Jump to content
doumasj

Auto Care

Recommended Posts

....παίδες.... ότι και να πω είναι λίγο.....

πήγα για το σούπερ πακετάκι πλύσιμο (μέσα-έξω) & κέρωμα (μόνο 35 ευρουλάκια!)....και τι να πω.... έμεινα ΥΠΕΡ ευχαριστημένος....

Χώρια τον χαβαλέ με τον Θοδωρή... μπορώ να πω πως ξέρει την δουλειά του

πάρα πάρα πολύ καλά!!!

Ένα θα σας πω... γύρισα σπίτι και καθόμουν επί 20' στο γκαράζ και το χάζευα το πολάκι μου γύρω γύρω.... και που να γίνει και το γυάλισμα... πάει κάηκα μετά, αγκαλιά με το αυτοκίνητο θα κοιμάμαι!!!

Έφτασα κατά τις 18:00 στον Θοδωρή ο οποίος είχε ήδη μέσα κανά 2-3 άλλα (ένα σμαρτάκι που του έκανε βιολογικό καθαρισμό ένα γκολφάκι και ένα φόκους που περίμενε για πλύσιμο), κάπου στο ενδιάμεσο μπήκα σφήνα εγώ, όπου ο Βασίλης (συνέταιρος του Θοδωρή) το έπιασε το έπλυνε... το έκανε καινούριο!! (είχα ξεχάσει τι χρώμα είχαν οι ζάντες μου)...

Εν συνεχεία ο Θοδωρής το έπιασε με μία ένα σούπερ κεράκι της Meguiars και με ένα ειδικό σφουγκαράκι το έβαλε γύρω γύρω στο πόλο...

Το αφήσαμε 30-40' να "κάτσει" το κερί και μετά ο Βασίλης έκανε την αποκέρωση.... ...ε... εκεί άρχισα να μένω με ανοιχτό το στόμα βλέποντας την γυαλάδα στο πόλο.... "ουάου..." αναφώνησα....

Μετά ο γνωστός "ψείρας" Θοδωρής, το έπιασε και το καθάρισε από μέσα, κάνοντας 1002 λεπτομέρειες του πόλο να λάμπουν....

Ας μη συνεχίσω άλλο την πολυλογία μου και ας κλείσω απλά με ένα

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΘΟΔΩΡΗ & σε ευχαριστώ πολύ! Τα λέμε από βδομάδα για το γυάλισμά του :D!!!

Εμενα δεν με ειδες ρε παλιο @σταρα ?

Εμ εγω φταιω που δεν στην εφαγα τη σκαστρα

Link to comment
Share on other sites

α ναι, σε ξέχασα και εσύ πέρασες από εκεί (ξεχάστηκα από την γυαλάδα του πόλο) και ναι έβαλες στο μάτι την σκάστρα... καλά που μου το θήμησες να της βάλω logo να μη μπορείς να την πάρεις, χαχαχα tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest kathgti

Θέλω και εγω κέρωμααααααααααααααααααααα :D:thumbsup::thumbsup::cry::cry::cry:

Ακόμα γυαλίζει ο καθρέφτης μου......... hearts.gifhearts.gifhearts.gif

Θοδωρή μετά το Πάσχα σου έρχομαι!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol:tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Ας πω και γώ τπτ για την AutoCare worthy.gif δλδ τον Mister Θοδωρή και τον Mister Βασίλη......Και οι δυο τους είναι Γ@ΜΩ τα παιδιά , χαβελετζίδες όσο δεν πάει άλλο....Αλλά εκεί που ξεσαλώνουν είναι όταν σκάει στο κατάστημα ο Gta_156, εκεί αμά είσαι μέσα και ακούς αυτά που λένε , δεν αντέχεις κλάνεις στα γέλια ( new_lol.gif ).Αλλά πέρα από αυτό τα παιδιά κάνουν εξαιρετική δουλειά και περιπιούνται το αυτοκινητάκι σου λές και είναι δικό τους.....

Έτσι έκανα το πακετάκι Πλύσιμο μέσα-έξω και κέρωμα και έμεινα λ@λ@κ@ς.....Το αμάξι έδειξε πιο καλά και από καινούργιο...Το έβλεπα και δεν πίστευα τα μάτια μου....Βέβαια δεν γλύτωσα και ένα μίνι πλύσιμο εγκεφάλου , βλέποντας ένα MX-5 MK1 --πρίν(Χρέπι,ξεθωριασμένα φτερά-καπό-πορτες) και μετα(¶ψογο παντού γυάλιζε πιο πολύ από το golf....)Πραγματικά απίστευτο απότελεσμα και ταυτόχρονα οικονομικό.Έτσι με βλέπω να γίνομαι τακτικός πελάτης(όντας ψείρας).Σας παραθέτω και μερικές φωτό...Έτσι ένα eye candy... :mellow:

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

Sorry για τις φωτογραφίες αλλά έπρεπε ώστε να δείτε ποσο καλη και γ....τη δουλειά κάνουν τα παιδιά....

