Jump to content
bear

Polo 9N - Αμορτισέρ & Eλατήρια [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

ναι περιπου τα ιδια ειναι και εχω καλο κρατημα, απλα λυπαμε το αμαξι στις οταν πεφτει σε λακουβα, η περασω απο σαμαρακι....

Edited by kkoletsis
Link to comment
Share on other sites

Μη διανοηθείτε να κόψετε αμορτισέρ σε τόρνο.Δεν πάιζουν με τέτοια πράγματα!!!Μου θυμίζει εποχές που δεν υπήρχαν ελατήρια χαμηλώματος και έκοβαν τα εργοστασιακά τα διάφορα "μαστόρια" σε κάτι uno turbo,swift κ.α και σε κάθε στροφή έκανες το σταυρό σου....Λοιπόν τα μαύρα Bilstein δεν συνδυάζονται με ελατήρια χαμηλώματος.Είναι για εργοστασιακά ελατήρια.Υπάρχουν όμως άλλα αμορτισέρ σπόρ όπως Monroe,AL-KO,Koni,Weitec...Μην κολλάτε σε μια εταιρία.Δεν βγάζει μόνο η Bilstein αμορτισέρ

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε ο καιρός για αλλαγή αμορτισέρ-ελατήρια στο 9Ν μου.

Έχω μια άκρη για να βάλω Kayaba.

To αυτοκίνητο είναι μαμά και δεν θέλω να του αλλάξω το set up του. Όποτε δεν ψάχνω για χαμήλωμα ή κάποιο extreme στήσιμο.

Αν κάποτε οι δρόμοι στην Ελλάδα δεν βοηθούσαν λίγο, πλέον δεν βοηθούν καθόλου.

Σίγουρα ότι και να βάλω θα είναι πολύ καλύτερα από τα μαμά που είναι ..."βάρκα-γυαλό".

Έχει βάλει κανείς Kayaba να μου πει τη γνώμη του;

Thanks.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου φιλέ kayaba με τα μαμά ελατήρια έχω βάλει εγώ...πολύ καλύτερα από πριν έχει γίνει πιο σκληρό χωρίς να χάσει την άνεση του...κατά την γνώμη μου αν δεν θες χαμηλωματα και να σου γίνει κούτσουρο Βάλτα με κλειστά τα μάτια...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αυτό ακριβώς θέλω. Να γίνει πιο σκληρό αλλά παράλληλα να έχω και άνεση.

Σε ευχαριστώ πολύ.

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ξέρω τις επιδόσεις των Kayaba φορεμένα σε πιο δυνατά αυτοκίνητα και έχω να πω τα καλύτερα.

Για αυτό και σκέφτομαι να τα βάλω. :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Ηρθε ο καιρος να αλλαξω και εγω αμορτισερ στο polaki μου. Λογω οτι μενω νοτια προαστια και ειναι κοντα μου ο Βαλεντινο και ο πεϊδης ηθελα να μου πειτε καποιο μοντελο με καλη σχεση ποιοτητα / τιμης λογω του οτι ειμαι και φοιτητης. Επισης εαν εσεις προτεινετε καποιον αλλο για αμορτισερ καθως για service θα παει αλλου και θελω μονο τα αμορτισερ.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις σας.. :)

Edited by adamkwn
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω το polo 9n με 120000Κm και θέλω να αλλάξω αμορτισέρ και να βάλω πιο σκληρά, γιατί το αμάξι πάει σαν βάρκα. Επιπλέον, δεν θέλω να αλλάξω ελατήρια. Μπορώ να διαθέσω μέχρι 300 ευρώ.

 

Τα koni street t (πορτοκαλί) είναι καλά? Θα υπάρχει πρόβλημα αν τα χρησιμοποιήσω με τα μαμά ελατήρια;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Βρες bilstein κίτρινα μεταχειρισμένα (όχι για χαμήλωμα) και πήγαινε να κάνεις ένα σέρβις γίνονται σαν καινούργια....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα! Έφτασε η ώρα να αλλάξω τα αμορτισέρ και τα ελατήρια μου. Έχουμε κάτι δοκιμασμένο που να έχει μείνει ευχαριστημένος κάποιος γιατί κοιτάω να το χαμηλώσω κιόλας λίγο ώστε να αλλάξει και αισθητικά απλά δεν θέλω να μου χτυπάει και να τα πάρω όλα στο χέρι μαζί και την μέση μου. Να αναφέρω ότι είμαι κάτοχος polo diesel 1.4 9N 2007 μοντέλο. Τα λεφτά που σκέφτομαι να διαθέσω είναι στα 400-450€. Ευχαριστώ πολύ!!!

Edited by Vasilis.9N3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.