Jump to content
DubbeR_ChRoniS

ποιο απο τα προτεινομενα ελαστικα θα επιλεγατε και γιατι;

???? ??? ?? ???????????? ???????? ?? ????????? ??? ?????;  

1 member has voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

continental και στην βροχη να πηγαινεις τερμα :ninja::D:D:D

καλα μην ορκιζεσε.. σαν τα Rain Sport 1 που εχω τωρα δε νομιζω να ειναι κανενα λαστιχο στη βροχη.

Link to comment
Share on other sites

καλα μην ορκιζεσε.. σαν τα Rain Sport 1 που εχω τωρα δε νομιζω να ειναι κανενα λαστιχο στη βροχη.

μπορω να σου κανω μια βολτα να το διαπιστωσεις και μονος σου tongue.giftongue.gif

εγω να σε κανω το διευκρινιζω ε :);):lol:

Link to comment
Share on other sites

μπορω να σου κανω μια βολτα να το διαπιστωσεις και μονος σου tongue.giftongue.gif

εγω να σε κανω το διευκρινιζω ε ;)^_^^_^

κωστακη εχω προτεραιοτητα μη το ξεχναμε..στο καρπενησι θα με κανεις θες δε θες

"καλη" βολτα ομως tongue.giftongue.gif:)

Link to comment
Share on other sites

Εμενα Κωστακη ακομα με κανεις βολτα...Απο τα Φαρσαλα ακομα περιμενω...Δεν πειραζει ομως...

Οσο για την βροχη Χρονη, να τα βρασω τα λαστιχα που εχεις, αν περιμενεις να βρεξει μπας και πανε καλα...Και βλαστημας αν ειναι στεγνος ο καιρος...Ελεος...

κωνσταντινε, τα λαστιχα που λες τα ειχα...Τα βρισκω καλα μεν, αλλα παρα πολυ σκληρα ρε συ σε σημειο να κοπαναει το αμαξι ακομα πιο πολυ...Τα εβγαλα και ηταν λες και φορεσα πιο ανετα αμορτισερ...

Ασε που εχω και 5ποντα, και Bilstein Sprint και δεν αντεχει η μεση μου...χεχε...

Link to comment
Share on other sites

Οσο για την βροχη Χρονη, να τα βρασω τα λαστιχα που εχεις, αν περιμενεις να βρεξει μπας και πανε καλα...Και βλαστημας αν ειναι στεγνος ο καιρος...Ελεος...

τωρα πλεον ναι ρε μικε εχεις δικιο εννοειτε...

οταν ηταν στα νιατα τους ομως δεν πιανοταν με τιποτα και με κανενα...

Link to comment
Share on other sites

Guest CLSFox
Ε αν ειανι ετσι και εισαι τοσο ευχαριστημενος...ξαναβαλε αυτα που ειχες, τοσο απλα... ;)

Σωστόοοος... ;)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες από σήμερα τα Bridgeston S-03 που φορούσε η Golfo μου αποτελούν παρελθόν .

Της φόρεσα τα Pirelli P-ZERO NERO σε 215/45/17 .

Αύριο θα του κάνω μια μακρινή βόλτα να δω συμπεριφορά και θα σας πω εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

ζάντα καταλήξαμε..λάστιχο όμως?

Conti SpCo2????

Michelen Pilot Sport????

Yoko Parada ????

Goodyear F1????

Θέλω τιμές σε 17 και 18 αν έχει κανείς...

1)Michelen Pilot Spor

2)Conti SpCo2

3)Yoko Parada

Link to comment
Share on other sites

Εγω σου λεω να παιξεις μεταξυ continental sport contact 2 και michelin pilot exalto 2(μεχρι στιγμης ειμαι πολυ ευχαριστημενος με τα exalto 2)

Fulda πηγαινε μονο αν θες να παρεις κατι ποιο οικονομικο.. Δεν ειναι ασχημο λαστιχο!Το εχει ο κολητος μου και ειναι επισης πολυ ευχαριστημενος!

Οχι Τ1R - p zero gia mena..

