Jump to content
G.P.

Αεροδυναμικοι θορυβοι στα 3θυρα Golf 5

Recommended Posts

Το θεμα ειναι σοβαρο οντως.Αν εχει προβλημα και τζογο η πορτα μετα απο λιγο καιρο,Ποιος μας λεει οτι σε κανα δυο χρονια δεν θα εχει πεσει τοσο που θα βρισκουν οι κλειδαριες και δεν θα κλεινει η πορτα?Εμενα παντως μου φαινεται οτι δεν εχει πεσει αλλα δεν μπαινει τερμα μεσα...
Πες και το αλλο οταν σε λιγα χρονια θα κατσουν τα

αυτοκολητα λαστιχα και οι τσιμουχες απο τις πορτες τοτε

θα πεσει το μεγαλο γελιο......Ουτε και σε μενα μπαινει

μεσα.

Link to comment
Share on other sites

Διαβαζα στο εγχειριδιο οτι το ποσο μεσα και το πανω κατω ρυθμιζεται και γραφει και το πως αλλα φοβαμαι να το πειρξω επειδη εχει κατι βιδες που αν λυθουν γραφει οτι δεν ξαναμπαινουν με μεσα του συνεργειου.Ισως και γι'αυτο στις αντιπροσωπειες να μην τα πειραζουν τοσο πολυ...Παντως την πορτα μου ουτε την χτυπαγα ουτε την ανοιγα τερμα να χτυπαω ουτε τιποτα!!!!Το πως εγινε δεν μπορω να καταλαβω.Και το θεμα ειναι οτι συγκριτικα με ενα καινουργιο που ειδα προχθες στην αντιπροσωπεια η δικη μου πορτα ειναι αρκετα πιο εξω!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Προχθές που το έπλυνα, διαπίστωσα ότι στα πίσω παράθυρα, δεν έχει λάστιχο από την πάνω μεριά. Ο θόρυβος που ακούγεται μπορεί να προέρχεται από εκεί, καθώς μέχρι εκέινω το σημείο, πέραν από τους καθρέπτες, δεν υπάρχει άλλη εσοχή. Τι μ$λ$κία είναι αυτή; Όσο για τις πόρτες, τι να πω; Μετά από 2 μήνες δεν έχω διαπιστώσει κάτι τέτοιο. Αυτό με τα πίσω παράθυρα όμως... έλεος.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει λαστιχο απο εξω...Εχει απο μεσα ομως...

Πράγματι, αλλά είπα για το εξωτερικό του αυτοκινήτου που στο σημείο εκέινο δημιουργεί μια μεγάλη εσοχή κατά μήκος του αμαξώματος. Απλά σκέφτηκα ότι ίσως αυτό ευθύνεται για τον θόρυβο που ακούγεται πίσω από το κεφάλι του οδηγού.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το ελεγα με τιποτα...Τεσπα...

Michail συμφωνω εχει οντως απο μεσα

και δε νομιζω να "ναι αυτο που τους προκαλει και στα 5θυρα.........

Edited by G.P.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.