Jump to content
doumasj

Auto Care

Recommended Posts

Έκλεισε Κώστα. Κάτι μου έλεγε ο Puck και με στενοχώρησε. Δεν μπορώ να πω κάτι επίσημα, γιατί δεν το γνωρίζω 100%. Μόλις μάθω λεπτομέριες θα σου πω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όποιος μάθει που θα ανοίξει ο Θοδωρής το νέο μαγαζί ας ενημερώσει.... music.gif

Ο άνθρωπος έκανε πολύ τρομερή δουλειά για να τον χάσουμε.... :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όποιος μάθει που θα ανοίξει ο Θοδωρής το νέο μαγαζί ας ενημερώσει.... music.gif

Ο άνθρωπος έκανε πολύ τρομερή δουλειά για να τον χάσουμε.... :D

Εμένα μου λες; 1 με 2 φορές την εβδομάδα ήμουν εκεί και έπλενα τα κάρα μου. Ήταν καλός και είχε μεράκι. Όπου και να ανοίξει ξανά, θα ξαναγίνω τακτικός του πελάτης.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου λες; 1 με 2 φορές την εβδομάδα ήμουν εκεί και έπλενα τα κάρα μου. Ήταν καλός και είχε μεράκι. Όπου και να ανοίξει ξανά, θα ξαναγίνω τακτικός του πελάτης.

+1

Link to comment
Share on other sites

Ο γνωστός σε όλους μας AUTOCARE μεταφέρθηκε στην είσοδο της Λαχαναγοράς Ι. Ρέντη σε ένα βενζινάφικο BP. Για περισσότερες πληροφορίες επικοινωνήστε μαζί του στο τηλ. 210/4830943.

Link to comment
Share on other sites

Eγώ αύριο το μεσημεράκι θα τον τιμήσω :D !

Θα πάω με ένα φίλο που έχει audi a3 2.0 turbo

Δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα ^_^ ?

Κανένα πρόβλημα. Θα μείνεις σίγουρα ικανοποιημένος

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν..

Πήγα στη νέα διεύθυνση και γνώρισα από κοντά το Θοδωρή!

Πραγματικά πολύ καλό παιδί, θα σας κερδίσει με τη πρώτη κουβέντα..

Το θέμα είναι όμως, πως δεν αναλαμβάνει πλέον ο ίδιος το πλύσιμο (εξωτερικό και εσωτερικό) του αυτοκινήτου, παρά μόνο κάποιες ειδικές εργασίες συντήρησης όπως κέρωμα κτλ..

Επομένως εμπιστεύτηκα το αμάξι στον αρμόδιο,ο οποίος απ την αρχή προσπαθούσε να με πείσει ότι η βούρτσα του πρατηρίου είναι τέλεια ("πλένει και Καγιένες" είπε χαρακτηριστικά :lol: ). Φυσικά αρνήθηκα και εγώ και ο κολλητός μου με το audi a3 2.0turbo και το ανέλαβε να το πλύνει εξωτερικά στο χέρι και εσωτερικά ο ίδιος.

Πάμε λοιπόν στο ταμείο, πληρώνουμε τα 12 ευρώπουλα κ καθόμαστε να απολαύσουμε το γυάλισμα!

Αμ δε! Εγκεφαλικό πρώτο! Ο υπάλληλος (όχι Έλληνας) του πρατηρίου έχει πάρει μια σκούπα σαν αυτές που σκουπίζουμε το πάτωμα και σαπουνίζει με χαρά και φροντίδα το Audi!

Με τα πολλά και τα λίγα τελειώνει το πλύσιμο (το ποιό? :lol: ) και έρχεται η σειρά απ το beetlaki μου. Όσο περιμέναμε το δικό μου, πάμε να ρίξουμε αμέριμνοι μια ματιά στο a3..Στα πλαϊνά κάτω είχε σκόνη σαν να μην είχε πέσει ποτέ νερό, το αμάξι ήταν σκονισμένο και κάτι λιγότερο από μισοπλυμένο!! Ανοίγουμε το εσωτερικό!!!

