Jump to content
DubbeR_ChRoniS

ποιο απο τα προτεινομενα ελαστικα θα επιλεγατε και γιατι;

???? ??? ?? ???????????? ???????? ?? ????????? ??? ?????;  

1 member has voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

και γιατι οχι 205/45/16?

1. Γιατί θα είναι σαν να πηγαίνει με τα ρουλεμάν :lol:

2. Θα λέει το κοντέρ 100 και θα είναι 90 (είναι 6,4% μικρότερη διάμετρος)

3. Θα κάνει service νωρίτερα (στις 14.000 αντί 15.000 χλμ)

4. Θα έχει στο τέλος περισσότερα χλμ απ' ότι έχει κάνει πραγματικά

5. Θετικό: θα "κοντύνουν" οι σχέσεις (καλύτερες ρεπρίζ)

6. Ίσως καλύτερο κράτημα (από τη μία χαμηλότερο προφίλ αλλά από την άλλη μικρότερη διάμετρος)

Link to comment
Share on other sites

1. Γιατί θα είναι σαν να πηγαίνει με τα ρουλεμάν :lol:

2. Θα λέει το κοντέρ 100 και θα είναι 90 (είναι 6,4% μικρότερη διάμετρος)

3. Θα κάνει service νωρίτερα (στις 14.000 αντί 15.000 χλμ)

4. Θα έχει στο τέλος περισσότερα χλμ απ' ότι έχει κάνει πραγματικά

5. Θετικό: θα "κοντύνουν" οι σχέσεις (καλύτερες ρεπρίζ)

6. Ίσως καλύτερο κράτημα (από τη μία χαμηλότερο προφίλ αλλά από την άλλη μικρότερη διάμετρος)

αυτο το ειπα γιατι πολλες εταιρειες δινουν αυτη την διασταση σε 16''

κι εγω που ειχα ενα fabia με αυτη την διασταση ημουν πολυ ευχαριστημενος

και ουτε κοπαναγε.

Link to comment
Share on other sites

Tα Conti (ΣΠ2) δεν είναι κακά αλλά χωρίς να έχουν ιδιαίτερη φθορά μετά από λίγο καιρό αρχίζουν και γλυστρούν επικίνδυνα.

Τα Pirelli ωραία λάστιχα, ήμουν πολύ ευχαριστημένος από τα Rosso αλλά κάνουν πολύ θόρυβο και θέλου ζέσταμα.

Τα Yokohama AVS Sport που είχα επίσης εξαιρετικά λάστιχα, ακόμη πιο θορυβώδη από τα Pirelli και με πολύ σκληρά πλαϊνά (τρελλό κοπάνημα)

Τέλος, τα Michelin Pilot Sport 2 που έχω τώρα είναι τα πιο ολοκληρωμένα λάστιχα που είχα ποτέ. Εξαιρετικά στη βροχή, σχεδόν τόσο καλά όσο τα Yokohama αλλά πολύ ήσυχα και πολύ άνετα. Ζεσταίνονται γρήγορα και είναι τσίχλες, από φθορά μια χαρά τα βλέπω και σίγουρα όχι χειρότερα από τα Cοnti.

Link to comment
Share on other sites

Τα ΤΟΥΟ ειναι πολυ καλα ελαστικα αλλα εχουν πολυ μαλακη γομα.Στην βροχη ειναι απιστευτα.

Τα michelin ειναι και αυτα σχετικα μαλακα αλλα πλεον υπαρχουν πολυ καλυτερα στην αγορα.

Τα Rosso για μενα παραμενουν στην κορυφη με μεγαλη διαφορα απο τα υπολοιπα.Εχω δοκιμασει σχεδον ολες τις μαρκες και ολο σε αυτα ξαναγυρναω.

Τα Contact 2 ειναι επισης πολυ καλα αλλα τα 3 ειναι ακομα καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

Guest vironas

paidia ego sto gti mou ebala avon.apla korifi sto stegno alla sto bregmeno kaneis ton stauro sou....timio omos gia ta lefta tou kai exeretika athorivo!!

