Jump to content
danichro

Vw Tiguan

Recommended Posts

Είναι αλήθεια ότι οι συνθήκες για να χρησιμοποιήσει κάποιος το park assist πρέπει να είναι ιδανικές! Δύσκολα στους Ελληνικούς δρόμους θα το συναντήσει κάποιος αυτό. Αλλά με 370 Ευρώ παίρνεις μπρος πίσω και πλαινούς αισθητήρες ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΟΥΣ + το park assist που συνεργάζονται όλα με την console στο καντράν. Νομίζω ότι αυτό το πακέτο δύσκολα το παίρνεις aftermarket. Δώρο σου κάνούν μόνο πίσω αισθητήρες!

¶σχετο θέλω το σήμα του tiguan μου , όταν έρθει με το καλό , να είναι ΜΑΥΡΟ σαν την εικόνα σου joop.!Τρέλα!

Link to comment
Share on other sites

Είναι αλήθεια ότι οι συνθήκες για να χρησιμοποιήσει κάποιος το park assist πρέπει να είναι ιδανικές! Δύσκολα στους Ελληνικούς δρόμους θα το συναντήσει κάποιος αυτό. Αλλά με 370 Ευρώ παίρνεις μπρος πίσω και πλαινούς αισθητήρες ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΟΥΣ + το park assist που συνεργάζονται όλα με την console στο καντράν. Νομίζω ότι αυτό το πακέτο δύσκολα το παίρνεις aftermarket. Δώρο σου κάνούν μόνο πίσω αισθητήρες!

¶σχετο θέλω το σήμα του tiguan μου , όταν έρθει με το καλό , να είναι ΜΑΥΡΟ σαν την εικόνα σου joop.!Τρέλα!

νομιζω οτι υπαρχει(το ειχα δει στο νετ),αλλα και να μην υπαρχει βαφτο! ;)

Link to comment
Share on other sites

7-12 λίτρα αναλόγως ταχυτητας και κίνησης το 12 το είδα με air-condition

Το navi dvd το πήρα 1 εβδομάδα μετά.

Δεν έρχονται μέσα στα αυτοκίνητα προς αποφυγή κλοπής.

;)

φανταζομαι οτι το δισκακι πηρες μετα την εβδομαδα και οχι την μοναδα.....καλα καταλαβα????

μπορεις να μου πεις τι γραφει πανω το δισκακι??? κυριως ποια version ειναι...

Link to comment
Share on other sites

Τους αισθητηρες στους κανουν δωρο οι περισσοτερες αντιπροσωπειες.

συμφωνω μαζι σου μονο που το συγκεκριμενο δωρο μπορεις να το βρεις 40-50 ευρω(φανταζεσαι ποσο στοιχιζει στις αντιπροσωπειες λοιπον) απ'εξω....

εγω στην δικια μου περιπτωση καταφερα να παρω σαν δωρο το πολυλειτουργικο τιμονι με προεγκατασταση bluetooth....

Link to comment
Share on other sites

φανταζομαι οτι το δισκακι πηρες μετα την εβδομαδα και οχι την μοναδα.....καλα καταλαβα????

μπορεις να μου πεις τι γραφει πανω το δισκακι??? κυριως ποια version ειναι...

Europe West (V2)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά από ότι φαίνετε όλοι ( η μάλλον αρκετοί ) το έχετε πάρει εκτός από εμένα ( κλαψ- κλαψ)

Έχω κάνει την παραγγελία από της 7-01-08 και ακόμα τίποτα.

Μιας και σήμερα είναι απεργία και δεν δουλεύω θα πάω από αντιπροσωπία να δω τι γίνετε γιατί και χθες είδα εδώ στη Χαλκίδα να κυκλοφορούν 2 …..

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω μαζι σου μονο που το συγκεκριμενο δωρο μπορεις να το βρεις 40-50 ευρω(φανταζεσαι ποσο στοιχιζει στις αντιπροσωπειες λοιπον) απ'εξω....

εγω στην δικια μου περιπτωση καταφερα να παρω σαν δωρο το πολυλειτουργικο τιμονι με προεγκατασταση bluetooth....

Κι εγώ συμφωνω μαζι σου μονο που μαζι με τους αισθητηρες μου κανανε δωρο και το συναγερμό(270 ευρω)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά από ότι φαίνετε όλοι ( η μάλλον αρκετοί ) το έχετε πάρει εκτός από εμένα ( κλαψ- κλαψ)

Έχω κάνει την παραγγελία από της 7-01-08 και ακόμα τίποτα.

