Jump to content
G.P.

Αεροδυναμικοι θορυβοι στα 3θυρα Golf 5

Recommended Posts

Αεροδυναμικοι θορυβοι στα 3θυρα GOLF 5 , εχω Golf2.0FSi 5

και θα θελα την βοηθεια οποιου εχει διαπιστωσει το ιδιο

προβλημα και αν εχει βρει καποια λυση.

Στα 120km/h ακουγεται και απο τα δυο παραθυρα αεροδυναμικος

θορυβος εχω ηδη αλλαξει ολα τα λαστιχα που εχουν σχεση

με τοις πορτες και με τα παραθυρα ομως και παλι τιποτα.

Απο την αντιπροσωπεια απαντηση δεν εχω παρει ακομα το αυτοκινητο μου

ειναι 6μηνων τι να κανω?????????????

Edited by G.P.
Link to comment
Share on other sites

Αεροδυναμικοι θορυβοι στα 3θυρα GOLF 5 , εχω Golf2.0FSi 5

και θα θελα την βοηθεια οποιου εχει διαπιστωσει το ιδιο

προβλημα και αν εχει βρει καποια λυση.

Στα 120km/h ακουγεται και απο τα δυο παραθυρα αεροδυναμικος

θορυβος εχω ηδη αλλαξει ολα τα λαστιχα που εχουν σχεση

με τοις πορτες και με τα παραθυρα ομως και παλι τιποτα.

Απο την αντιπροσωπεια απαντηση δεν εχω παρει ακομα το αυτοκινητο μου

ειναι 6μηνων τι να κανω?????????????

Υπομονη και Κουραγιο :):wacko::wacko::D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω ειχα το ιδιο προβλημα. Εχω 5θυρο. Ή χρειαζεται ρυθμιση η πορτα να παει λιγο πιο μεσα (σε μενα ήταν αυτο) ή αλλαγη οι τσιμουχες.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω ειχα το ιδιο προβλημα. Εχω 5θυρο. Ή χρειαζεται ρυθμιση η πορτα να παει λιγο πιο μεσα (σε μενα ήταν αυτο) ή αλλαγη οι τσιμουχες.

Πως ακριβως εβαλαν την πορτα πιο μεσα?Ειδες?

Link to comment
Share on other sites

Λίγο ποιο μεσα οι πόρτες και λιγο ποιο δυνατά μουσική. Ο αεραγωγός σου ακόμα δεν τρίζει?

Ennoeitai pws trizei o aeragwgos alla ayto to exw

<<3eperasei>> to prb to megalo gia mena einai o aerodunamikos

apo tis portes enas filos twra poy les gia aeragwgoys exei parei

to Passat 2.0FSi kai toy kanei to idio tri3imo to

pige Filipaio alla de toy kanan tipota, paidia einai apla

ta pragmata egw 8a kanw asfalistika metra molis

parw to xarti apo thn antiprwsopeia oti de mporoun na

to ftia3oun kai meta astous autous na trexoun!!!! rocket.gif

Link to comment
Share on other sites

paidia einai apla

ta pragmata egw 8a kanw asfalistika metra molis

parw to xarti apo thn antiprwsopeia oti de mporoun na

to ftia3oun kai meta astous autous na trexoun!!!! rocket.gif

Τι ακριβως θα κανεις? Μπορεις να εξηγησεις λιγο τα ασφαλιστικα μετρα αν μπορεις?

Edited by Sir
Link to comment
Share on other sites

Σε οτι αφορα τον αγωγο και να τον αλλαξεις μετα απο λιγο καιρο θα ξαναρχισει οπως γίνεται σιγα σιγα με τον δικο μου. Μαλλον επιρρεαζεται πολυ απο τις συστολοδιαστολες δηλ χαλαει το καλοκαιρι και το καταλαβαινεις χειμωνα. Εμενα που μου τη βαλανε λιγο ποιο μεσα παντως δε νομιζω να ελυσε το προβλημα. Εκτος απο αυτο εχω και ηλιοροφη οποτε μπορει και αυτο να επιρρεαζει. Επισης ισως επειδη τα επιπεδα μονωσης σε αλλους τομεις οπως εξωτερικούς θορυβους θορυβο κυλισης και μηχανης είναι παρα πολύ βελτιωμένα σε σχεση με το 3αρι ας πουμε που ειχα παλια γιατι για το 4αρι δεν ξερω ,γιαυτο νομίζουμε όλοι ότι ακούγεται παρα πολύ ο αεροδυναμικός θόρυβος

Link to comment
Share on other sites

Αχμμμ... Εμένα το 4άρι μου όσο ήταν μαμά ακόμα και τελικειασμένο ποτέ δεν ακούστηκε θόρυβος.

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ Γερμανικό αμάξι να έχει αεροδυναμικό θόρυβο. Δεν είναι peugeot. Αχμμμ... Είστε σίγουροί οτι είναι απο το κενό στις πόρτες και οτι δημιουργείτε απο τους καθρέφτες ? Με κλειστούς τους καθρέφτες δοκιμάσατε να πάτε να δείτε αν θα συνεχίσει ????

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να την κανω την δοκιμη με κλειστους καθρεφτες. Τι βλακας κι εγω..

Αλλα το εχω παρει αποφαση πια. Ειναι τοσο ανικανοι στις αντιπροσωπειες, δεν βγαζεις ακρη...

