Jump to content
danichro

Vw Tiguan

Recommended Posts

καλησπερα, η παραγγελια εγινε 28/1 και εχω εβδομαδα παραγωγης 7η 2008.Η εβδομαδα που θα ειναι στο τελωνειο ειναι 10η 2008.Δηλαδη κατα τις 3-5 Μαρτιου θα το εχω.

Ασπρο, escape, με 17''αρες.Ανυπομονω!

Εχω δει στο δρομο 3 TIGUAN,οχι test drive.Εχουν αρχισει οι παραδοσεις.Απο πληροφοριες που εχω ,τα 3500 αυτοκινητα που μπορει να βγαλει το εργοστασιο για την Ελλαδα εχουν ηδη παραγγελθει!

Καλοριζικα!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, η παραγγελια εγινε 28/1 και εχω εβδομαδα παραγωγης 7η 2008.Η εβδομαδα που θα ειναι στο τελωνειο ειναι 10η 2008.Δηλαδη κατα τις 3-5 Μαρτιου θα το εχω.

Ασπρο, escape, με 17''αρες.Ανυπομονω!

Εχω δει στο δρομο 3 TIGUAN,οχι test drive.Εχουν αρχισει οι παραδοσεις.Απο πληροφοριες που εχω ,τα 3500 αυτοκινητα που μπορει να βγαλει το εργοστασιο για την Ελλαδα εχουν ηδη παραγγελθει!

Καλοριζικα!!!

εισαι σιγουρος οτι θα το παραλαβεις τοσο γρηγορα???γιατι εγω που το παρειγγειλα 31-1(3 ημερες μετα απο σενα) στα χαρτια μου γραφει για παραλαβη εως 5 μηνες με μια μικρη πιθανοτητα να ειναι 4μηνο..............

Edited by vang
Link to comment
Share on other sites

Προφανως το παιδι που λεει οτι το παρειγγηλε κ θα το χει 3 με 5 μαρτιου εχει παρει αμαξι απο αυτα που εχουν παραγγελθει

εδω κ καιρο απο τις αντιπροσωπειες(ετοιμοπαραδωτα)....γιαυτο κ θα το χει τοσο νωρις!

Τα αμαξια αυτα οι αντιπροσωπειες δεν τα παραγγελνουν με πολλα extra.........

αν σου κανουν οπως ειναι καλως!

Αλλιως αν θες παραπανω πραγματα θα πρεπει να κανεις παραγγελεια με ολα αυτα που θες να εχει κ συνεπως να

περιμενεις 5 μηνες....

κι εγω ενας απο αυτους που περιμενουν να ερθει το καλοκαιρι ειμαι.... :(

το χαρτι της παραγγελειας γραφει: 5 με 6 μηνες παραδοση(περιπου) :lol::(:rolleyes::(

Link to comment
Share on other sites

Προφανως το παιδι που λεει οτι το παρειγγηλε κ θα το χει 3 με 5 μαρτιου εχει παρει αμαξι απο αυτα που εχουν παραγγελθει

εδω κ καιρο απο τις αντιπροσωπειες(ετοιμοπαραδωτα)....γιαυτο κ θα το χει τοσο νωρις!

Τα αμαξια αυτα οι αντιπροσωπειες δεν τα παραγγελνουν με πολλα extra.........

αν σου κανουν οπως ειναι καλως!

Αλλιως αν θες παραπανω πραγματα θα πρεπει να κανεις παραγγελεια με ολα αυτα που θες να εχει κ συνεπως να

περιμενεις 5 μηνες....

κι εγω ενας απο αυτους που περιμενουν να ερθει το καλοκαιρι ειμαι.... :lol:

το χαρτι της παραγγελειας γραφει: 5 με 6 μηνες παραδοση(περιπου) :lol::(:lol::(

ΕΓΩ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΡΗΓΓΕΙΛΑ 30/12 ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΩ 10-15 ΜΑΡΤΙΟΥ

ΜΕ ΕΧΤΡΑ ΔΕΡΜΑΤΙΝΑ ΤΙΜΟΝΙ ΠΟΛΥΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ ΓΥΑΛΙΝΗ ΟΡΟΦΗ ΑΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΕΤΟΙΜΑ

