Jump to content
Copanta

Κουκούλα Αυτοκινήτου

Recommended Posts

Βάζει κανείς από σας κουκούλα στο αυτοκίνητό του? Αν ναι, ξέρετε καμία κουκούλα που να είναι αδιάβροχη (δηλ. να μη μουλιάζει στη βροχή), να μην καίγεται από τσιγάρο και να μην κάνει γρατζουνιές? Γιατί η πρώτη μου κουκούλα πουμου έδωσαν στη Vw είχε όλα αυτά τα κακά συν ότι δεν ταίριαζε απόλυτα στο golfV.

Link to comment
Share on other sites

Πηρα μια απο το βενζιναδικο ενος γειτονα μου. ¤50 ειχα δωσει και κανει για Polo, Fabia και Ibiza.

Δεν γρατζουναει, δεν μουλιαζει και ειναι καλη ποιοτητας. Για το αν καιγεται δεν το εχω δοκιμασει και ουτε θελω.

Μεχρι στιγμης εχει προστατεψει το Polακι μου απο βροχες, χιονια και τον καλοκαιρινο καυτο ηλιο.

Link to comment
Share on other sites

Aπ ότι έμαθα υπάρχουν κάποια μαγαζιά που με περίπου 60ευρώ σου παίρνουν μέτρα (του αυτοκινήτου) και σου ράβουν κουκούλα. Έτσι έχεις επιλογή υλικού

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω την εργοστασιακη με 70-80 ευρω περιπου.

Την βαζω σπανια κυριως σε υπογειο παρκινγκ με μπολικες γατες, στο καρναβαλι της Ξανθης κτλ..

Με βροχη δεν ειναι και πολυ υγιεινο για το χρωμα να αφηνεις την κουκουλα. Εκτος κι αν υπαρχουν ειδικα υλικα. Δεν ξερω γι αυτα. Επισης οταν φυσαει πολυ.

Τελος αν θυμαμαι καλα καποιος πουλουσε μια φοβερη κουκουλα στις Αγγελιες!

Link to comment
Share on other sites

έχει στο ΑUTOPLUS κουκουλες τριων ποιοτητων (και οι τρεις αδιαβροχες, η καλυτερη ποιοτητα αντανακλαει τον ηλιο) απο 100¤ η πρωτη μεχρι 120¤, το ξερω λιγο τσιμπιμενες.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά δε βαριέστε βάλε βγάλε την κουκούλα συνέχεια??

Δεν το έχει ποτε αλλά μου ακούγεται πολύ φασαρία. Κάνει δουλειά όμως. Προστατεύει το αυτοκίνητο. Χρειάζεται για όσους το παρκάρουν έξω. Ιδίως το καλοκαίρι.

Link to comment
Share on other sites

Η κουκουλα κανει δουλεια σιγουρα.

Αλλα,συνηθως μετα το πρωτο 3μηνο χρησης της,την βαριεσαι και τελικα την αφηνεις στο γκαραζ.

Πλεον δεν εχω κουκουλα.

Link to comment
Share on other sites

και γω μέσα για group-buy, τι λέτε να έχει και το λογότυπο του club μας?
Σήμερα το συζητούσα αυτό στο meeting με τον tolia, το λογότυπο μπορούμε να το βάψουμε και με spray επάνω στις κουκούλες ή τις ηλιοπροστασίες του εμπορίου.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το συζητούσα αυτό στο meeting με τον tolia, το λογότυπο μπορούμε να το βάψουμε και με spray επάνω στις κουκούλες ή τις ηλιοπροστασίες του εμπορίου.

Πολύ καλή ιδέα παιδιά

Link to comment
Share on other sites

Κουκουλα έχω και έγω μια αρκετα κάλη(μάρκα δεν θυμάμαι)...Την έβαζα κάθε μέρα και προστατευαι αρεκέτα ιδιος οταν το καλοκαιρι είχε πολλη ήλιο.....Τωρα έχω κάνει parking κλείστο τελείως για golfακι...και η κουκούλα έχει μπει στα αζητητα...Μαλλον θα την ξαναχρειαστω το κάλοκαιρι που θα πηγαινουμε καμια εκδρομη....!!!

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΜΙΑ ΚΟYΚΟYΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΕΙΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΟΥΤΕ ΒΡΟΧΗ ΟΥΤΕ ΗΛΙΟ,,,,ΑΠΑΙΧΤΗ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ.....ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΤΗΝ TNF.........

Edited by MATRIX GOLFIV
Link to comment
Share on other sites

έχουμε και λέμε, αφήστε το βάλε βγάλε συνέχεια. Το αυτοκίνητο πρέπει να είναι πάντα καθαρό για να βάζεις κουκούλα. Αν έχει σκόνη και τα λοιπά γδέρνεις το χρώμα και χάνει την γυαλάδα του. Και ποιος το πλένει κάθ μέρά; Αν δεν έχεις κλειστό γκαράζ... είναι πίκρα. Διαφορετικά μια ηλιοπροστασια για το παρμπριζ και φτάνει.

Link to comment
Share on other sites

Στην αντιπροσωπεια αυτη που δινουν εχει 80.

Δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο αλλα την κανει τη δουλεια της.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.