Σας Ευχαριστώ πολύ και καλή συνέχεια στην δουλειά σας....

Link to comment
Share on other sites

Ειδατε σας το ελεγα οτι ειμαι καλο παιδι και οτι ολοι μου δινουν σημασια απο τη πρωτια ματια χαχαχαχαχααχχαχααχ. Επεσε σε φαση για πολλη χαβαλε το παιδι και αφου ειχα αραδιαση ενα ΚΑΡΟ λακαμιες μετα φιλοτιμιθηκα και των ρωτησα αν ειναι απο το κλαμπ. Παρακαλω να μην γινει καμια λεπτομεριακη συζητηση για το θεμα που ασχοληθηκα εγω με τον Θοδωρη ( μπορει και να ξερασετε αν το μαθετε ) .

Υ.Γ¨ το γκολφακι του πουκ βγηκε πενατο αλλα στο τελος τον εχεσε ενας περιστερις tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ¨ το γκολφακι του πουκ βγηκε πενατο αλλα στο τελος τον εχεσε ενας περιστερις tongue.gif

Η ελιά ήταν....Αλλά μετα το μάτιαξε και ο κύριος περιστέρις και του έριξε δυο κοτσηλίες...χχαχαχαχα...

Link to comment
Share on other sites

Guest kathgti
No problem Kath........

Να κανονήσουμε....και έγινε :D

Περιμένω πμ μετά το Πάσχα να το κανονίσουμε........... tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Πλύσιμο μέσα έξω, Γυάλισμα, Κέρωμα ¤ 105,00 τιμή για το VWclub. Κανονικά κάνει ¤ 130,00 Πιστεύω οτι τα αξίζει τα λεφτά του με το παραπάνω

105,00 ευρώ , σαν πολλά δεν είναι, tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

105,00 ευρώ , σαν πολλά δεν είναι, tongue.gif

Κατά την γνώμη μου δεν είναι πολλά ιδιίως αν δεις την δουλειά που έκανε. Το αυτοκινητο έμεινε εκει κάπου 7-8 ώρες. Το αποτέλεσμα απλά τέλειο

Link to comment
Share on other sites

Μια φορά θα γίνει εξάλλου, (μετά του χρόνου πάλι :whistling: ) πιστεύω αξίζει τα λεφτά του....... :whistling:

Κάπως ετσι..............συμφωνώ! :D

Link to comment
Share on other sites

Μια φορά θα γίνει εξάλλου, (μετά του χρόνου πάλι :D ) πιστεύω αξίζει τα λεφτά του....... :whistling:

Αν κάνεις κέρωμα κάθε 3-4 μήνες δεν χρειάζεται να ξανακάνεις γυάλισμα ΠΟΤΕ!

Link to comment
Share on other sites

Και μια διευκρίνηση όσον αφορά την τιμή, το κόστος ποικίλει αναλόγως το αυτοκίνητο!!!!!

Στα γυαλίσματα δεν υπάρχουν στάνταρ τιμές, δε θα πληρώσει τα ίδια π.χ. ένα lupo με ένα passat λόγω όγκου. Καθώς επίσης και ένα τελείως ξεθωριασμένο με ένα σχετικά καλό σε κατάσταση χρώματος αυτοκίνητο.

¶λλη δουλειά θέλει το ένα, άλλη το άλλο...

Link to comment
Share on other sites

Τι σας έχω... τι σας έχω...?

Γιαααα δείτε το παρακάτω:

Νέα προσφορά από την

AUTOCARE

Καϊτσιώτης Β Αρβανιτάκης Θ Ο.Ε

Ως γνωστόν τα αυτοκίνητά μας ταλαιπωρήθηκαν τώρα το καλοκαίρι... οπότε η Autocare μας κάνει την παρακάτω προσφορά:

Καθαρισμός Σαλονιού: 80 Ευρώ

Γυάλισμα: 80 Ευρώ

Καθαρισμός Σαλονιού + Γυάλισμα: 150 Ευρώ.

Όσα μέλη ενδιαφέρονται να επωφεληθούν της προσφοράς, ας επικοινωνήσουν με την Autocare στο τηλέφωνο: 210-4826688 και ας μιλησουν με τον Θοδωρή!

AUTOCARE

Αρβανιτάκης Θεόδωρος Ο.Ε.

Πλυντήριο Αυτο/των και εμπορία Αξεσουάρ

Παλαιολόγου 15 ΑΓ.Ι.ΡΕΝΤΗΣ

Το δημοσίευσα και στις επίσημες προσφορές για το VWClub!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.