Jump to content
passat17

ζαντες για Passat

Recommended Posts

paides phga na rwthsw gi zantes sto passat!!exw tou 97' 1,6 105hp..k foraei 195-65-r15....8elw na tou balw 16ares alla apo oti mou eipan den kukloforoun polu sto emporio....mou proteinan 17ares...me lastixo 225-50....mou eipan k pws den kobei k polu ston dromo apo dynami....isxyei auto???pantws oti 8a einai wraio 8a einai!!!thnxxxxx

Link to comment
Share on other sites

paides phga na rwthsw gi zantes sto passat!!exw tou 97' 1,6 105hp..k foraei 195-65-r15....8elw na tou balw 16ares alla apo oti mou eipan den kukloforoun polu sto emporio....mou proteinan 17ares...me lastixo 225-50....mou eipan k pws den kobei k polu ston dromo apo dynami....isxyei auto???pantws oti 8a einai wraio 8a einai!!!thnxxxxx

Καλώς ήρθες στο forum φίλε Passataros. Θα σου απαντήσουν τα παιδιά σχετικά με τις ζάντες. Γράφε όμως σε παρακαλώ με ελληνικούς χαρακτήρες, γιατί τα greeklish είναι ενάντια των κανονισμών του forum. :cry:

Link to comment
Share on other sites

paides phga na rwthsw gi zantes sto passat!!exw tou 97' 1,6 105hp..k foraei 195-65-r15....8elw na tou balw 16ares alla apo oti mou eipan den kukloforoun polu sto emporio....mou proteinan 17ares...me lastixo 225-50....mou eipan k pws den kobei k polu ston dromo apo dynami....isxyei auto???pantws oti 8a einai wraio 8a einai!!!thnxxxxx

Γεια σου φιλε μου, εγω εβαλα πριν λιγο καιρο τις ζαντες απο το 1.8Τ του 2002,και ειναι πανεμορφες,η 16αρα ζαντα παντως μου εκοψε ελαχιστα στην επιταχυνση (1600 '99) αλλα εχει καλυτερο πάτημα το αυτοκινητο σε λακουβες και στροφες. :lol:

Μια φθηνη λυση σε ζαντες (μεταχειρισμενες) ειναι να ψαξεις απο το 1.8T.

gallery_9140_693_37559.jpg

Edited by ORESTIS82
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φιλε μου, εγω εβαλα πριν λιγο καιρο τις ζαντες απο το 1.8Τ του 2002,και ειναι πανεμορφες,η 16αρα ζαντα παντως μου εκοψε ελαχιστα στην επιταχυνση (1600 '99) αλλα εχει καλυτερο πάτημα το αυτοκινητο σε λακουβες και στροφες. :lol:

Μια φθηνη λυση σε ζαντες (μεταχειρισμενες) ειναι να ψαξεις απο το 1.8T.

εχω βει ορεστη με 300 ευρουλακια τελειες ζαντεσ αλλα το σκεφτομαι κ για λαστιχο τωρα γτ οι τιμες ξεφευγουν!!!θα το ψαξω....σε ευχαριστω παντως

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φιλε μου, εγω εβαλα πριν λιγο καιρο τις ζαντες απο το 1.8Τ του 2002,και ειναι πανεμορφες,η 16αρα ζαντα παντως μου εκοψε ελαχιστα στην επιταχυνση (1600 '99) αλλα εχει καλυτερο πάτημα το αυτοκινητο σε λακουβες και στροφες. :lol:

Μια φθηνη λυση σε ζαντες (μεταχειρισμενες) ειναι να ψαξεις απο το 1.8T.

gallery_9140_693_37559.jpg

όμορφο έγινε Ορέστη :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ορέστη του πάει πολύ η ζάντα. Δική μου πρόταση: βάψε τα μαύρα πλαστικά στο κάτω μέρος του αμαξώματος και τις ρίγες στους προφυλακτήρες και στις πόρτες. Θα δείξει πολύ τούμπανο και σαν να φοράει bodykit χωρίς να ξοδευτείς! ;)

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις περασα τα ζαντονια στο πασατ!!!τρελη διαφορα στην εμφανιση....απο 15αρα πηγα 17αρα....κ στον δρομο???πολυ καλο σχεδον δεν χανει καθολου...παταει κ πολυ καλυτερα βεβαια!!!!τρελααα......

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις περασα τα ζαντονια στο πασατ!!!τρελη διαφορα στην εμφανιση....απο 15αρα πηγα 17αρα....κ στον δρομο???πολυ καλο σχεδον δεν χανει καθολου...παταει κ πολυ καλυτερα βεβαια!!!!τρελααα......

Φωτογραφίες!!!!..... <_<

Link to comment
Share on other sites

θα τις εχετε αδερφια συντομααα!!!μολισ πλυθει κ λιγακι το οχημα!!! tongue.gif

Ακόμα το πλένεις ?? tongue.gif

Αντε να δουμε καμια φωτο και εμεις που ψαχνόμαστε τώρα για νέες ζαντούλες... !

