Jump to content
EXTREME

Εσωτερικά χερούλια πόρτας

Recommended Posts

Έχω ένα polo 75H 1.4 μοντέλο 2001.

Εδώ και κανά δύο χρόνια έχει αρχίσει να ξεφτίζει η πλαστική επένδυση από τα εσωτερικά χερούλια της πόρτας οδηγού και συνοδηγού thumbsdown.gif . Όπως έχει καταντήσει μάλλον θα πρέπει με κάποιο τρόπο να αποκολήσω (καθαρίσω) τελείως αυτή την πλαστική επένδυση και να φαίνεται το εσωτερικό μαύρο πλάστικο το οποίο είναι λείο και δεν πρόκειται να πάθει τίποτα.

Τι προτείνεται φίλοι μου?

Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο αυτό το φαινόμενο?

Είναι πολυ ασχημο να φαίνονται έτσι γδαρμένα τα χερούλια και πρέπει να βρω μία λύση.

Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio

Δυστυχώς αυτό το πρόβλημα υπάρχει...

Ή τα αλλάζεις ή τα γδέρνεις εντελώς...

Εγώ τα άλλαξα με μεταλλικά στο Γκολφ και ησύχασα...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αυτό το πρόβλημα υπάρχει...

Ή τα αλλάζεις ή τα γδέρνεις εντελώς...

Εγώ τα άλλαξα με μεταλλικά στο Γκολφ και ησύχασα...

Μαλλον φιλε scorpio θα τα γδαρω..απλα ηθελα καμμια γνωμη πως να το κανω..αν υπαρχει δηλαδη κανα υγρο η καποιος τροπος που θα κανει ευκολη την δουλεια γιατι τα κομματια που ειναι ακομα κολλημενα ειναι δυσκολο να βγουν.

Link to comment
Share on other sites

Μα... το έχουμε εξαντήσει το συγκεκριμένο θέμα... :D

με υγρό αποσμητικό χώρου new_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gif Δεν θα αφήσει τίποτα :D

Μου φαινεται η καλυτερη λυση αυτο που προτεινεις φιλε scorpio.

Συγνωμη αν κουρασα αλλα οσο και αν περιηγηθηκα στο φορουμ δεν ειδα πουθενα για το συγκεκριμενο θεμα.

Υγρο αποσμητικο χωρου λοιπον. Αν μπορεις να μου προτεινεις καποιο που ισως ειναι σιγουρο για την συγκεκριμενη δουλεια καθως και την διαδικασια θα με βοηθουσες. Αν και νομιζω πως ο τροπος ειναι επαλειψη το αφηνω λιγο και αρχιζω τριψιμο.

Οπως και να χει σας ευχαριστω ολους για τις προτασεις σας.

Χρηστος.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν παίρνεις σε μια αντιπροσωπεία να σου δώσουν μια τιμή για αντίστοιχα νικελένια χερούλια να τα αλάξεις να είναι και πιο όμορφο και να μην έχεις το φόβο να φύγει το χρώμα.

Αυτό που έπαθες το εχω πάθει εγώ στο golf με το χειριστήριο παραθύρων αλλα και τασάκι κλπ. Παλία για ναείναι εντελώς μαύρα τους έβαζαν μια μεμβράνη ποτώρα δεν βάζουν με αποτέλεσμα να είναι λίγο πιο ανοιχτόχρωμα αλλά να μην έχεις το πρόβλημα του να ξεσκιστεί .... !

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Pacific αυτο που προτεινεις σιγουρα ειναι η καλυτερη λυση αλλα το θεμα ειναι ποσο κοστιζει. Επειδη βλεπω οτι το προβλημα με τα χερουλια ειναι συνηθες μπορειτε να μου πειτε που να απευθυνθω για καλυτερες τιμες και πως θα τα ζητησω τα συγκεκριμμενα χερουλια νικελ? Υπαρχουν νικελενια χερουλια για πολο η ειναι του γκολφ? Φοβαμαι πως αμα παρω απο τον Φιλοσιδη προσφορα, που παω τον ψαροπολο για service, θα ζητησει μια περιουσια...

Για τι ταξη κοστους μιλαμε παιδια? Αν ειναι να τα αλλαξω θα αλλαξω και τα 4 χερουλια σε ολες τις πορτες (5θυρο).

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αυτό το πρόβλημα υπάρχει...

Ή τα αλλάζεις ή τα γδέρνεις εντελώς...

Εγώ τα άλλαξα με μεταλλικά στο Γκολφ και ησύχασα...

Παιδια μπερδευτικα..υπαρχουν η δεν υπαρχουν? ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest kathgti

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΝΙΚΕΛ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΠΟΥ ΤΑ ΑΛΛΑΞΑ ΚΟΣΤΙΣΕ 50 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ, ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΑΠΟ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ KAI EINAI SUPER!!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν θελω να βαλω ιδιας ποιοτητας χερουλια γιατι φοβαμαι πως μετα απο κανα χρονο θα αρχισουν παλι τα σκασιματα. Και τα 4 χερουλια ειναι σκασμενα αυτη την στιγμη. Αυτο με το νικελ μου αρεσε. Αν δεν βρω αυτο που θελω θα προτιμησω να τα γδαρω τελειως και να μεινει το εσωτερικο μαυρο πλαστικο.

Link to comment
Share on other sites

Guest kathgti
εμενα μου τα αλλαξαν στην εγγυηση αλλα ξαναξεφτισαν :blush:

Μετά από πόσο καιρό σου ξαναξέφτισαν :blink::blink: γιατί εμένα μετά από 4 χρόνια.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.