Jump to content
passat17

ζαντες για Passat

Recommended Posts

Μεγειές Δήμο!!!:thumbsup: Να βρεθούμε οπωσδήποτε για καφέ πριν να φύγεις για Λουτράκι.:whistling:

Edited by Professor
Link to comment
Share on other sites

Ζάντες εργοστασιακές Samarkand 18΄΄ (μεταχειρισμένες) + Continental Sport Contact 3 235/40/18

post-10945-1277715126,55_thumb.jpg

Aδερφε ισως οι πιο ομρφες εργοστασιακες ζαντες που μπορουσες να βαλεις..μου αρεσει πολυ αυτο το σχεδιο ζαντας.τις ιδιες τις ειχε και ο νικος που κατα την αποψη μου κακος τις αλλαξε(γνωμη μου να τις εκανε σκουρο ανθρακι.)να το χαιρεσε φιλε το εργαλειο!!!

υ.γ βαλε μπροστα για χαμηλοματακι!!!

Link to comment
Share on other sites

Aδερφε ισως οι πιο ομρφες εργοστασιακες ζαντες που μπορουσες να βαλεις..μου αρεσει πολυ αυτο το σχεδιο ζαντας.τις ιδιες τις ειχε και ο νικος που κατα την αποψη μου κακος τις αλλαξε(γνωμη μου να τις εκανε σκουρο ανθρακι.)να το χαιρεσε φιλε το εργαλειο!!!

υ.γ βαλε μπροστα για χαμηλοματακι!!!

Ευχαριστώ φίλε μου. Οι ζάντες ήταν του Νικου... :angry: Τις πουλούσε καιρό αλλά ο κόσμος γενικά φοβάται τις 18άρες. Έτσι τις πήρα εγώ που έψαχνα δεύτερο ζευγάρι, για να βάλω στις 16άρες τα χειμωνιάτικά μου :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου. Οι ζάντες ήταν του Νικου... B) Τις πουλούσε καιρό αλλά ο κόσμος γενικά φοβάται τις 18άρες. Έτσι τις πήρα εγώ που έψαχνα δεύτερο ζευγάρι, για να βάλω στις 16άρες τα χειμωνιάτικά μου :

μεγιες.... :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Aδερφε ισως οι πιο ομρφες εργοστασιακες ζαντες που μπορουσες να βαλεις..μου αρεσει πολυ αυτο το σχεδιο ζαντας.τις ιδιες τις ειχε και ο νικος που κατα την αποψη μου κακος τις αλλαξε

@gcar -> Είδες βρε ζάντες που σου πούλησα? Τις καλύτερες! :thumbsup: Τώρα που το θυμήθηκα, τελικά κοστίζουν 500€ ακριβότερα! B):blush:

Link to comment
Share on other sites

@gcar -> Είδες βρε ζάντες που σου πούλησα? Τις καλύτερες! :D Τώρα που το θυμήθηκα, τελικά κοστίζουν 500€ ακριβότερα! :p:p

Ουδέν λάθος αναγνωρίζεται μετά την απομάκρυνση από το ταμείο... :lol:

Edited by gcar
Link to comment
Share on other sites

Ουδέν λάθος αναγνωρίζεται μετά την απομάκρυνση από το ταμείο... :)

Το 1.600 έχεις? Ρωτάω για να μου πεις αν άλλαξε καθόλου η συμπεριφορά, μήπως έχασε σε επιδόσεις κτλ

Link to comment
Share on other sites

Το 1.600 έχεις? Ρωτάω για να μου πεις αν άλλαξε καθόλου η συμπεριφορά, μήπως έχασε σε επιδόσεις κτλ

Το 1.4 tsi. Δεν μπορώ να πω ότι έχω σημαντική διαφορά στις επιδόσεις, σίγουρα όμως υπάρχει. Το πάτημα είναι πιο άμεσο και ενδιαφέρον. Πάντως τώρα πια η ίδια η VW δίνει το 1.4 tsi r-line με 235/45/17. Επίσης υπολόγισε ότι οι 18άρες που έβαλα είναι κατά 2 με 3 κιλά βαρύτερες από τις 16άρες.

Link to comment
Share on other sites

Το 1.4 tsi. Δεν μπορώ να πω ότι έχω σημαντική διαφορά στις επιδόσεις, σίγουρα όμως υπάρχει. Το πάτημα είναι πιο άμεσο και ενδιαφέρον. Πάντως τώρα πια η ίδια η VW δίνει το 1.4 tsi r-line με 235/45/17. Επίσης υπολόγισε ότι οι 18άρες που έβαλα είναι κατά 2 με 3 κιλά βαρύτερες από τις 16άρες.