Link to comment
Share on other sites

και εγω to avon zz3 εβαλα και ειμαι κατενθουσιασμενος ακομα και στο βρεγμενο! 225/45/17

Απλα απιθανο λαστιχο με πολυ καλα πλαινα!

Edited by mkiv
Link to comment
Share on other sites

Τα Rosso για μενα παραμενουν στην κορυφη με μεγαλη διαφορα απο τα υπολοιπα.Εχω δοκιμασει σχεδον ολες τις μαρκες και ολο σε αυτα ξαναγυρναω.

+100 Εξαιρετικο λαστιχο το οποιο ζεσταινεται αμεσως και εχει απιστευτη προσφυση με μοναδικο ελατωμα το γεγονος πως στα χερια καφρων οδηγων οπως εμενα τρωγεται απιστευτα γρηγορα....

To Rosso θα ζεσταινεται ευκολα σε GT??

Εννοειται μην ανησυχεις καθολου.

Link to comment
Share on other sites

+100 Εξαιρετικο λαστιχο το οποιο ζεσταινεται αμεσως και εχει απιστευτη προσφυση με μοναδικο ελατωμα το γεγονος πως στα χερια καφρων οδηγων οπως εμενα τρωγεται απιστευτα γρηγορα....

Εννοειται μην ανησυχεις καθολου.

Επειδη και εγω καφρος ειμαι ποσο σου κρατησαν??μηνεσ χμ??

Link to comment
Share on other sites

ΜΕ απιστευτο λιωσιμο 1ες 2ες φαναρια στροφες και γενικοτερα οτιδηποτε μπορεις να φανταστεις, τα εκανα μπρος πισω στα 5000κμ.

Αν εισαι τοσο καφρος οσο εγω μην τα βαλεις δοκιμασε κατι πιο σκληρο.

Link to comment
Share on other sites

ΜΕ απιστευτο λιωσιμο 1ες 2ες φαναρια στροφες και γενικοτερα οτιδηποτε μπορεις να φανταστεις, τα εκανα μπρος πισω στα 5000κμ.

Αν εισαι τοσο καφρος οσο εγω μην τα βαλεις δοκιμασε κατι πιο σκληρο.

Σαν τι γιατι τοσο καφρος ειμαι..μου φαινεται πρεπει να παμε βολτες μαζι εμεις....

Edited by Shaddow20
Link to comment
Share on other sites

Βρε κανιβαλε,εσυ ησουν διαφορετικη περιπτωση.

Τα Rosso δεν θεωρουνται μαλακα λαστιχα!!Αντιθετως!!

Οποτε φιλε shaddow βαλτα χωρις δευτερη.

Ο Schiller και πετρες να εβαζε θα τις ελιωνε σε 2 μηνες :):lol:

Link to comment
Share on other sites

Βρε κανιβαλε,εσυ ησουν διαφορετικη περιπτωση.

Τα Rosso δεν θεωρουνται μαλακα λαστιχα!!Αντιθετως!!

Οποτε φιλε shaddow βαλτα χωρις δευτερη.

Ο Schiller και πετρες να εβαζε θα τις ελιωνε σε 2 μηνες :):lol:

Ποσα αλογα ειναι το αμαξι του Schiller γιατι και εγω ειμαι κανιβαλος..Κostantine σε φαση του γιατρου με το Gt..

Link to comment
Share on other sites

Σε κατανοω.

Το προηγουμενο του ηταν Leon FR με προγραμμα κτλ.

Παντως σου ξαναλεω,μην ανησυχεις και βαλτα.

Το ποσο γρηγορα θα θελουν αλλαγη εξαρταται απο σενα και μονο.

Σαν λαστιχα ειναι κορυφαια.

Link to comment
Share on other sites

Βρε κανιβαλε,εσυ ησουν διαφορετικη περιπτωση.

Τα Rosso δεν θεωρουνται μαλακα λαστιχα!!Αντιθετως!!