Μιας και σήμερα είναι απεργία και δεν δουλεύω θα πάω από αντιπροσωπία να δω τι γίνετε γιατί και χθες είδα εδώ στη Χαλκίδα να κυκλοφορούν 2 …..

Μη στεναχωριεσαι κι εγω την παραγγελια την εκανα 30/12 ειναι

ελλαδα αλλα δεν μπορω να το παρω λογω απεργειας των τελενειακων.

Τι να κανουμε υπομονη.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά για πείτε μου τη γνώμη σας γι'αυτό. Παρήγγειλα το αυτοκίνητο στις 23/12/2007 και μου είπε αναμονή 3,5 μήνες. Πριν από λίγο καιρό μου είπε ο αντιπροσωπος πάλι ότι το αυτοκίνητο θα είναι 13η εβδομάδα παραγωγής και σήμερα στο τηλέφωνο μου είπε 36η εβδομάδα παραγωγής και του άρχισα χριστοπαναγίες όπως και στην κosmocar. (Περιμένω ακόμη απάντηση από κosmocar, είπαν σήμερα 19/3/08 θα με ειδοποιήσουν-τίποτε ακόμη). Τι μπορώ να κάνω; Να στείλω κανένα εξώδικο στον έμπορο; Να πάρω τα χρήματα μου πίσω και να πάω από Γερμανία να το πάρω; Όλος αυτός ο καιρός που περίμενα πήγε χαμένος;

Link to comment
Share on other sites

κανε υπομονη τωρα.τι αλλο να κανεις ,να μπλεξεις με χειροτερα;ακρη δεν προκειται να βγαλεις και θα χαλαστεις περισσοτερο :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά για πείτε μου τη γνώμη σας γι'αυτό. Παρήγγειλα το αυτοκίνητο στις 23/12/2007 και μου είπε αναμονή 3,5 μήνες. Πριν από λίγο καιρό μου είπε ο αντιπροσωπος πάλι ότι το αυτοκίνητο θα είναι 13η εβδομάδα παραγωγής και σήμερα στο τηλέφωνο μου είπε 36η εβδομάδα παραγωγής και του άρχισα χριστοπαναγίες όπως και στην κosmocar. (Περιμένω ακόμη απάντηση από κosmocar, είπαν σήμερα 19/3/08 θα με ειδοποιήσουν-τίποτε ακόμη). Τι μπορώ να κάνω; Να στείλω κανένα εξώδικο στον έμπορο; Να πάρω τα χρήματα μου πίσω και να πάω από Γερμανία να το πάρω; Όλος αυτός ο καιρός που περίμενα πήγε χαμένος;

Ετσι για να ξερεις τι παιζει κατα 90% καποιος αλλος πηρε το αμαξι που περιμενες.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι για να ξερεις τι παιζει κατα 90% καποιος αλλος πηρε το αμαξι που περιμενες.

σωστα,γινονται και τετοιες λαμογιες... :D :D

Edited by joop.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά για πείτε μου τη γνώμη σας γι'αυτό. Παρήγγειλα το αυτοκίνητο στις 23/12/2007 και μου είπε αναμονή 3,5 μήνες. Πριν από λίγο καιρό μου είπε ο αντιπροσωπος πάλι ότι το αυτοκίνητο θα είναι 13η εβδομάδα παραγωγής και σήμερα στο τηλέφωνο μου είπε 36η εβδομάδα παραγωγής και του άρχισα χριστοπαναγίες όπως και στην κosmocar. (Περιμένω ακόμη απάντηση από κosmocar, είπαν σήμερα 19/3/08 θα με ειδοποιήσουν-τίποτε ακόμη). Τι μπορώ να κάνω; Να στείλω κανένα εξώδικο στον έμπορο; Να πάρω τα χρήματα μου πίσω και να πάω από Γερμανία να το πάρω; Όλος αυτός ο καιρός που περίμενα πήγε χαμένος;

ειχα παραγγείλει το δικό μου 19/12 με εβδομαδα παραγωγής κάπου την 2η βδομάδα Φλεβάρη παρέλαβα στις 29/2. κάτι έχει γίνει λάθος. συνέχισε το βρίσιμο. απο ποια αντιπροσωπία το παράγγειλες?

