Jump to content
danichro

Vw Tiguan

Recommended Posts

Γεια σας. Εγω το παρήγγειλα 5/02. Μου είπαν 4-4.5 μήνες.

Sport Μαυρο, ηλιοροφη. 31.000.

Πρώτη μου φορά παίρνω VW, είμαι alfistas, είμαι λιγο επιφυλακτικός, αλλά η alfa romeo δεν έχει βγαλει tzip ακόμα.

Ελπίζω να μην το μετανιώσω.

Το έχω κανει test φαίνεται γρήγορο και ποιοτικό. Σε σχέση με το Rav 4 πολύ καλυτερο και φθηνότερο.

ελπίζω να είναι και αξιόπιστο. Εχει κανεις εμπειρια από TSI ?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Για σας και από μένα. Νέο μέλος στο club σας.

Είμαι και εγώ λάτρης της alfa αλλα τον τελευταίο καιρό (2 χρονια) έχω suzuki.

Στις 12/2/08 παράγγειλα το Tiguan Sport άσπρο από Autonet (κορωπι) με παράδοση στις 14/3/08 (είναι από τις λίγες αντιπροσωπείες που έχουν προ παραγγέλλει κάποια κομμάτια). Έψαχνα για ένα jeepoides / συν να χωράει όλη την 4meli οικογένεια και τα 2 σκυλιά μας και πήγαινα αρχικά για το grand vitara, αλλα οδήγησα το tiguan και το λάτρεψα!

Ως alfisti και εγώ, έχω ένα φόβο για την αξιοπιστία του 1,4 TSi και θα εκτιμούσα τα σχόλια σας για αυτό το θέμα.

ευχαριστω

Θα σε παρακαλουσα να χρησιμοποιεις μικρους Ελληνικους χαρακτηρες συμφωνα με τους ορους χρησης του forum.θεματων.

Edited by konstantinos passat
@Το post εχει μεταφραστει στα Ελληνικα.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Εγω το παρήγγειλα 5/02. Μου είπαν 4-4.5 μήνες.

Sport Μαυρο, ηλιοροφη. 31.000.

Πρώτη μου φορά παίρνω VW, είμαι alfistas, είμαι λιγο επιφυλακτικός, αλλά η alfa romeo δεν έχει βγαλει tzip ακόμα.

Ελπίζω να μην το μετανιώσω.

Το έχω κανει test φαίνεται γρήγορο και ποιοτικό. Σε σχέση με το Rav 4 πολύ καλυτερο και φθηνότερο.

ελπίζω να είναι και αξιόπιστο. Εχει κανεις εμπειρια από TSI ?

Ευχαριστώ

Gia sas kai apo mena. Neo melos sto club sas.

Eimai kai ego latris tis alfa alla ton telefteo kairo (2 xronia) exo suzuki.

Stis 12/2/08 paragila to Tiguan Sport aspro apo Autonet (koropi) me paradosi stis 14/3/08 (einai apo tis liges antiprosopies pou exoun pro parageli kapia komatia). Epsahna gia ena jeepoides / suv na xorai oli tin 4meli oikogenia kai ta 2 skilia mas kai pigena arxika gia to grand vitara, alla odigisa to tiguan kai to latrepsa!

Os alfisti kai ego, exo ena fovo gia tin axiopistia tou 1,4 TSi kai 8a ektimousa ta sxolia sas gia auto to 8ema.

efxaristo

Καλώς ήρθατε και οι δύο!

Αφού είστε "alfisti" μην φοβάστε, μπροστά στις Alfa τα VW είναι τέρατα αξιοπιστίας! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Από ότι έχω δει στις μετρήσεις αξιοπιστίας που έχει το AutoTρίτη η VW δεν τα πήγε πολύ καλά.

Βέβαια έχει σημασία όχι μόνο η ποσότητα των βλαβών αλλά και η ποιότητα, κάτι που στα συγκεκριμένα Test

δεν έχει μπορεί μετρηθεί.