ΕΝΑ ΜΗΝΑΚΙ ΜΟΥ ΕΜΕΙΝΕ :lol:

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

ΕΓΩ ΤΟ ΠΑΡΗΓΓΕΙΛΑ ΣΤΟ ΠΑΖΑΡΟΠΟΥΛΟ 30/12 (ΣΠΟΡ ΜΑΥΡΟ ΓΥΑΛΙΝΗ ΟΡΟΦΗ ΔΕΡΜΑΤΙΝΑ ΘΕΡΜΑΙΝΟΜΕΝΑ ΠΟΛΥΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ ΤΙΜΟΝΙ 33.000 ΕΥΡΩ)ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΠΕΡΙΠΟΥ 4 ΜΗΝΕΣ.

ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΩ 15-20 ΜΑΡΤΙΟΥ.ΔΩΡΑ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ ΚΑΙ ΑΙΣΘΗΤΗΡΕΣ ΠΑΡΚΑΡΙΣΜΑΤΟΣ.

ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΕ ΕΝΑ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΟΤΙ ΤΟ ΤΟΥΡΜΠΟ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΤΑ 2 ΜΙΣΗ BAR ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΟ ΑΜΑΞΙ ΜΕΤΑ ΤΑ 80.000 - 100.000 ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ.

Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

ΞΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ?

(Α ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΦΡΕΝΟ ΕΦΟΣΟΝ ΕΙΝΑΙ ΗΛΕΚΤΡΙΚΟ ΑΝ ΤΑ ΠΑΙΞΕΙ Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΜΕΝΕΙ ΔΕΜΕΝΟ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΤΗΣ)

Παντα προσωπικα.Το τουρμπο ανοιγει περι στις 2650-2700 . Στο λεω γιατι εχω golf tsi 140hp [ υποτιθεται : :thumbsup: ] απο 09/07 και εχουν τα ιδια μοτερακια με το tiguan :thumbsup: . Τουλαχιστον μεχρι τωρα, δεν μου εχει βγαλει καθολου προβληματα και το σκιζω κανονικοτατα rocket.gif , {μεχρι να παρω το τουρμπο στο ενα χερι και τον κομπρεσσορα στο αλλο, καμμια μερα :thumbsup::thumbsup::thumbsup: }. Ελπιζω να βοηθησα. :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

εισαι σιγουρος οτι θα το παραλαβεις τοσο γρηγορα???γιατι εγω που το παρειγγειλα 31-1(3 ημερες μετα απο σενα) στα χαρτια μου γραφει για παραλαβη εως 5 μηνες με μια μικρη πιθανοτητα να ειναι 4μηνο..............

ειμαι πολυ σιγουρος.

η εβδομαδα παραγωγης δινεται απο το εργοστασιο.Στο τελωνειο θα βρισκεται 10η εβδομαδα 08.Το αμαξι ειναι παραγγελια και οχι ετοιμοπαραδοτο.Τα ετοιμοπαραδοτα εχουν αρχισει και κυκλοφορουν.Ο κουμπαρος μου το παρηγγειλε την ιδια ημερα με σενα και του εδωσαν 17η επιθημητη εβδομαδα παραγωγης και οχι εγγυημενη.Καποιος αλλος θα πηρε την σειρα του...

Μηπως εχεις παθει το ιδιο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολο το group εντος ημερων ετοιμαζομαι για την παραγγελια του tiguan εχο μια ερωτηση και αν ξερει καπιος να μου απαντηση, μου αρεσει η ηλιοροφη ερωτημα ειναι κατα ποσο το καλοκαιρι με 40 βαθμους και τον ηλιο νταλα το εσωτερικο του αυτοκινητου δεν βραζει και δεν σου καιε το κεφαλι διοτι απο οτι ειδα δεν εχει καλημμα μοκετα συρομενη οπως εχει το α3 μου αλλα κουρτινα που λογικα θα αφηνει μεγαλη ποσοτητα ζεστης και καψηματος απο τον ηλιο να μπαινει στην καμπηνα, το εχει ψαξει καποιος παρπανω να μας πει τι γινετε?? στο α3 μου με φουλ φιμε την οροφη οταν καιει τρελα ο ηλιος ειναι αφορητος και τραβαο το καλημα. Παντος βλεπω το συγκεκρημενο οχημα να σαρωσει την αγορα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολο το group εντος ημερων ετοιμαζομαι για την παραγγελια του tiguan εχο μια ερωτηση και αν ξερει καπιος να μου απαντηση, μου αρεσει η ηλιοροφη ερωτημα ειναι κατα ποσο το καλοκαιρι με 40 βαθμους και τον ηλιο νταλα το εσωτερικο του αυτοκινητου δεν βραζει και δεν σου καιε το κεφαλι διοτι απο οτι ειδα δεν εχει καλημμα μοκετα συρομενη οπως εχει το α3 μου αλλα κουρτινα που λογικα θα αφηνει μεγαλη ποσοτητα ζεστης και καψηματος απο τον ηλιο να μπαινει στην καμπηνα, το εχει ψαξει καποιος παρπανω να μας πει τι γινετε?? στο α3 μου με φουλ φιμε την οροφη οταν καιει τρελα ο ηλιος ειναι αφορητος και τραβαο το καλημα. Παντος βλεπω το συγκεκρημενο οχημα να σαρωσει την αγορα!!!

ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΑΠΟΡΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΘΑ ΜΑΘΩ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΟΥΚΛΙ

ΔΕΣ ΤΟ ΕΔΩ

http://www.volkswagen.com/vwcms_publish/et....0006.File.html

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολο το group εντος ημερων ετοιμαζομαι για την παραγγελια του tiguan εχο μια ερωτηση και αν ξερει καπιος να μου απαντηση, μου αρεσει η ηλιοροφη ερωτημα ειναι κατα ποσο το καλοκαιρι με 40 βαθμους και τον ηλιο νταλα το εσωτερικο του αυτοκινητου δεν βραζει και δεν σου καιε το κεφαλι διοτι απο οτι ειδα δεν εχει καλημμα μοκετα συρομενη οπως εχει το α3 μου αλλα κουρτινα που λογικα θα αφηνει μεγαλη ποσοτητα ζεστης και καψηματος απο τον ηλιο να μπαινει στην καμπηνα, το εχει ψαξει καποιος παρπανω να μας πει τι γινετε?? στο α3 μου με φουλ φιμε την οροφη οταν καιει τρελα ο ηλιος ειναι αφορητος και τραβαο το καλημα. Παντος βλεπω το συγκεκρημενο οχημα να σαρωσει την αγορα!!!

Την ίδια ακριβώς απορία έχω και εγώ. Ναι μεν έχει κάλυμα οροφής αλλά είναι κουρτινάκι διάτρητο (με τρύπες) και όχι αδιαφανής μοκέτα ή ύφασμα όπως είναι συνήθως. Ακόμα και τραβηγμένο να είναι μπορείς να βλέπεις ωραιότατα τον ουρανό και συνεπώς ο ήλιος δεν μένει εντελώς έξω. Μπορεί αυτό να είναι πολύ ωραίο στις βόρειες χώρες αλλά δεν ξέρω στην Ελλάδα τι αίσθηση θα σου δίνει καλοκαιριάτικα, με ντάλα ήλιο και τον υδράργυρο κολημένο στα 40άρια. Το μόνο που μπορώ να υποθέσω είναι ότι το τζάμι είναι τίποτα ειδικό αθερμικό που ανακλά τις ακτίνες του ήλιο. Αλλά όλα αυτά βέβαια είναι υποθέσεις. Μόλις παραλάβει κάποιος το Tiguan του με οροφή και το βγάλει στον ήλιο ας μας διαφωτίσει και εμάς.

Link to comment
Share on other sites

Ένα δεύτερο θέμα άξιο συζήτησης κατά τη γνώμη μου είναι η διαφοροποίηση στην οδική συμπεριφορά ανάμεσα στην έκδοση sport και τις υπόλοιπες. Η sport έκδοση έχει σκληρότερες αναρτήσεις και φαρδύτερα λάστιχα. Αυτό λογικά σημαίνει μικρότερες κλίσεις στις στροφές και καλύτερο κράτημα στον στεγνό (σε συνδυασμό με τα ασφάλτινα λάστιχα που έχει). Από την άλλη μπορεί να χαλάει πολύ η άνεση στον δρόμο, να αυξάνει η κατανάλωση (ελαφρώς; ) και να κάνει το αυτοκίνητο χειρότερο στα εκτός δρόμου και στο λάσπη/χιόνι/πάγο. Αν υπάρχει κάποιος που να έχει οδηγήσει και τις δύο εκδόσεις θα μπορούσε να μας μεταφέρει την εμπειρία του.