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια ζάντα, σχέδιο που σου μένει όταν το δεις.. :o

Link to comment
Share on other sites

Χμ!!!Έτσι και έτσι......Έχω την εξής απορία:γιατί αφού τις άλλαξες που τις άλλαξες δεν έβαζες μια 17άρα να δείξει πιο γεμάτη?Χάνει λίγο πιστεύω λόγου του ότι είναι 16άρα.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ αποτομοι ειστε :) Τεσπα βλεπω οτι η φωτογραφια εγινε download ειδη 16 φορες :D Δεν εβαλα 17αρα γιατι θαπρεπε να αλλαξω και λαστιχα και η τιμη θα εκτοξευοταν rocket.gif ΠΑΡΤΕ ΚΑΙ ΑΛΛΗ ΜΙΑ new_killother.gif

post-13174-1256822423_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να είμαι απότομος, αλλά δεν μπορώ να πω και ψέματα. Νομίζω ότι επειδή η ζάντα είναι 16άρα κι έχεις μεγάλου προφίλ λάστιχο, το να διαλέξεις κάτι σε μαύρο, έκανε να φαίνεται ακόμη πιο μικρή η ζάντα και πιο χοντρό το λάστιχο. Πιστεύω ότι για την διάσταση αυτή, θα έπρεπε να διάλεγες κάτι σε ασημί χρώμα...

Από την άλλη, δικό σου είναι το αμάξι, και αν εσύ το γουστάρεις, τότε καλά έκανες κι έβαλες αυτές... :)

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον αδικειται απο τη φωτο new_killpc.gif Δειχνει πιο ωραια απο κοντα :) Η ασημι ακτινες κανουν αντιθεση με το μαυρο του αυτοκινητου. Εχει διακοσμητικες βιδουλες και μεταξυ των ακτινων σχηματιζονται ημικυκλια. Τεσπα αφου αρεσει σε μενα...

post-13174-1256824671_thumb.jpg

Edited by poisoneddagger
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα θελα να πω στο φιλο με το ομορφο passat οτι το αμαξι μας δεν ειναι για 16αρα ζαντα.Καλως η κακως ετσι το δινει η αντιπροσωπεια,του πεφτει μικρη ομως για το σκαφος αυτο.Και γω τι μαμα εχω πανω οχι ομως για πολυ ακομα αφου τα λαστιχα θελουν αλλαγη και μαζι θα μπουν και μεγαλυτερες ζαντες,ετσι οπως θα επρεπε να ειναι απο την αρχη.Απο τη στιγμη ομως που αποφασισες ν αλλαξεις ζαντα σε ΜΑΥΡΟ passat και γουσταρεις "αλητεια" ζαντα και οχι κυριλε θα πρεπε να διαλεγες μαυρη ζαντα σε πιο μεγαλη διασταση και το αμαξι σιγουρα θα εδειχνε μο@#α(δες του Νικου αι θα καταλαβεις τι λεω).Οσο για τις συγκεκριμενες,τουλαχιστον,στη φωτο φαινονται οριακα μεχρι 15αρες και το χαλαει σα συνολο.Βεβαια εφ οσον αρεσουν σ εσενα καλα εκανες και τις διαλεξες.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειμαι στρατιωτικος πηρα σημερα τη γνωμη ολων των συναδελφων. Λοιπον 26 στους 30 ειπαν πως η ζαντα ειναι πανεμορφη και του παει απολυτα. Ε υστερα απο τετοιο δημοψηφισμα ;) ειμαι πλεον πεπεισμενος πως αδικουνται απο τις φωτο new_killpc.gif Ευχαριστω παντως για ολα τα σχολια ;)

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειμαι στρατιωτικος πηρα σημερα τη γνωμη ολων των συναδελφων. Λοιπον 26 στους 30 ειπαν πως η ζαντα ειναι πανεμορφη και του παει απολυτα. Ε υστερα απο τετοιο δημοψηφισμα :lol: ειμαι πλεον πεπεισμενος πως αδικουνται απο τις φωτο new_killpc.gif Ευχαριστω παντως για ολα τα σχολια :lol:

Δημοκρατία έχουμε οπότε σωστός...

Link to comment
Share on other sites

Ζάντες εργοστασιακές Samarkand 18΄΄ (μεταχειρισμένες) + Continental Sport Contact 3 235/40/18

post-10945-1277715126,55_thumb.jpg

Ρε συ κάτι μου θυμίζουν... Ωραία έδειξαν πάντως! :pardon:

Από θέμα άνεσης, είδες μεγάλη διαφορά? Ευχαριστημένος με το αποτέλεσμα?

ΥΓ: Τις προάλλες είχα βρει κλήση σου, πήρα 2 φορές αλλά δεν απάντησες...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.