Καλά και στο 1.600 fsi στο σπορ πακέτο 235/35/17 δίνει αλλά πιστεύω ότι βαραίνει πολύ μετά... 115 ίπποι είναι

Link to comment
Share on other sites

Έχω δει πολλά 16άρια με 235, δε νομίζω ότι το «κόψιμο» είναι τόσο μεγάλο για να σε αποθαρρύνει να επιλέξεις μια ομορφότερη ζάντα με σαφώς καλύτερη οδική συμπεριφορά.

Link to comment
Share on other sites

Καλά και στο 1.600 fsi στο σπορ πακέτο 235/35/17 δίνει αλλά πιστεύω ότι βαραίνει πολύ μετά... 115 ίπποι είναι

Γιατρέ βάλε ένα προγραμματάκι να τους κάνεις 130 και μετά ρίξε και μια 17άρα να δείξει το πασσατάκι σου.

Ότι θα σε κόψει θα σε κόψει λίγο σίγουρα αλλά τι είναι ο πόνος μπροστά στα κάλλη!!!

Link to comment
Share on other sites

Γιατρέ βάλε ένα προγραμματάκι να τους κάνεις 130 και μετά ρίξε και μια 17άρα να δείξει το πασσατάκι σου.

Ότι θα σε κόψει θα σε κόψει λίγο σίγουρα αλλά τι είναι ο πόνος μπροστά στα κάλλη!!!

Συμφωνώ απολύτως και επαυξάνω... :thumbsup:

Edited by gcar
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απολύτως και επαυξάνω... ;)

Τώρα έβαλα μεμβράνες lummar titanium και παλεύω να δω τι θα γίνει με τα xenon(μου φαίνεται θ αλλάξω πάλι φανάρι γιατί αντάπτορα δε βρίσκω)... Μη με κολάζετε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Χα,χα σωστός!!!!Και ο νταλγκάς του tuning συνεχίζεται..................

Μη μασάς Γιατρέ!!!!!

Edited by Professor
Link to comment
Share on other sites

Χα,χα σωστός!!!!Και ο νταλγκάς του tuning συνεχίζεται..................

Μη μασάς Γιατρέ!!!!!

Αν υπάρξει καμιά βοήθεια με τα xenon θα προχωρήσει η δουλειά... Για ρίξε μια ματιά στο σχετικό topic ανέβασα φωτό

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα !!!

θελω να μαθω sites για ζαντες για το passat-ακι μου... και γενικα πληροφοριες για passat.

πως μπορω να μαθω περισσοτερα?

καινουριος στο club... :baby:

ευχαριστω!!!!

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΦΙΛΕ ΘΑ ΒΑΛΩ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ 17" ΖΑΝΤΕΣ ΜΕ 235/45/17

post-21902-0-55425800-1347308416_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους !!πουλαω τις μανισιες ζαντες απο Β6 passat που εχω.τα δυο λαστιχα ειναι καλα θα ελεγα !!τα αλλα δυο ομως ειναι για αλλαγη!!οποιος ενδιαφερετε ας με στειλει email. jordanis79@hotmail.com. τισ δινω 300 ευρω σηζητισιμη τιμη.οι ζαντες ειναι αυτες στη φωτο.ευχαριστω.

post-21902-0-42488300-1347386722_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά δεν θα τις άλλαζα, αυτές που έχεις του πάνε πολύ.

Αλλά περί ορέξεως .............

Link to comment
Share on other sites

Κακοοοο !!!!

Καλορίζικα :clapping: :clapping: :clapping:

Link to comment
Share on other sites

Μεγειές φίλε και καλοπάτητα.!17άρια ????Τι λάστιχο έβαλες???

235/45/17 Εθχαριστω πολλυ!!

Κακοοοο !!!!

Καλορίζικα :clapping: :clapping: :clapping:

thanks!!

Γιατρέ βάλε ένα προγραμματάκι να τους κάνεις 130 και μετά ρίξε και μια 17άρα να δείξει το πασσατάκι σου.

Ότι θα σε κόψει θα σε κόψει λίγο σίγουρα αλλά τι είναι ο πόνος μπροστά στα κάλλη!!!

ποσο κοστιζει αυτο το προγραματακι και που μπορω να το βρω θεσσαλονικη???
Link to comment
Share on other sites

235/45/17 Εθχαριστω πολλυ!!

thanks!!

ποσο κοστιζει αυτο το προγραματακι και που μπορω να το βρω θεσσαλονικη???

Πάνε 3 χρόνια από τότε που το έβαλα στη Χρυσαυγή (Λαγκαδά).

450 ευρώ τότε με τη δυναμομέτρηση.

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=29073&st=0

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=30476&hl=

Edited by Professor
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.