Εγκεφαλικό Τρίτο! Ο λεβιές των ταχυτήτων γεμάτος σκόνη και τρίχες , σαν να μη πέρασε σκούπα από πάνω του! Και εκεί βάζουμε τα γέλια!!! Φωνάζουμε το παιδί που το έπλυνε και λέει ότι είναι πλυμένο άψογα. Και κάπου εκεί πάμε και παραπονούμαστε στον ιδιοκτήτη. Έρχεται, το βλέπει, δέχεται χωρίς δεύτερη κουβέντα ότι το αμάξι είναι άπλυτο και υπόσχεται να το ξαναπλύνει, μόλις τελειώσει ο σκαραβαίος μου!

Εγκεφαλικό Τέταρτο! Βγαίνει το beetlaki και είναι μισοπλυμένο και γεμάτο σκόνες και αυτό...! Κάπου εκεί έχει αρχίσει κ μαζεύτεται κόσμος (που περίμενε να πλύνει τα δικά του) και μας ακούει να παραπονούμαστε! Τελικά επανέρχεται το αφεντικό και μας προτείνει δωρεάν πλύσιμο την επόμενη φορά (δεν ήταν εφικτό να γίνει αμέσως μετά γιατί ήδη περιμέναμε από τις 3.20 και η ώρα είχε φτάσει 6...Και προφανώς δεν θα περνάγαμε όλη τη μέρα μας εκει <_< ).Διαφωνούμε και η τελική κινησή του είναι να μας επιστρέψει τα χρήματα και να φύγουμε. Έτσι και έγινε. Πήραμε πίσω τα 12 ευρώ γιατί σε καμία περίπτωση δεν τα άξιζε το πλύσιμο και φύγαμε.

Αυτό απλά πληροφοριακά..Μακάρι ο Θοδωρής να ανοίξει πάλι κάτι μόνος του που θα κάνει αυτός το καθάρισμα και τα σχετικά!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ετσι γινεται στην πλειονοτητα των βενζιναδικων...Τεινει να γινει κανονας και οχι η εξαιρεση...

ΥΓ : Ποτε μην αφηνετε να σας απλωσουν σαπουναδα με σκουπες, και αφηστε να λενε ο,τι παπαρια τους κατεβει στο κεφαλι...Να ειστε μπαστακες απο πανω...Ποτε μην φευγετε...Ειναι κανονας, οτι αν το θελεις τελειο, μετα πρεεπει να το παρεις σπιτι, και να το τελειωσεις εσυ για να γινει τελειο...

Δυστυχως...

Link to comment
Share on other sites

Guest AUTOCARE

ΠΡΟΣ ΑΠΟΦΗΓΗ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΩΝ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ ΠΛΥΣΙΜΟ ΠΛΕΟΝ ΠΑΡΑ ΓΥΑΛΙΣΜΑΤΑ-ΚΕΡΩΜΑΤΑ-ΒΙΟΛΟΓΙΚΟΥΣ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΥΣ-ΤΟΠΙΚΕΣ ΒΑΦΕΣ-ΜΙΚΡΟΕΠΙΣΚΕΥΕΣ. ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΞΗΓΗΣΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΗ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΠΛΥΣΙΜΟ. ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΚΟΛΟΓΙΣΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ TOPIC ΠΟΥ MΙΛΑΤΕ ΚΑΙ ΚΑΝΟΝΙΖΕΤΕ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΑΡΟΧΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΩ ΕΓΩ!!! ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΤΟ ΒΕΝΖΙΝΑΔΙΚΟ ΚΑΙ ΤΟ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ-ΛΙΠΑΝΤΗΡΙΟ. ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΟΝΙΣΩ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΛΥΣΙΜΑΤΟΣ ΤΟΥ ΒΕΝΖΙΝΑΔΙΚΟΥ.ΟΤΙ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΠΕΙΤΕ ΥΠΕΡ-ΚΑΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΡΓΑΣΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙ΄ ΑΥΤΗΝ.

ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ

ΘΟΔΩΡΗΣ ΑΡΒΑΝΙΤΑΚΗΣ

210-4830943 - 6946309631

Edited by AUTOCARE
Link to comment
Share on other sites

Ειχα πολυ καιρο να παω στα παιδια και σημερα επερνα τηλεφωνο για να περασω και μπηκα να δω τα τηλεφωνα τους και ειδα πως εκλεισε το μαγαζι..Πραγματικα στεναχωρεθηκα πολυ,κανανε πολυ καλη δουλεια και ειναι κριμα...Να δω που θα το πλενω τωρα... B)

Link to comment
Share on other sites

Το πλυντήριο αυτό που είναι;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.