Jump to content
danichro

Vw Tiguan

Recommended Posts

8-9 μηνες αναμονη ?

Παει τρελαθηκαν εκει στη γερμανια.......

Ρε δωστε τα Tiguan στο λαο. Και υστερα λετε οτι δουλευετε εκει....

στην γερμανια δουλευουν,αλλα δεν φτιαχνονται εκει..... :D;)

Link to comment
Share on other sites

στην γερμανια δουλευουν,αλλα δεν φτιαχνονται εκει..... :D;)

μαλλον δεν τα ξερεις καλα μια και το tiguan φτιαχνεται στην καρδια της vw στο Wolfsburg.........μαζι με το touran....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια ειναι το αυτοκινητο(sport) στην ελλαδα 2 εδβομαδες

και δεν μπορω να το παραλαβω λογω απεργειας των τελωνειακων.

Εχει και κανενας αλλος το ιδιο προβλημα η με δουλευουνε?

withstupid.gifwithstupid.gifrocket.gif

Link to comment
Share on other sites

αληθεια λενε,εχουν απεργεια οι τελωνες και αγνωστο το ποτε θα ληξει.κανε υπομονη φιλε μου δεν μπορεις να κανεις τιποτις αλλο. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ένας συνάδελφος που έχει παραγγείλει το 500αράκι της Fiat, έχει το ίδιο πρόβλημα...Υποθέτω δεν είστε κι οι μόνοι... :rolleyes:

Edited by fatpig
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με ενημέρωσαν την Τρίτη που μας πέρασε ότι επιτέλους το καράβι έδεσε και το αυτοκίνητο μου κατέβηκε στον Πειραιά. Οπότε την εβδομάδα αυτή το περιμένω. Το πρόβλημα τους, από ότι μου είπε, ήταν ότι λόγω των απεργειών δεν δένανε τα καράβια για να αδειάσουν τα αυτοκίνητα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,

Εχω μια ερωτηση.

Ξερεις κανεις εαν θα μπει το 2008 η το 2009 στο TIGUAN

η ηλεκτρονικη ρυθμιζομενη σε αποσβεση αναρτηση με

τρεις ρυθμισεις COMFORT/NORMAL/SPORT?????

Εχεις κανεις συγκεκριμενες πληροφοριες για το θεμα

η μπορει να μαθει??

Ευχαριστω

Νικος :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,

Εχω μια ερωτηση.

Ξερεις κανεις εαν θα μπει το 2008 η το 2009 στο TIGUAN

η ηλεκτρονικη ρυθμιζομενη σε αποσβεση αναρτηση με

τρεις ρυθμισεις COMFORT/NORMAL/SPORT?????

Εχεις κανεις συγκεκριμενες πληροφοριες για το θεμα

η μπορει να μαθει??

Ευχαριστω

Νικος :)

που το εχεις ακουσει η διαβασει γιατι οσο διαστημα αχολουμαι με το tiguan δεν εχει παρει τιποτα το αυτι-ματι μου?????

Link to comment
Share on other sites

JIMGANI kai ego to perimeno apo arxes martiou kai exoume ftasei teli kai akoma na do ti xroma exei...mou eipan oti aftin tin pempti 8a to exo...ante na doume...vevea einai kai afti i teloniakoi kai i dei pou ta exei kanei skata, alla kano ypomoni akoma...pantos mporo na po oti eime tyxeros pou to paraggeila prin kleisei to 2007, giati tora mou fenete 8a lockaroun tis paraggelies etsi pou exei paei o xronos anamonis...molis to paro 8a postaro foto...

Link to comment
Share on other sites

Εμαθα οτι απο 1 Απριλιου ανεβαινουν οι εργοστασιακες τιμες και θα εχει αυξηση 500 Ευρω.

Αυτο για οσους δεν το εχουν κλεισει.

μακαρι να μην ισχυει κατι τετοιο γιατι δυστυχως την οποια αυξηση θα την επιβαρυνθουμε και εμεις που τα εχουμε κλεισει εδω και καιρο αλλα δεν εχουν ερθει ακομα στην ελλαδα......

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,

Εχω μια ερωτηση.

Ξερεις κανεις εαν θα μπει το 2008 η το 2009 στο TIGUAN

η ηλεκτρονικη ρυθμιζομενη σε αποσβεση αναρτηση με

τρεις ρυθμισεις COMFORT/NORMAL/SPORT?????

Εχεις κανεις συγκεκριμενες πληροφοριες για το θεμα

η μπορει να μαθει??

Ευχαριστω

Νικος :rolleyes:

Σε forum περιοδικού αυτοκινήτου, υπάρχει σχετικό post με θετική απάντηση για τα μοντέλα από '09. Σήμερα θα επισκεπτώ τον πωλητή που έκανα την παραγγελία, για κάποια εκκρεμότητα που έχω, οπότε θα τον ρωτήσω εάν έχουν κάποια ενημέρωση επί του θέματος.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ο πωλητής για το θέμα της ρυθμιζόμενης ανάρτησης δεν ήξερε κάτι σχετικό...όχι τουλάχιστον για τα ΜΥ'08...ίσως από το 2009...Το μόνο σίγουρο που μου είπε, είναι ότι ετοιμάζεται εργοστασιακή αύξηση στο μοντέλο...minimum 200¤...maximum??? B)

Link to comment
Share on other sites

μακαρι να μην ισχυει κατι τετοιο γιατι δυστυχως την οποια αυξηση θα την επιβαρυνθουμε και εμεις που τα εχουμε κλεισει εδω και καιρο αλλα δεν εχουν ερθει ακομα στην ελλαδα......

