Jump to content
danichro

Vw Tiguan

Recommended Posts

Το τιμόνι του είναι πολύ space! Σε γενικές γραμμές καλό είναι! Πόσο να έχει άραγε???

236465-9829533.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τα φαγαμε τα CRV kai Rav!!!!

Μπα το πιο πιθανο ειναι να του τραβηξει και καμια απιθανη τιμη σε σχεση με τον ανταγωνισμο και να μεινει στις βιτρινες....

Link to comment
Share on other sites

Εχθες που ημουν στη Karenta με ενημερωσαν οτι Νοεμβριο θα ξερουν τις τιμες, αλλα η βασικη εκδοση με τον TSi @150 θα κοστιζει περιπου οσο το RAV4. Αυτο σημαινει οτι η τιμη ειναι ανταγωνιστικοτατη σε σχεση με αυτα που δειχνει να προσφερει το Tiguan σε σχεση με RAV4, Grand Vitara, CRV, etc. Μου φαινεται οτι ξεχναω το Edition 30 και παω για 200HP με DSG για το Tiguan :D

Link to comment
Share on other sites

παιδιά από τιμές έχει ακούσει κανείς τίποτε;
το tiguan ερχεται οπου να'ναι.

μπορει κανεις να υπολογισει την τιμη?

πιστευω οτι θα εχει γυρω στα 36.000.τι λετε?

Φυσικα και εχω ακουσει!!!!!!! :huh: Δείτε το post 36 :huh:tongue.gif

Edited by GraveDigger
Link to comment
Share on other sites

Λιγο παλιο δεν ειναι το αρθρο? Μακαρι ομως να ειναι ετσι. Εγω θα υπολογιζα γυρω στα ¤45000 με το 2.0 TFSi, δερμα, και μερικα αλλα extra. Νοεμβριο (ελπιζω............ και Karenta θελοντος tongue.gif ) να εχω τιμες. Παντως το RAV4 Που ειναι 2.0lt και εχει 150 αλογα ξεκιναει απο τα ¤30000. Το Tiguan θα ξεκιναει απο 1.4lt επομενως και η φορολογια θα ειναι μικροτερη, για αυτο ισως ξεκιναει απο 2 με 3 χιλιαρικα φθηνοτερα.

Link to comment
Share on other sites

Guest Speedster

Κάτι άκουσα πως στην Ελλάδα δεν θα εισαχθεί το SUV μοντέλο (μη τετρακίνητο) αλλά μόνο το OffRoad (τετρακίνητο). Επίσης με δεδομένες τις τιμές του ανταγωνισμού και τα προηγμένα ηλεκτρονικά (από βοηθήματα κίνησης εκτός δρόμου μέχρι συστήματα πλοήγησης) που θα περιλαμβάνει μάλλον ως standard, δύσκολα θα δούμε τιμές κάτω από 30.000. Δελεαστικότατο όχημα πάντως!!!

Link to comment
Share on other sites

Λιγο παλιο δεν ειναι το αρθρο? Μακαρι ομως να ειναι ετσι. Εγω θα υπολογιζα γυρω στα ¤45000 με το 2.0 TFSi, δερμα, και μερικα αλλα extra. Νοεμβριο (ελπιζω............ και Karenta θελοντος tongue.gif ) να εχω τιμες. Παντως το RAV4 Που ειναι 2.0lt και εχει 150 αλογα ξεκιναει απο τα ¤30000. Το Tiguan θα ξεκιναει απο 1.4lt επομενως και η φορολογια θα ειναι μικροτερη, για αυτο ισως ξεκιναει απο 2 με 3 χιλιαρικα φθηνοτερα.

το rav4 εχει 33000 και δεν βλεπω να πεφτει κατω απο αυτη την τιμη

Link to comment
Share on other sites

Φρεσκα στοιχεια για το Tiguan -_- Προσεξτε τι γραφει το αρθρο σχετικα με τους κινητηρες. Καινουργιος διλιτρος TSi με 170 και 200 αλογακια και καταναλωση 9.1l/100km. Παμε για καταργηση του TFSi επομενως?

