αλλά στην Ελλάδα δεν έχει διαφορά αν πληρώσεις τοις μετρητης ή με πίστωση. Δεν κάνουν κανένα δώρο.

Link to comment
Share on other sites

Polomk7 να σταθώ σε κάτι που είπες. .. Αυτό με τα πατάκια ... Αυτό το εχω ακούσει απο πολλές αντιπροσωπείες και καλά δώρο τα πατάκια και το θεωρώ γερή κοροϊδία ! αφού το αμάξι έρχετε με τα πατάκια μέσα ! Τι δώρο στα κάνουν το είχαν πεί πρόσφατα και στη μάνα μου που πήρε καινούριο... Ειναι τρελοι εντελώς αυτοί στις αντιπροσωπείες !

Ούτε η πηγή ουτε ο συναγερμός είναι τίποτα φοβερό γιατι πολύ απλά είναι "δώρο" και οχι εργοστασιακά ... Στα βάζουν απλά για να φύγεις ... Περίεργο που σου έβαλαν jvc και όχι blaupunkt. Ο συναγερμός και η πηγή αντίστοιχα στη χοντρική έχουν κάνα 50άρικο ...

Εσυ είτε το πάρεις με δάνειο είτε οχι αυτοί τα λευτά τα πέρνουν ντούκου. Δεν τα πέρνουν με δόσεις κάθε μήνα απο την τράπεζα. Γι αυτό και οταν το πέρνεις μέσω τραπέζης μέχρι να ξεχρεώσεις η τράπεζα έχει την υψηλη κυριότητα και αν χρωστάς σε αυτούς δεν χρωστάς μια αλλά στην τράπεζα !!!

Οπότε οχι δεν σου δίνουν περισότερα δώρα γι΄αυτό το λόγο.

Link to comment
Share on other sites

Polomk7 να σταθώ σε κάτι που είπες. .. Αυτό με τα πατάκια ... Αυτό το εχω ακούσει απο πολλές αντιπροσωπείες και καλά δώρο τα πατάκια και το θεωρώ γερή κοροϊδία ! αφού το αμάξι έρχετε με τα πατάκια μέσα ! Τι δώρο στα κάνουν το είχαν πεί πρόσφατα και στη μάνα μου που πήρε καινούριο... Ειναι τρελοι εντελώς αυτοί στις αντιπροσωπείες !

Ούτε η πηγή ουτε ο συναγερμός είναι τίποτα φοβερό γιατι πολύ απλά είναι "δώρο" και οχι εργοστασιακά ... Στα βάζουν απλά για να φύγεις ... Περίεργο που σου έβαλαν jvc και όχι blaupunkt. Ο συναγερμός και η πηγή αντίστοιχα στη χοντρική έχουν κάνα 50άρικο ...

Εσυ είτε το πάρεις με δάνειο είτε οχι αυτοί τα λευτά τα πέρνουν ντούκου. Δεν τα πέρνουν με δόσεις κάθε μήνα απο την τράπεζα. Γι αυτό και οταν το πέρνεις μέσω τραπέζης μέχρι να ξεχρεώσεις η τράπεζα έχει την υψηλη κυριότητα και αν χρωστάς σε αυτούς δεν χρωστάς μια αλλά στην τράπεζα !!!

Οπότε οχι δεν σου δίνουν περισότερα δώρα γι΄αυτό το λόγο.

Έχεις δίκιο Pacific έτσι έιναι τα πράγματα οσο αφορά τα δώρα

άσε που είμαι σιγουρος οτι τα αυτοκινητα έρχονται και με φαρμακείο πυροσβεστήρα κλπ

αλλα τα βγάζουν και μας τα πουλάνε σαν extra η σαν δώρα να μην σου πω οτι μπορει να ερχονται και με CLIMATISMO όλα και να τα βγάζουν και να μας δίνουν το χειροκίνητο Aircondition αλλα ποιος τους πιανει τους Παλιοπουστες ποιος??

Σχετικά με τις τράπεζες και τα επιτόκια :

Με ψάξιμο στις τράπεζες κατάφερα και βρήκα διάφορα επιτόκια και χαμηλότερα αλλα και ψηλότερα σε μερικες δεν μου δίνανε το ποσο που ήθελα

Στην Egnatia βρήκα αρκετα χαμηλότερο επιτόκιο απο τις αντιπροσωπείες και μάλιστα 3,6 μονάδες χαμηλότερο 7,6 -- αντι για 11,2 και μάλιστα το προτείνω να κάνουν και άλλοι το ίδιο αν θέλουν να πάρουν αυτοκίνητο, εκτός απο αυτό η Egnatia δεν κάνει παρακράτηση κυριότητας και μάλιστα δεν σου ζητάει να βάλεις το οτιδήποτε σε υποθήκη - προσημείωση και τέτιες μαλακίες που κάνουν άλλες τράπεζες οποτε μιλάμε οτι έχω και το αμάξι στο όνομα μου και χαμηλότερη δόση και λιγοτερη συνολική επιβάρυνση

Edited by PoloMk7
Link to comment
Share on other sites

Δεν ήξερες δεν ρώταγες ? Πολύ κακώς που έμπλεξες με εγναντία. Δεν σου λέω τίποτ άλλο για να μην σε φοβήσω αλλα καλά ξεμπερδέματα. Κάποια στιγμή θα με θυμηθείς.

