Jump to content
Guest Genic

ψαχνω δισκόφρενα κ μπροστινό συστημα για σκαραβαίο

Recommended Posts

Είμαι νέος στο club και δεν ξέρω πολλά. Έχω ένα σκαραβαίο του '68 και έχω αρχίσει την ανακατασκευεί του. Ψάχνω λοιπόν να βρώ μπροστινό συστημα και ολο το σετ για μπρστινα δισκοφρενα (ειτε καινουργια -αν υπαρχουν- είτε μεταχειρισμένα). Αν κάποιος ασχολείται με σκαραβαίους ή ξέρει που μπορω να γραψω ας μου απαντήσει...

smurf2.jpg

Ευχαριστώ πολύ

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Να το χαιρεσαι φιλε το σκαθαρι σου! :wacko:

ισως να ειναι δυσκολο να βρεις αυτα τα πραματα ακομα και απο το Club μας.....

τα μπροστινα ακρα μεταχειρισμενα στανταρ... (δε σου λεω κατι νεο τωρα......ε?)

για μετατροπη σε Δισκους ισως πρεπει να κανεις καποια παραγγελια απο εξωτερικο.....

θα σου στειλω ενα σιτε με aircooled accesories

να το βρω και θα στο στειλω!

Για δες εδω.....

http://www.aircooled.net/new-bin/viewprodu...BWK0001&cartid=

aircooled.net

Γενικα δες τι θα σου βγαλει το yahoo αν του γραψεις 'aircooled vw'

καλη τυχη, και περνα απο κανα meeting, εστω και χωρις το σκαθαρι ! tongue.gif

Edited by Scirocco
Link to comment
Share on other sites

αγγελίες Genic κάθε βδομάδα διαβαζέ τις. Κάποια στιγμή θα βρεις αυτό που ψάχνεις. Αρκεί να είσαι γρήγορος και να έχεις έτοιμα τα λεφτά για να τα δώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Genic ψάξε κατ'αρχάς στο athensbeetleclub και πιστεύω ότι σίγουρα θα βρεις. Πάντως άμα θες στείλε μου ένα π.μ. να σου δώσω ακριβή στοιχεία για κάποιο πάρα πολύ καλό συνεργείο στο Μπραχάμι, που εκτός των άλλων είναι και φθηνό!!!

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω λοιπόν να βρώ μπροστινό συστημα και ολο το σετ για μπρστινα δισκοφρενα (ειτε καινουργια -αν υπαρχουν- είτε μεταχειρισμένα).

Είχα ρωτήσει κι εγώ πιο παλιά για σετ δισκόφρενα μπροστά και βρήκα στη Βουλιαγμένης ένα μηχανικό -στο CS service- που μου έβαζε καινούριο με 800 ευρά. (Μη αεριζόμενοι, μη διάτρητοι) :) Μπορείς φυσικά να βάλεις και Porsche αν έχεις φίλο εφοπλιστή! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Guest boomboomcha

πηγαινε στο mamoworks.com θα βρεις τα παντα

@To post μεταφραστηκε στα Ελληνικα.

Edited by konstantinos passat
Link to comment
Share on other sites

Guest Leo_S_Smith

το συστημα για καινουργια παντα κοστιζει περιπου 450 ευρο για τα μπροστινα και γυρω στα 700 για τα πισω(αν θες να βαλεις και πισω) το σετ αποτελειτε απο μπροστα 2 δισκους,2 δαγκανες 4πιστονες , σωληνακια αεροπορικου τυπου, τακακια και προφανος βιδουλες και οι βασεις που μπαινουν οι δαγκανες.η τιμη αυτη ειναι ιδια για φρενα απο golf porsche η τα κλασικα του βραζιλιανικου σκαραβαιου.τα πισω ερχονται και αυτα ακριβως οπως τα μπροστα.επισεις μπορεις να διαλεξεις αν θα ειναι για 4 η για 5 μπουλονια.επισεις υπαρχουν και τα κλασικα brembo.για μεταχειρισμενα υπαρχει ενα καταστημα στην βουλιαγμενης που εχει ανταλακτικα αν και καπως ακριβα.αν θες οτιδιποτε αλλο μπορεις να πμ =)

Edited by Leo_S_Smith
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.