Link to comment
Share on other sites

Από ότι έχω δει στις μετρήσεις αξιοπιστίας που έχει το AutoTρίτη η VW δεν τα πήγε πολύ καλά.

Βέβαια έχει σημασία όχι μόνο η ποσότητα των βλαβών αλλά και η ποιότητα, κάτι που στα συγκεκριμένα Test

δεν έχει μπορεί μετρηθεί.

Το ειχα διαβασει και εγω αυτο το τεστ,αλλα δεν συμβαδιζει με την πραγματικοτητα

Link to comment
Share on other sites

Οπότε πλέον οι ερωτήσεις σας που είναι πιο συγκεκριμένες μπορούν να δημοσιεύονται στην αντίστοιχη υποενότητα.

Καλώς να τα παραλάβετε! :)

Link to comment
Share on other sites

Οπότε πλέον οι ερωτήσεις σας που είναι πιο συγκεκριμένες μπορούν να δημοσιεύονται στην αντίστοιχη υποενότητα.

Καλώς να τα παραλάβετε! :D

καλως να τα παραλαβουμε.....δεν λεω καλο ακουγεται............το θεμα ειναι ποτε θα τα παραλαβουμε............. :D:lol:

Link to comment
Share on other sites

καλως να τα παραλαβουμε.....δεν λεω καλο ακουγεται............το θεμα ειναι ποτε θα τα παραλαβουμε............. :D:D

βαρεθηκα να περιμενω σε λιγο κλεινω δυο μηνες και εχω ακομα αλλους δυο...

Link to comment
Share on other sites

Έκανα παραγγελία 20/12/07...

Tiguan Sport Tsi Μαύρο Μετταλικό χρώμα με extras :

1) PS9 Ηλεκτρικά συρόμενη / ανακλινόμενη γυάλινη πανοραμική οροφή

2) 7Χ5 Σύστημα αυτόματης στάθμευσης ''Park Assist''.Περιλαμβάνει και αισθητήρες παρακαρίσματος εμπρός -πίσω

3) P13 Αυτόματος εσωτερικός αντιθαμβωτικός καθρέπτης, ηλεκτρικά αναδιπλούμενοι και ρυθμιζόμενοι εξωτερικοί καθρέπτες, εσωτερικός φωτισμός στα πόδια οδηγού - συνοδηγού, σύστημα φωτισμού ''Coming Home' - ''Leaving Home'' και αισθητήρας βροχής

4) PM4 Δερμάτινο τριάκτινο πολυλειτουργικό τιμόνι με χειριστήρια ραδιοφώνου και τηλεφώνου.

Συνολικό κόστος αμαξιού: 31,182 €

Αλλά με έφαγαν τα extras...Αναμονή μήνας και extra...Απρίλιο αναμένεται....

Συμπέρασμα στη περίπτωσή μου : όσα extra έβαλα τόσους μήνες θα κάνει....

Link to comment
Share on other sites

παιδες εγω το κυκλοφορω παντως!

ειμαι πολυ ερωτευμενος με το τιγκουανακι μου και εχει κανει και μεγαλο σουξε!

οπου σταματω με ρωτανε διαφορα

Link to comment
Share on other sites

να διευκρινισω οτι πρωτη φορα οδηγω suv!

ειχα μοντεο 1.8

για τα κυβικα του ειναι πολυ καλο.εγω πηρα το τρεντ φαν με δερμα (carrera)μιας και επρεπε να περιμενω

αρκετα ,υποβραχιονιο,και προβ.ομιχλης.τελικη τιμη 29773ευρω

στην οδηγηση μου φαινεται πολυ καλο ομως εχω μονο 240 διανυθεντα χιλ στο κοντερ.

Link to comment
Share on other sites

να διευκρινισω οτι πρωτη φορα οδηγω suv!

ειχα μοντεο 1.8

για τα κυβικα του ειναι πολυ καλο.εγω πηρα το τρεντ φαν με δερμα (carrera)μιας και επρεπε να περιμενω

αρκετα ,υποβραχιονιο,και προβ.ομιχλης.τελικη τιμη 29773ευρω

στην οδηγηση μου φαινεται πολυ καλο ομως εχω μονο 240 διανυθεντα χιλ στο κοντερ.