Link to comment
Share on other sites

Ένα δεύτερο θέμα άξιο συζήτησης κατά τη γνώμη μου είναι η διαφοροποίηση στην οδική συμπεριφορά ανάμεσα στην έκδοση sport και τις υπόλοιπες. Η sport έκδοση έχει σκληρότερες αναρτήσεις και φαρδύτερα λάστιχα. Αυτό λογικά σημαίνει μικρότερες κλίσεις στις στροφές και καλύτερο κράτημα στον στεγνό (σε συνδυασμό με τα ασφάλτινα λάστιχα που έχει). Από την άλλη μπορεί να χαλάει πολύ η άνεση στον δρόμο, να αυξάνει η κατανάλωση (ελαφρώς; ) και να κάνει το αυτοκίνητο χειρότερο στα εκτός δρόμου και στο λάσπη/χιόνι/πάγο. Αν υπάρχει κάποιος που να έχει οδηγήσει και τις δύο εκδόσεις θα μπορούσε να μας μεταφέρει την εμπειρία του.

εχω οδηγησει και τις δυο εκδοσεις ,escape & sport,και δεν μπορω να πω οτι καταλαβα καποια τρελη διαφορα παντα βεβαια στα πλαισια ενος test drive.ειναι σαφες βεβαια οτι η σπορ εκδοση απευθυνεται σε κοινο που δεν αναζητα ακραιες εμπειριες σε εκτος δρομου οδηγηση,αλλα απο την αλλη και η escape με τον κοφτο προφυλακτηρα δεν μπορει να σου προσφερει το 100% των δυνατοτητων σε εκτος δρομου οδηγηση μια και τα λαστιχα που φοραει ειναι ασφαλτινα με οτι αυτο συνεπαγεται....

προσωπικα εχω παραγγειλει το escape με 17αρες(τις boston,αυτες που φοραει το λευκο tiguan στο διαφημιστικο που εχεις παρει απο τις αντιπροσωπειες)γιατι μου αρεσε και θα παρω και μια τετραδα 16αρες ατσαλινες(αν δεν βρω αλουμινιου) οπου θα εχω πανω χωματινα ελαστικα.

Link to comment
Share on other sites

Για αύξηση "βάθους" στο χώρο αποσκευών η ρεζέρβα μπορεί να στερεωθεί όρθια στο πλάι και να συγκρατηθεί με ιμάντες. το πλαστικό που συγκρατεί τη ρεζέρβα φεύγει και η μοκέτα που σκεπάζει τη ρεζέρβα, ακουμπάει στο πάτο του πορτμπαγκάζ. αυτά μου είπαν σήμερα σε αντιπροσωπεία.

Επίσης για όποιον θέλει επέκταση της μηχανικής εγγύησης για άλλα 2 χρόνια, αυτή στοιχίζει 470 Ευρώ και μπορεί να γίνει και μέχρι 6 μήνες πριν τη λήξη των 2 ετών που δίνει ο κατασκευαστής.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και παλι

Εχω οδηγησει και τις δυο εκδοσεις. Δεν υπαρχει τεραστια διαφορα για αυτο πηρα την εκδοση σπορ. Να ρωτησω κατι απο που μπορω να μαθω ποτε περιπου θα το εχω γιατι σημερα πηρα την αντιπροσωπεια και ρωτησα και μου ειπαν τα 4 μηνες. Τους ανεφερα οτι αλλοι γνωριζουν ποτε ερχεται το αυτοκινητο τους στην Ελλαδα και μου ειπαν οτι δεν ειναι δυνατον...

Δεν βλεπω την ωρα να το παρω.. Το παρειγγηλα αρχες γεναρη.. Εσεις που ξερετε απο που το παραγγειλατε;

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα που το παρηγγειλα απο karenta δεν μου εχουν πει ουτε σε ποια εβδομαδα παραγωγης εχει προγραματιστει το

δικο αμαξι ουτε ποια ημερομηνια θα βρισκεται στην Ελλαδα....τι γινεται με αυτο το πραγμα???