Τα αμάξια Ελλάδα έρχονται με πολλά πράγματα τα οποία τα ξηλώνουν. Οχι φαρμακεία και πυροσβεστήρες ... Συναγερμούς , parktronic κλπ. Εγώ είμαι σίγουρος οτι τα pacific πρέπει να είχαν εργοστασιακό συναγερμό γιατι είχαν και τα generation ! Οσοι έχουν generation θα πούν ρε φίλε εμένα δεν είχε εργοστασιακό ... Ε ακούστε εδώ να τρελαθείτε. Ο ξαδερφός μου που το πήρε απο την auto marin αν δεν κάνω λάθος του το έδωσαν με το μαμά συναγερμό και του είχαν πεί πως τα generation εχουν το συναγερμό τον εργοστασιακό απο το εργοστάσιο. Το κοντρόλ του συναγερμού έφερε το σήμα της vw και είχε πολύ δυνατή λήψη μάλιστα οσυναγερμός. Ο δικός μου για να πιάσει με το ζόρι πιάνει οταν είμαι δίπλα στο αμάξι και στην αντιπροσωπεία μου λένε είναι για να μην πατηθεί καταλάθος και είναι και η ευρωπαϊκή οδηγία ! χαχχα ... Εχω τσακωθεί μαζί τους αλλά ακρή δεν βγήκε με το γρατσία.

Αυτά τα δώρα πάντως είναι του κώλου. Απο το κάθε αμάξι βγάζουν κέρδος γύρω στα 3.000 ευρώ οταν στο πουλάνε. Και λέω τόσα για να μην φανώ υπερβολικός.

Έχεις δίκιο Pacific έτσι έιναι τα πράγματα οσο αφορά τα δώρα

άσε που είμαι σιγουρος οτι τα αυτοκινητα έρχονται και με φαρμακείο πυροσβεστήρα κλπ

αλλα τα βγάζουν και μας τα πουλάνε σαν extra η σαν δώρα να μην σου πω οτι μπορει να ερχονται και με CLIMATISMO όλα και να τα βγάζουν και να μας δίνουν το χειροκίνητο Aircondition αλλα ποιος τους πιανει τους Παλιοπουστες ποιος??

Σχετικά με τις τράπεζες και τα επιτόκια :

Με ψάξιμο στις τράπεζες κατάφερα και βρήκα διάφορα επιτόκια και χαμηλότερα αλλα και ψηλότερα σε μερικες δεν μου δίνανε το ποσο που ήθελα

Στην Egnatia βρήκα αρκετα χαμηλότερο επιτόκιο απο τις αντιπροσωπείες και μάλιστα 3,6 μονάδες χαμηλότερο 7,6 -- αντι για 11,2 και μάλιστα το προτείνω να κάνουν και άλλοι το ίδιο αν θέλουν να πάρουν αυτοκίνητο, εκτός απο αυτό η Egnatia δεν κάνει παρακράτηση κυριότητας και μάλιστα δεν σου ζητάει να βάλεις το οτιδήποτε σε υποθήκη - προσημείωση και τέτιες μαλακίες που κάνουν άλλες τράπεζες οποτε μιλάμε οτι έχω και το αμάξι στο όνομα μου και χαμηλότερη δόση και λιγοτερη συνολική επιβάρυνση

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν πλέον εργοστασιακές πηγές ήχου (αλλιώς θα ήταν μάρκα VW) απλά αγόρασες το JVC KDG 312 το οποίο είναι το αντίστοιχο μοντέλο με τις δυνατότητες που ανέφερες.

Γενικά η JVC παράγει καλά προϊόντα που δεν χαλάνε, τώρα δεν γνωρίζω για τις δυνατότητες του συγκεκριμένου μοντέλου (eq, προενίσχυση) όσο για τα λεφτά που λές δεν αποκλείω να σε χρεώσανε άτυπα και την εγκατάσταση aftermarket πηγής.

Link to comment
Share on other sites

το συγκεκριμένο τόπικ μεταφέρεται στην σωστή κατηγορία που θα έπρεπε να υπάρχει καθότι έχει ανοιχθεί στη κατηγορία για καταστήματα ήχου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.