Οσοι το εχουν κλεισει δεν θα επιβαρυνθουν την επιβαρυνση την αναλαμβανει η cosmocar.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου ανέφερε κάτι τέτοιο...Μου είπε ότι η αύξηση είναι επί της εργοστασιακής τιμής και με προετοίμασε ψυχολογικά για extra cash... B) JIMGANI μήπως εσυ έχεις άλλη πληροφόρηση? :D

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου ανέφερε κάτι τέτοιο...Μου είπε ότι η αύξηση είναι επί της εργοστασιακής τιμής και με προετοίμασε ψυχολογικά για extra cash... B) JIMGANI μήπως εσυ έχεις άλλη πληροφόρηση? :D

Εγω την παραγγελια την εκανα 30/12 απο παζαροπουλο και μου ειπαν οτι η αυξηση ειναι στην εργοστασιακη τιμη αλλα δεν επιβαρυνονται οσοι το εχουν παραγγειλει πριν απο 1/4/08.

Αρκει να μην αλλαζουν τα στοιχεια που θα βγει η αδεια, απο αυτα της παραγγελειας.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν άντεξα άλλο και έκανα και εγώ την παραγγελία μου.

TSI 1.4 Sport, μάυρο χρώμα με μάυρο δερμάτινο σαλόνι (ελληνικής ραφής).

Από έξτρα έχουμε:

7X5 (park assist)

P13 (Αυτόματοι αναδιπλούμενοι καθρέπτες, σύστημα coming home - leaving home και αισθητήρας βροχής)

PTP (bluetooth με πολυλειτουργικό τιμόνι)

DXE (προβολείς XENON)

WD2 (Εργοστασιακός συναγερμός)

Το δέρμα όπως είχα πει και παλιότερα μου το χρέωσαν 800€ και έχει πενταετή εγγύηση (όποιος θέλει λεπτομέρειες PM)

Παράδοση περίπου στους έξι μήνες.

Αγαπητέ φίλε, σχετικά με το δέρμα που λες 800 εύρω, ποιός το βάζει η αντιπρωσωπεία?

το βάζουν εδώ μετά , και είναι είναι μόνο τα καθίσματα γιατι αυτο που παραγγελνεις και στοιχιζει 2000 ευρώ

έχει δέρμα και στις πόρτες και στο ταμπλο νομίζω.

Επίσης φαντάζομαι πως αυτο δεν θα γίνεται με μπεζ δέρμα επειδη το ταμπλό είναι μισό μαύρο μισο μπεζ.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου έδωσαν σήμερα τους καινούργιους τιμοκαταλόγους και είδα ότι το Tiguan τσίμπησε 500¤ σε όλες τις εκδόσεις.

Ευτυχώς τα έξτρα έμειναν το ίδιο. Δεν ξέρω τι γίνεται με αυτούς που το έχουν ήδη παραγγείλει.

Επίσης μια ερώτηση. Υπάρχει κάποιος που να έχει παραλάβει Tiguan με ηλιοροφή;

Θέλω να μας πει τι γίνεται με τον ήλιο/ζέστη αν και ακόμα δεν πιάσανε οι μεγάλοι καύσωνες.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ φίλε, σχετικά με το δέρμα που λες 800 εύρω, ποιός το βάζει η αντιπρωσωπεία?

το βάζουν εδώ μετά , και είναι είναι μόνο τα καθίσματα γιατι αυτο που παραγγελνεις και στοιχιζει 2000 ευρώ

έχει δέρμα και στις πόρτες και στο ταμπλο νομίζω.

Επίσης φαντάζομαι πως αυτο δεν θα γίνεται με μπεζ δέρμα επειδη το ταμπλό είναι μισό μαύρο μισο μπεζ.

Ευχαριστώ

Το δέρμα το αναλαμβάνει η εταιρεία Personal Dynamic σε συνεργασία με την αντιπροσωπεία. Εγώ έχω παραγγείλει μαύρο και δεν ξέρω τι γίνεται με το μπεζ που λες. Το θέμα είναι όμως πως μπαίνει στις πόρτες και στα καθίσματα άρα λογικά δεν θα έχει πρόβλημα και με το μπεζ. Δεν ξέρω για το ταμπλό.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα το δερμα το εβαλαν στην carrera (1500ευρω)τωρα γιατι η διαφορα δεν ξερω

παντως οι αεροσακοι των καθισματων το λεει η εγγυηση που δινει η carrera οτι δουλευουν.

δερμα μπηκε και στις πορτες

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου έδωσαν σήμερα τους καινούργιους τιμοκαταλόγους και είδα ότι το Tiguan τσίμπησε 500¤ σε όλες τις εκδόσεις.

Ευτυχώς τα έξτρα έμειναν το ίδιο. Δεν ξέρω τι γίνεται με αυτούς που το έχουν ήδη παραγγείλει.

Επίσης μια ερώτηση. Υπάρχει κάποιος που να έχει παραλάβει Tiguan με ηλιοροφή;

Θέλω να μας πει τι γίνεται με τον ήλιο/ζέστη αν και ακόμα δεν πιάσανε οι μεγάλοι καύσωνες.

Το Σαββατο επεσε στα χερια μου ενα με ηλιοροφη.Δεν μπορω να πω οτι με ενοχλησε ο ηλιος.Αντιθετως ειχε πολυ ωραια αισθηση λογω του μεγεθους της.

Βεβαια οφειλω να ομολογησω οτι ακουγωντουσαν μερικοι τριγμοι απο την οροφη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.