Dryid Panoramix, στα μανουαλ που πηρες λεει τιποτα για τη ρυθμιση της πορτας?

Να το κανουμε μονοι μας, αν ειναι ευκολο.

Edited by Drake
Link to comment
Share on other sites

Κάνε πρώτα αυτό που σου είπα και που συμφώνησες και εσύ και μετά πές μας τι έγινε ... Θα ρωτήσω κι εγώ αντιπροσωπεία να δώ τι θα μάθω μπας και μπορέσω να σας βοηθήσω περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να την κανω την δοκιμη με κλειστους καθρεφτες. Τι βλακας κι εγω..

Αλλα το εχω παρει αποφαση πια. Ειναι τοσο ανικανοι στις αντιπροσωπειες, δεν βγαζεις ακρη...

Dryid Panoramix, στα μανουαλ που πηρες λεει τιποτα για τη ρυθμιση της πορτας?

Να το κανουμε μονοι μας, αν ειναι ευκολο.

Θα πρεπει να περιμενεις να αγορασω το manual για την εξωτερικη αποσυναρμολογηση για να σου απαντησω :):cry::cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το αγορασα αλλα ειναι πολυ πολυπλοκο και γραφει οτι πρεπει να φυγουν καποιες επενδυσεις...Δεν ειναι για να το ποσταρω

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το αγορασα αλλα ειναι πολυ πολυπλοκο και γραφει οτι πρεπει να φυγουν καποιες επενδυσεις...Δεν ειναι για να το ποσταρω

Kαλημερα εμενα μου ειπαν οτι στον Παζαροπουλο καποιοι

που το πηγαν βρηκαν λυση θα κλεισω ραντεβου και αν

δω αποτελεσμα θα σου πω machinegun.gif

Edited by G.P.
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αληθεια δεν εχω παρατηρησει αλλα στα 160 σιγουρα εχει.Θα προσπαθησω να την ρυθμισω οπως λεει το manual που πηρα και θα ποσταρω εντυπωσεις.

Link to comment
Share on other sites

και το δικο μου εχει θορυβο μετα τα 160 αλλα νομίζω ειναι λογικος

εσας απο ποσα χλμ αρχιζει να ακουγεται?

Στα 100 km/h ακουγεται αρκετα στα 150 km/h παρα πολυ

στα 200km/h αν δε βαλεις το cd στο 40 συφηλιαζεσαι!!!!! :whistling:

Link to comment
Share on other sites

οχι εμένα δεν κανει τοσο θορυβο! θα το προσεξω βεβαια και θα σας πω

Θα προσεξεις περιπου στο υψος του κεφαλιου σου

αλλα και στου συνοδηγου!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα εμένα μου τρίζουν πλέον τα παράθυρα μετα τις 3000 στροφές

αλλά το θέμα είναι οτι έβαλα την σκούπα τώρα γι'αυτό!Παλιότερα ο μόνος ήχος που είχα ήταν στο τζάμι του πορτμπακαζ αλλα και αυτός άρχισε να ακούγεται μετά πο την τοποθέτηση

των φιμέ τζαμιών!Που ο λαλάκας ο περαστής μου τα ξήλωσε όλα και έβγαλε τα τζάμια εντελώς!!!Τώρα αυτα που λέτε ρε παιδιά δεν τα ξέρω...πάντως τα λάστιχα που λέτε ειναι λάθος κατα την γνώμη μου...!!Ψάξτε την με τους καθρέφτες πιο πολύ όπως και υπόθηκε!Όσο για τον πάνω αεραγωγό που βρίσκεται ψηλά στο ταμπλό είναι λογικό νομίζω απο την συστολή-διαστολή!!!Οτι και να κάνετε θα ξαναακούγεται αυτός συνέχεια!Όσο για τα ασφαλιστικά μέτρα που λές δεν νομίζω να κερδίσεις τπτ παραπάνω εκτος απο μπλέξιμο με αντιπροσώπεια και τρεχάματα συνέχεια για να στ'αλλάξουν όλα!Γιατί τα βλήματα με αυτό το σκεπτικό δουλεύουν...τα αλλάζουμε όλα μέχρι να βρεθεί λύση ή να βαρεθεί ο πελάτης!Στο λέω μετά απο περιστατικό που είχα με το ρουλεμάν και την ποδιά μου!Και ακουγόταν τρελός θόρυβος!Ξες τι μου είπε στον Μανδύλα όταν το πήγα ένα φιλαράκι..μην στεναχοριέσαι θα στα αλλάξουν όλα και θα βρούν την λύση κάποια στιγμή!!! rocket.gifrocket.gifrocket.gif

Edited by Kostas_Golf 5
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ουτε αυτη απαντηση ουτε αυτο που μου ειπαν εμενα για το τιμονι οταν ξεβαψε:Σε λιγο θα ξεβαψει ολο και θα ειναι ομοιομορφο...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ουτε αυτη απαντηση ουτε αυτο που μου ειπαν εμενα για το τιμονι οταν ξεβαψε:Σε λιγο θα ξεβαψει ολο και θα ειναι ομοιομορφο...

χαχααχ κορυφαιο...

παντως ηδη μου ξαναξεφλουδισε παλι το καπακι του αεροσακου οποτε δε το ξαναλλαζω..συνεχεια αυτη η δουλεια θα γινεται και η εγγυηση πλησιαζει προς το τελος..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.