τελικα ξερουν η δεν ξερουν ποτε ερχονται τα αμαξια εφοσον δωθει η παραγγελια??

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα που το παρηγγειλα απο karenta δεν μου εχουν πει ουτε σε ποια εβδομαδα παραγωγης εχει προγραματιστει το

δικο αμαξι ουτε ποια ημερομηνια θα βρισκεται στην Ελλαδα....τι γινεται με αυτο το πραγμα???

τελικα ξερουν η δεν ξερουν ποτε ερχονται τα αμαξια εφοσον δωθει η παραγγελια??

Παντα προσωπικα μη θελοντας να ερθω σε αντιπαραθεση με κανεναν] Δεν θελω να σε απογοητευσω αλλα μαλλον δεν ξερουν. Και αυτο συμβαινει σε ολα τα αυτοκινητα, οχι μονο στα tiguan. Απλως λογω εμπειριας εχουν την <<καραμελα>> και λενε το γνωστο 3,5-4 μηνες.Να φανταστεις επειδη και τα 2 vw τα πηρα ετοιμοπαραδοτα. οι 5 μερες εγιναν 12.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης για όποιον θέλει επέκταση της μηχανικής εγγύησης για άλλα 2 χρόνια, αυτή στοιχίζει 470 Ευρώ και μπορεί να γίνει και μέχρι 6 μήνες πριν τη λήξη των 2 ετών που δίνει ο κατασκευαστής.

470€ πληρωνεις αν την κανεις με το που παρεις το αμαξι.διαφορετικα μεχρι και 6 μηνες πριν τα δυο χρονια πληρωνεις 600€..........

Παντα προσωπικα μη θελοντας να ερθω σε αντιπαραθεση με κανεναν] Δεν θελω να σε απογοητευσω αλλα μαλλον δεν ξερουν. Και αυτο συμβαινει σε ολα τα αυτοκινητα, οχι μονο στα tiguan. Απλως λογω εμπειριας εχουν την <<καραμελα>> και λενε το γνωστο 3,5-4 μηνες.Να φανταστεις επειδη και τα 2 vw τα πηρα ετοιμοπαραδοτα. οι 5 μερες εγιναν 12.

αυτο που εχω καταλαβει απο την προσωπικη μου εμπειρια εως τωρα και σε συζητηση που ειχα με τον πωλητη ισχυουν πανω κατω τα εξης:

απο την στιγμη που η παραγγελια σου φτασει στην γερμανια δινεται στο συστημα μια ενδεικτικη εβδομαδας παραγωγης.στην συνεχεια και αναλογα τις συνθηκες παραγωγης στο εργοστασιο δινεται η οριστικη ημερομηνια παραγωγης η οποια μπορει και να ειναι λιγο πιο πριν η λιγο πιο μετα απο την ενδεικτικη.ενα μηνα πριν το αμαξι ερθει στην ελλαδα οι πωλητες γνωριζουν την ακριβη ημερομηνια αφιξης στην ελλαδα του αμαξιου.εννοειται οτι ολη αυτη την διαδικασια οι πωλητες της εκαστοτε αντιπροσωπειας εχουν την δυνατοτητα να την παρακολουθουν,οποτε ειναι καθαρα θεμα πωλητη αν θελει να σου δωσει καποια παραπανω στοιχεια....

στην δικια μου περιπτωση η παραγγελια εγινε 31-1 και στο συμφωνητικο αναγραφεται οτι το αμαξι θα ερθει στην ελλαδα το αργοτερο εως 30-6 και με καποια μικρη πιθανοτητα να ειναι τετραμηνο....

παντως το αμαξι αυτη την στιγμη πουλαει σαν τρελο και στην κοσμοκαρ εχει ξεπεραστει καθε προσδοκια για την εμπορικοτητα του μοντελου....