Link to comment
Share on other sites

Παιδες pzero rosso πολυ καλα ελαστικα τα ειχε φιλος μου στο evo7 και τα εβαλα και εγω στο γκολφακι και εμεινα ενθουσιασμενος!Επισης πριν φοραγα τα f1 και κοντεψα να σκοτωθω αργουν τα ρημαδια να ζεσταθουν και τα πηρε και τα σηκωσε!Τωρα που θα το τουρμπισω το αμαξι λεω να βαλω η τα ιδια που φοραω τωρα η τα conti2 τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

Kαταρχην κατι βασικο: Σε τι αμαξι ενδιαφερεσαι να τα βαλεις?

Ολα ειναι υψηλων επιδοσεων και δοκιμασμενα.

Τα ΤΟΥΟ θα τα αφηνα γιατι δεν νομιζω να ειναι οτι καλυτερο για τους ελληνικους δρομους.

To P Zero ειναι δοκιμασμενο ελαστικο αλλα αν πηγαινεις ταπα συνεχεια ή κανεις σπιναρισματα θα λιωσουν πιο γρηγορα απο οτι περιμενεις.

Τα Sport Contact II εχουν καλα χαρακτηριστικα αλλα εχω την εντυπωση οτι τα Pirelli εχουν καλυτερα κρατηματα.

Link to comment
Share on other sites

Kαταρχην κατι βασικο: Σε τι αμαξι ενδιαφερεσαι να τα βαλεις?

Ολα ειναι υψηλων επιδοσεων και δοκιμασμενα.

Τα ΤΟΥΟ θα τα αφηνα γιατι δεν νομιζω να ειναι οτι καλυτερο για τους ελληνικους δρομους.

To P Zero ειναι δοκιμασμενο ελαστικο αλλα αν πηγαινεις ταπα συνεχεια ή κανεις σπιναρισματα θα λιωσουν πιο γρηγορα απο οτι περιμενεις.

Τα Sport Contact II εχουν καλα χαρακτηριστικα αλλα εχω την εντυπωση οτι τα Pirelli εχουν καλυτερα κρατηματα.

Θα τα βαλω στο γκολφακι μου που θα ειναι 300 αλογων σε λιγο καιρο!
Link to comment
Share on other sites

Guest VIDEOMIX

Xθές έβαλα τα DUNLOP 9000 πίσω, μετά απο ατύχημα που είχα με τα παλιά GOOD YEAR F1 τα οποία τα είχα βάλει πριν 8 μήνες, 7000 χλμ!!!!!!. Γκρρρρρρ.......

Link to comment
Share on other sites

Είναι καθαρά θέμα επιλογής. Αν έχεις δυνατό αυτοκίνητο θα ζεσταίνει αμέσως το πέλμα. Οπότε και σκληρό ελαστικό να φορέσει κανείς σε τέτοιες περιπτώσεις, δεν θα έχει κάποιο πρόβλημα. Το δικό μου από την μάνα του έχει τα Dunlop 9000 225/45/17. Ανθεκτοκό ελαστικό, δεν ζεστένετε σχεδόν ποτέ μέσα στην πόλη, αλλά στις υψηλές ταχύτητες είναι πολύ καλό. Και επειδή δουλεύω σε μια εταιρία στις Θρακομακεδώνες, δεν φοβάμαι μήπως τα σκίσω. Η επιλογή ελαστικών πιστεύ είναι συνάρτηση του τρόπου οδήγησης του καθενός και των συνθηκών κάτωγ από τις οποίες οδηγεί ο καθένας. Συμπέρασμα; Το ελαστικό που είναι καλύτερο για μένα, εσένα μπορεί να μην σε καλύπτει. :D

Link to comment
Share on other sites

Εκανα μια αναζητηση σε ΑΥΤΟ το site για "γνωστα" και οικονομικα ελαστικα Κατηγορία 2 σε διασταση 225/45/R17 και μου εβγαλε κατι Nankang , Star Performer , Barum κτλ.

Λενε τιποτα αυτα ή ειναι για τον γιουτσο?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.