Link to comment
Share on other sites

και εγω το παρηγγειλα 05/01 και την προηγουμενη εβδομαδα μου ειπε κατασκευη την 17η ενω στην αρχη ειχε πει 3,5 μηνες παραδοση.....την βλεπω την δουλεια θα εχω τρεχαματα........

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση σε αυτούς που το έχουν ήδη παραλάβει. Πως είναι οι κανονικοί του προβολείς;

Επαρκούν ή όντως αξίζει να πάρει κανείς τα σχετικά ακριβά Xenon;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι αυτούς που το έχουν ή το παρήγγειλαν.

Έχει κανονική ρεζέρβα ή ανάγκης; Και εάν έχει ανάγκης γίνεται να το παραγγείλεις με κανονική ρεζέρβα;

Δυστηχως τωρα τελευταία όλοι οι κατασκευαστες την καταργουν την κανονικη ρεζέρβα, πράγμα τρελό για εκτός δρόμου όχημα!

Link to comment
Share on other sites

Έχει ρεζέρβα ανάγκης. Δεν νομίζω ότι το κάνουν για θέμα κόστους. Φαντάζομαι ότι κύριο μέλημα τους είναι να μην καταλαμβάνει σημαντικό χώρο από τον χώρο αποσκευών και πιθανόν να έχει μικρότερο βάρος να κουβαλήσει το αμάξι. Σκέψου ότι ακόμα και με τη ρεζέρβα ανάγκης ο χώρος αποσκευών έχει σχετικά μικρό ύψος και για αυτό το λόγο στη Γερμανία υπάρχει η επιλογή να έρθει χωρίς ρεζέρβα αλλά με κιτ επισκευής. Παρεπιπτόντως την ίδια επιλογή έχουμε και εμείς εδώ κατόπιν παραγγελίας από ότι μου είπανε.

Τώρα αυτό που λες για το εκτός δρόμου θα είχε νόημα αν απευθυνόταν σε αγοραστές που θα περνούσαν μεγάλο μέρος του χρόνου τους κάνοντας off-road και μάλιστα όχι τίποτα χωματοδρομάκια στα οποία πας και με το golf. Στην συντριπτική τους πλειψηφία όμως οι αγοραστές θα το χρησιμοποιούν στην άσφαλτο, άντε και σε κανένα ήπιο κατσάβραχο προς την παραλία. Οπότε εγώ είμαι υπερ της ρεζέρβας ανάγκης.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πρώτο μου post στο forum αν και κάτοχος VW 9 χρόνια περίπου. Με αφορμή την παραγγελία που έκανα προχτές για το Tiguan (Escape) πληροφοριακά αναφέρω ότι μου είπαν 8 μήνες παράδοση :lol: Υπάρχει κάποιος αλλός συνforumιτης που να έκανε παραγγελία πρόσφατα να μου πεί πόσο χρόνο παράδοσης του είπαν; B)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πρώτο μου post στο forum αν και κάτοχος VW 9 χρόνια περίπου. Με αφορμή την παραγγελία που έκανα προχτές για το Tiguan (Escape) πληροφοριακά αναφέρω ότι μου είπαν 8 μήνες παράδοση :lol: Υπάρχει κάποιος αλλός συνforumιτης που να έκανε παραγγελία πρόσφατα να μου πεί πόσο χρόνο παράδοσης του είπαν; B)

Εγω το παρήγγειλα την προηγούμενη βδομάδα και μου είπαν 9 μήνες παράδοση με προοπτική να γίνει λιγότερο αν γίνει 2η γραμμή παραγωγής

Link to comment
Share on other sites

Εγω το παρήγγειλα την προηγούμενη βδομάδα και μου είπαν 9 μήνες παράδοση με προοπτική να γίνει λιγότερο αν γίνει 2η γραμμή παραγωγής

Ωραία... Να σας πώ την αλήθεια είχα πάει σε 2 αντιπρόσωπους να ρωτήσω. Ο ένας μου είπε 8 ο άλλος 9...Να βάλω 8.5 να είμαστε μέσα? B) μάλλον στο περίπου σου λένε κι' αυτοί...σαν να παίζουν τζοκερ ένα πράμα... new_lol.gif

Link to comment
Share on other sites

καλοοοοοο B):rolleyes: :rolleyes: άσε που μπορεί να έχουμε ξεχάσει ότι έχουμε παραγγείλει κ αυτοκίνητο... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.