ελπιζω να βοηθησα <_<

Edited by GraveDigger
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω . Αρα παμε για τελος Απριλιου... Αντε να ερθει να τελειωνουμε...Παντως νομιζω και εγω οτι αυτο το αυτοκινητο θα πουλησει σαν τρελο... Ελπιζω να βγει και καλο...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και παλι, οσον αφορα την οροφη επειδη ειναι ακριβως ιδια με του a3 sportsback οσον αφορα τα κρυσταλλα και την φιλοσοφια μιλησα με καποιους φιλους που το εχουν και μου ειπαν οτι δεν περναει τιποτα και με το κουρτινακι ανοιχτο ο ηλιος ουτε ενοχλει ουτε καιει....οποτε παμε ολοι για ηλιο οροφη!!! Καλες παραγγελιες και καλες παραλαβες παιδες! ;)

Link to comment
Share on other sites

Παντα προσωπικα μη θελοντας να ερθω σε αντιπαραθεση με κανεναν] Δεν θελω να σε απογοητευσω αλλα μαλλον δεν ξερουν. Και αυτο συμβαινει σε ολα τα αυτοκινητα, οχι μονο στα tiguan. Απλως λογω εμπειριας εχουν την <<καραμελα>> και λενε το γνωστο 3,5-4 μηνες.Να φανταστεις επειδη και τα 2 vw τα πηρα ετοιμοπαραδοτα. οι 5 μερες εγιναν 12.

και εγω δεν θελω να ερθω σε αντιπαραθεση με κανεναν αλλα εχω την εμπειρια απο αγορα 3 vw και τωρα με το tiguan 4 στα 3 τελευταια χρονια.Η εβδομαδα παραγωγης ειναι συγκεκριμενη και δινεται απο το εργοστασιο.Μπορεις να το μαθεις με ενα καλο βυσμα και τον αριθμο παραγγελιας που κανει η αντιπροσωπεια σου στην kosmocar.Οχι με τον αριθμο αιτησης που σου δινει η αντιπροσωπεια.

Γεια σας και παλι

Εχω οδηγησει και τις δυο εκδοσεις. Δεν υπαρχει τεραστια διαφορα για αυτο πηρα την εκδοση σπορ. Να ρωτησω κατι απο που μπορω να μαθω ποτε περιπου θα το εχω γιατι σημερα πηρα την αντιπροσωπεια και ρωτησα και μου ειπαν τα 4 μηνες. Τους ανεφερα οτι αλλοι γνωριζουν ποτε ερχεται το αυτοκινητο τους στην Ελλαδα και μου ειπαν οτι δεν ειναι δυνατον...

Δεν βλεπω την ωρα να το παρω.. Το παρειγγηλα αρχες γεναρη.. Εσεις που ξερετε απο που το παραγγειλατε;

φιλε μου καλοριζικο πρωτα-πρωτα

Υπαρχει τεραστια διαφορα στις δυο εκδοσεις.Εχω κανει και τα δυο test drive.Με το σπορ ο προφυλακτηρας εξυνε το εδαφος σε off-road καταστασεις(παρυφες Υμηττου,απο Κορωπι) ενω το escape δεν καταλαβαινεις τιποτα και πας παντου.Η διαφορα των 10 μοιρων που εχουν στην προσεγγιση ενος εμποδιου ειναι σημαντικοτατη.Υπαρχουν βιντεακια στο youtube που μπορεις να δεις οτι το σπορ δεν παει σε off-road δρομο.Ειδικα σε ενα βιντεακι ο προφυλακτηρας ξυνει το χιονι και ακουγεται ανατριχιαστικος ηχος.Βεβαια στο χιονι δεν παθαινει και πολλα ο προφυλακτηρας,αλλα για φαντασου να ειναι πετρωδες το εδαφος...!

Edited by GraveDigger
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη και εδω βισμα πρεπει να εχουμε για να μαθουμε τι γινεται ε;;;;Κριμα. Εγω δεν εχω τετοιο βισμα οποτε τι αλλο να κανω απο το να περιμενω;;

Τωρα ημουν εξω και πετυχα ενα ακομα...Ειναι παρα πολυ ωραιο το μονο που με χαλαει λιγο ειναι οι τετραγωνοι θολοι... Ομως ειναι λεπτομερεια....

Link to comment
Share on other sites

εχω οδηγησει και τις δυο εκδοσεις ,escape & sport,και δεν μπορω να πω οτι καταλαβα καποια τρελη διαφορα παντα βεβαια στα πλαισια ενος test drive.ειναι σαφες βεβαια οτι η σπορ εκδοση απευθυνεται σε κοινο που δεν αναζητα ακραιες εμπειριες σε εκτος δρομου οδηγηση,αλλα απο την αλλη και η escape με τον κοφτο προφυλακτηρα δεν μπορει να σου προσφερει το 100% των δυνατοτητων σε εκτος δρομου οδηγηση μια και τα λαστιχα που φοραει ειναι ασφαλτινα με οτι αυτο συνεπαγεται....