Οποτε φιλε shaddow βαλτα χωρις δευτερη.

Ο Schiller και πετρες να εβαζε θα τις ελιωνε σε 2 μηνες :lol: :lol:

tongue.giftongue.giftongue.giftongue.giftongue.giftongue.gif:D

Ποσα αλογα ειναι το αμαξι του Schiller γιατι και εγω ειμαι κανιβαλος..Κostantine σε φαση του γιατρου με το Gt..

301 στην 4η δυναμομετρηση οπου κια ειχε ζεσταθει πλεον....Κανονικα υπολιζω γυρω στα 315

Σε κατανοω.

Το προηγουμενο του ηταν Leon FR με προγραμμα κτλ.

Στο παλιο μου που ηταν με το ζορι 235 αλογα αντεξαν 7500. Στο τωρινο τα εκανα ηδη μπρος πισω απο τα 5000 οπως εγραψα και το εστρωνα κι ολας.... :wub::wub::wub:

Παντως σου ξαναλεω,μην ανησυχεις και βαλτα.

Το ποσο γρηγορα θα θελουν αλλαγη εξαρταται απο σενα και μονο.

Καλα καλα παρτον στον λαιμο σου..... tongue.giftongue.gifB)

Σαν λαστιχα ειναι κορυφαια.

Οντως ειναι κουρφαια ΑΛΛΑ σε ποδαρακια καφρων σαν εμενα ειναι μια πολυ κακη επενδυση καθε 4 μηνες...

Edited by Schiller
Link to comment
Share on other sites

Εγω φοραω τα P zero rosso σε 18 αρες και ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο το κρατημα...το μονο που θελουν ειναι καλο ζεσταμα..με συντηρητικη οδηγηση και ενιοτε λιγες ταρζανιες, μου εβγαλαν 12000-13000 χλμ. :D

Link to comment
Share on other sites

Guest Il Principe

Τι γνωμη εχετε για τα Goodyear Eagle NCT5 σε διασταση 205/55/R16 H?

Τι τιμη εχουν περιπου και ποσο χειροτερα ειναι απο τα SportContact2?

Link to comment
Share on other sites

αφου δεν εχεις και τα F1 στην ψηφοφορια επελεξα τα continental μιας και αυτα φοραω κι εγω. το F1 που φοραγα ηταν φανταστικο λαστιχο τοσο μεσα στην αθηνα οσο κι εξω απο αυτην και δεν χρειαζοταν και ζεσταμα μιας και το ειπε καποιο παλικαρι απο εδω. το continental ειναι πολυ καλο λαστιχο [ οχι πιο καλο απο το F1 κατα την γνωμη μου μιας και τα εχω δοκιμασει και τα δυο].

Link to comment
Share on other sites

αφου δεν εχεις και τα F1 στην ψηφοφορια επελεξα τα continental μιας και αυτα φοραω κι εγω. το F1 που φοραγα ηταν φανταστικο λαστιχο τοσο μεσα στην αθηνα οσο κι εξω απο αυτην και δεν χρειαζοταν και ζεσταμα μιας και το ειπε καποιο παλικαρι απο εδω. το continental ειναι πολυ καλο λαστιχο [ οχι πιο καλο απο το F1 κατα την γνωμη μου μιας και τα εχω δοκιμασει και τα δυο].

τα contsp2 ειναι φανταστικα στο βρεγμενο αλλα στο στεγνο γλιστρανε...

Link to comment
Share on other sites

τα contsp2 ειναι φανταστικα στο βρεγμενο αλλα στο στεγνο γλιστρανε...

και στο βρεγμενο τα ιδια ειναι

Link to comment
Share on other sites

θα ελαγα τα Michelin που τα θεωρω απο τα ποιο ολοκληρωμενα λαστιχα γιατι σε ολες τισ συνθηκες ειναι πολυ καλα.

τωρα εγω στο δικο με τα 75 γαιδουρια φοραω τα bf goodrich profiler 2 και μπορω να πω οτι ειναι πολυ καλα αλλα μαλακα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.