Edited by eliasj
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα

βαση της τελευταιας ενημερωσης απο την Κοσμοκαρ προς τους προισταμενους πωλησεων το Tiguan θα στιχιζει κατω απο 30.000€

τα πρωτα αυτοκινητα προς τους αντιπροσωπους θα ερθουν περιπου μεσα Νοέμβρη.

αν εχω κατι νεοτερο θα σας ενημερωσω

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

στο γερμανικο site της volkswagen δίνεται επίσημα

εκδοση Trend & Fun 1,4 l TSI 110 kW (150 PS) 26.700,00 το 2,0 l TDI 103 kW (140 PS) 28.800,00

-//- Truck & Field από 27.875 Ευρώ το 1,4 και το TDI 2.0 από 29.975 Ευρω.

και

η εκδοση Sport & Style τοTSI 110 kW (150 PS) 28.600,00 ¤ το T2,0 l TDI 103 kW (140 PS) 30.700,00

Edited by Natalia_F
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα

βαση της τελευταιας ενημερωσης απο την Κοσμοκαρ προς τους προισταμενους πωλησεων το Tiguan θα στιχιζει κατω απο 30.000¤

τα πρωτα αυτοκινητα προς τους αντιπροσωπους θα ερθουν περιπου μεσα Νοέμβρη.

αν εχω κατι νεοτερο θα σας ενημερωσω

ευχαριστω

Για το 150 ps ομως με τον 1400cc :) και τελειως "γυμνο". Εγω το δικο μου το υπολογιζω γυρω στα ¤42000-¤45000 γνωριζοντας την τιμολογιακη πολιτικη της Cosmocar, και της VW στα extra. Επειδη παντως μιλησα με Karenta σημερα, μου ειπαν οτι τα πρωτα αυτοκινητα θα ερθουν Ιανουαριο. Εσυ πως και εχεις τοσο διαφορετικη πληροφορηση? Ξερεις κατι παραπανω? B)

Link to comment
Share on other sites

οι τιμες στην Γερμανια ειναι πολυ χαμηλες σε σχεση με την Ελλαδα.

Το rav4 εχει επισημη τιμη καταλογου Γερμανιας 26400 και δεν μπορεις να το παρεις στην Ελλαδα αν δεν εχεις 34000

Το tiguan με επισημη πρωτη(Γερμανια) εχει 26700 και λογικα θα ερθει γυρω στα 34000.Οι ανθρωποι της vw μπερδευονται με τις τιμες Γερμανιας!!!

Στην Γαλλια το tiguan tsi εχει 27500.Για να γινει συγκριση(αναλογικα), παρτε την τιμη του golf tsi sportline(gt sport): 21950 στην Γαλλια και 20500 στην Ελλαδα!

Επιμενω οτι το tiguan θα εχει λιγο πιο πανω απο το rav4 που ειναι ο βασικος ανταγωνιστης.Μακαρι να κανει κατω απο 30000 αλλα δεν το βλεπω.

Link to comment
Share on other sites

οι τιμες στην Γερμανια ειναι πολυ χαμηλες σε σχεση με την Ελλαδα.

Το rav4 εχει επισημη τιμη καταλογου Γερμανιας 26400 και δεν μπορεις να το παρεις στην Ελλαδα αν δεν εχεις 34000

Το tiguan με επισημη πρωτη(Γερμανια) εχει 26700 και λογικα θα ερθει γυρω στα 34000.Οι ανθρωποι της vw μπερδευονται με τις τιμες Γερμανιας!!!

Στην Γαλλια το tiguan tsi εχει 27500.Για να γινει συγκριση(αναλογικα), παρτε την τιμη του golf tsi sportline(gt sport): 21950 στην Γαλλια και 20500 στην Ελλαδα!

Επιμενω οτι το tiguan θα εχει λιγο πιο πανω απο το rav4 που ειναι ο βασικος ανταγωνιστης.Μακαρι να κανει κατω απο 30000 αλλα δεν το βλεπω.

Μιλας ομως για το 1400cc me ta 150ps. Το 170 και 200 erxonati mono se 2.0lt :) Επομενως περιμενε αρκετα υψηλοτερες τιμες απο αυτες που αναφερεις

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.