προσωπικα εχω παραγγειλει το escape με 17αρες(τις boston,αυτες που φοραει το λευκο tiguan στο διαφημιστικο που εχεις παρει απο τις αντιπροσωπειες)γιατι μου αρεσε και θα παρω και μια τετραδα 16αρες ατσαλινες(αν δεν βρω αλουμινιου) οπου θα εχω πανω χωματινα ελαστικα.

σωστος!!!!!!!!

εχω παραγγελει το ιδιο με 17'' los angeles και ερχεται σε 10ημερες στο τελωνειο!

Ερωτηση: test drive(σε off-road) με την σπορ εκδοση εκανες; εγω εκανα και ηταν ο λογος που διαλεξα escape

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εκανα. Μονο το escape ειχαν και με αυτο πηγαμε σε ενα off road τεστ drive οπου οδηγουσε ενας οδηγος και το εσκιζε το κακομοιρο. Παρηγγειλα το σπορτ επειδη μου αρεσε πιο πολυ η μουρη. Παντως ενας φιλος που πηρε το escape δεν διαπιστωσε και τρελες διαφορες. Εσυ;;;;

Και κατι αλλο...Αν θες απαντας... Ποτε το παρειγειλες ακριβως; και τι σου ειχαν πει για την παραδοση;;;

Σε τι χρωμα το πηρες;Ποσο πηγε τελικα;

Να ρωτησω κατι;;Ποτε ακριβως το παρειγγηλες; Τι σου ειχαν πει τοτε για την παραδοση;

Edited by GraveDigger
Link to comment
Share on other sites

σωστος!!!!!!!!

εχω παραγγελει το ιδιο με 17'' los angeles και ερχεται σε 10ημερες στο τελωνειο!

Ερωτηση: test drive(σε off-road) με την σπορ εκδοση εκανες; εγω εκανα και ηταν ο λογος που διαλεξα escape

test drive σε off road εκανα με ενα trend και επαθα πλακα το πως πηγαινε στα εκτος....και το ακομα εντυπωσιακοτερο ουτε ιχνος τριγμου.....

το escape το διαλεξα,περα της πρακτικοτητας που εχει σε εκτος δρομου οδηγηση,γιατι μου αρεσε περισσοτερο και δεν μπορω να διανοηθω τετοιο αμαξι με πολιτικο προφυλακτηρα........

Οχι δεν εκανα. Μονο το escape ειχαν και με αυτο πηγαμε σε ενα off road τεστ drive οπου οδηγουσε ενας οδηγος και το εσκιζε το κακομοιρο.

στην πετρουπολη εκανες test drive???

Edited by GraveDigger
Link to comment
Share on other sites

στην πετρουπολη εκανες test drive???

οχι στον υμμητο...

φιλε μου καλοριζικο πρωτα-πρωτα

Υπαρχει τεραστια διαφορα στις δυο εκδοσεις.Εχω κανει και τα δυο test drive.Με το σπορ ο προφυλακτηρας εξυνε το εδαφος σε off-road καταστασεις(παρυφες Υμηττου,απο Κορωπι) ενω το escape δεν καταλαβαινεις τιποτα και πας παντου.Η διαφορα των 10 μοιρων που εχουν στην προσεγγιση ενος εμποδιου ειναι σημαντικοτατη.Υπαρχουν βιντεακια στο youtube που μπορεις να δεις οτι το σπορ δεν παει σε off-road δρομο.Ειδικα σε ενα βιντεακι ο προφυλακτηρας ξυνει το χιονι και ακουγεται ανατριχιαστικος ηχος.Βεβαια στο χιονι δεν παθαινει και πολλα ο προφυλακτηρας,αλλα για φαντασου να ειναι πετρωδες το εδαφος...!

σε αυτο δεν εχεις αδικο. Βεβαια εγω το θελω οχι για τοσο off - road καταστασεις.. Παντως διαφορα στην οδηγηση δεν καταλαβα να υπαρχει σπουδαια....

Edited by GraveDigger
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.