καλοταξιδο να ειναι

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ gtse!

να ρωτησω και κατι. το rds 300 mp3 που εχει μεσα πως βγαινει για να βαλω

κανα ηχοσυστημα με tv-dvd-navi απο ebay

Link to comment
Share on other sites

να διευκρινισω οτι πρωτη φορα οδηγω suv!

ειχα μοντεο 1.8

για τα κυβικα του ειναι πολυ καλο.εγω πηρα το τρεντ φαν με δερμα (carrera)μιας και επρεπε να περιμενω

αρκετα ,υποβραχιονιο,και προβ.ομιχλης.τελικη τιμη 29773ευρω

στην οδηγηση μου φαινεται πολυ καλο ομως εχω μονο 240 διανυθεντα χιλ στο κοντερ.

καλοταξιδο και απο εμενα....

σε ζηλευω που σου ηρθε.....

2 μηνες ακομα

Link to comment
Share on other sites

να διευκρινισω οτι πρωτη φορα οδηγω suv!

ειχα μοντεο 1.8

για τα κυβικα του ειναι πολυ καλο.εγω πηρα το τρεντ φαν με δερμα (carrera)μιας και επρεπε να περιμενω

αρκετα ,υποβραχιονιο,και προβ.ομιχλης.τελικη τιμη 29773ευρω

στην οδηγηση μου φαινεται πολυ καλο ομως εχω μονο 240 διανυθεντα χιλ στο κοντερ.

καλημερα και καλοταξιδο να ειναι το αμαξι σου.

η carrera ποσο σου χρεωσε για το δερμα???

για καταναλωση ειναι νωρις για να σε ρωτησω ακομα..........

Link to comment
Share on other sites

Έκανα παραγγελία 20/12/07...

Αλλά με έφαγαν τα extras...Αναμονή μήνας και extra...Απρίλιο αναμένεται....

Συμπέρασμα στη περίπτωσή μου : όσα extra έβαλα τόσους μήνες θα κάνει....

ελπιζω να μην ισχυει και στην δικη μου περιπτωση που εχω ξεσηκωσει ολο σχεδον το καταλογο με τα εξτρα γιατι τοτε με βλεπω να το περνω το 2009....... :o

Link to comment
Share on other sites

γνωρίζει κανείς αν τα τζάμια έρχονται φιμε από μονα τους ή αν τους βάζουν μετά τις μεμβράνες?

Σκέφτομαι να βάλω και στο τζαμι οδηγου συνοδηγού αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα πλησιάσει το χρώμα. Σκεφτόμουν για llumar Alu light

Link to comment
Share on other sites

ελπιζω να μην ισχυει και στην δικη μου περιπτωση που εχω ξεσηκωσει ολο σχεδον το καταλογο με τα εξτρα γιατι τοτε με βλεπω να το περνω το 2009....... :o

Σου εύχομαι απο την καρδιά μου όχι να το πάρεις σε όσους μήνες σου είπαν όταν το έκλεισες.

Link to comment
Share on other sites

Σου εύχομαι απο την καρδιά μου όχι να το πάρεις σε όσους μήνες σου είπαν όταν το έκλεισες.

ευχαριστω.παντως δεν τους εχω αφησει περιθωρια να αργησει το αμαξι ουτε μερα απο την τελευταια ημερομηνια που μου εχουν δωσει :lol:

Link to comment
Share on other sites

γνωρίζει κανείς αν τα τζάμια έρχονται φιμε από μονα τους ή αν τους βάζουν μετά τις μεμβράνες?

Σκέφτομαι να βάλω και στο τζαμι οδηγου συνοδηγού αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα πλησιάσει το χρώμα. Σκεφτόμουν για llumar Alu light

τα τζαμια ειναι φιμε απο το εργοστασιο και ειναι κρυσταλα φιμε χωρις μεμβρανες.....το μονο κακο που εχουν ειναι οτι δεν σταματανε τις υπεριωδεις ακτινες του ηλιου...... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.