Jump to content
Σπύρος

Αγορά κινητού

Recommended Posts

μωρε κ εγω κ παιχνιδακια εχω βαλει κ προγραμματακια εχω που αλλα ειναι παρα πολυ καλα και καποια μουφα μεγαλη, και οντως ειναι απιστευτα τα πραγματα που μπορεις να κανεις γενικοτερα..

αλλα ειναι καποιες λεπτομερειες που μεχρι να τις συνηθισω θα μου παρει καιρο. πχ εχει bluetooth που χρησιμοποιειται μονο για ασυρματα ηχεια, για να γραψεις μηνυμα θελει δακτυλο 3χρονου παιδιου, η μπαταρια δεν κραταει τοσο πολυ οσο περιμενα, η καμερα ειναι αισχος σε σχεση με τις υπολοιπες δυνατοτητες του, αν δεν εχεις ιντερνετ στο κινητο τρως μεγαλο ξενερωμα, και το σημαντικοτερο απο ολα που τα παντα πρεπει να περαστουν μεσω itunes!! πανε δλδ οι παλιες καλες εποχες που εβαζα την καρτα στην usb και εβαζα οτι ηθελα απο τραγουδια φωτογραφιες προγραμματα παιχνιδια..

και δεν το ξερω κ καλα κ το itunes και κανω αρκετες μλκτσες... εχω κ το αλλο που μου βγαζει τις περισσοτερες φορες σφαλμα το προγραμμα κ δεν μπορει να ανοιξει, δεν θελει κ πολυ να ψιλοξενερωσω... αν κ οκ καποιες δυνατοτητες κ γενικοτερα το συνολο ειναι φοβερο, αλλα ειναι αυτα τα πραγματα που μου την σπανε λιγο...

εγω εχω βαλει και bluetooth για να στελνω και αρχεια σε αλλα κινητα και φωτο κλπ...

μηνυμα στελνω σφαιρα δν εχω θεμα με τα "κουμπια". Ναι το μονο που ειναι σπαστικο και εχεις δικιο ειναι το itunes αλλα κατα τα αλλα ειναι μια χαρουλα ολα.για την καμερα δν εχω θεμα μιας και εχω βγαλει φωτογραφιες εν κινηση και βγηκαν παρα πολυ ωραιες.Ποιο iphone εχεις?

το 2g η το 3g?

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω βαλει και bluetooth για να στελνω και αρχεια σε αλλα κινητα και φωτο κλπ...

μηνυμα στελνω σφαιρα δν εχω θεμα με τα "κουμπια". Ναι το μονο που ειναι σπαστικο και εχεις δικιο ειναι το itunes αλλα κατα τα αλλα ειναι μια χαρουλα ολα.για την καμερα δν εχω θεμα μιας και εχω βγαλει φωτογραφιες εν κινηση και βγηκαν παρα πολυ ωραιες.Ποιο iphone εχεις?

το 2g η το 3g?

το 3g 3.0 εχω. φωτο δεν λεω οτι ειναι κ ασχημες αλλα ενταξει περιμενα κατι παραπανω απο 2mp απο το iphone, οπως κ βασικα πραγματα επεξεργασιας μιας εικονας, που αυτο μαλλον θα διορθωνεται απο προγραμματακια που κυκλοφορουν.

αλλα το βασικο μου προγραμμα ειναι το itunes που δυστυχως κ κολλαει σε αυτον τον υπολογιστη, κ ειναι κ σπαστικο πραγμα τα παντα να πρεπει να "περαστουν" μεσα απο αυτο.

α, οπως κ να μην μπορω να βαλω ενα τραγουδι ως ringtone επισης κ να πρεπει να ακουω τα σπαστικα του κινητου...

παντως σου ειπα παραπονο δεν εχω μεγαλο κ πραγματικα καθε στιγμη που το επεξεργαζομαι κ απο κατι αλλο μενω εκπληκτος, αλλα ειναι καπως ιδιορυθμο σε σχεση με τα αλλα κινητα..

Link to comment
Share on other sites

το 3g 3.0 εχω. φωτο δεν λεω οτι ειναι κ ασχημες αλλα ενταξει περιμενα κατι παραπανω απο 2mp απο το iphone, οπως κ βασικα πραγματα επεξεργασιας μιας εικονας, που αυτο μαλλον θα διορθωνεται απο προγραμματακια που κυκλοφορουν.

αλλα το βασικο μου προγραμμα ειναι το itunes που δυστυχως κ κολλαει σε αυτον τον υπολογιστη, κ ειναι κ σπαστικο πραγμα τα παντα να πρεπει να "περαστουν" μεσα απο αυτο.

α, οπως κ να μην μπορω να βαλω ενα τραγουδι ως ringtone επισης κ να πρεπει να ακουω τα σπαστικα του κινητου...

παντως σου ειπα παραπονο δεν εχω μεγαλο κ πραγματικα καθε στιγμη που το επεξεργαζομαι κ απο κατι αλλο μενω εκπληκτος, αλλα ειναι καπως ιδιορυθμο σε σχεση με τα αλλα κινητα..

για ringtones εγω εχω βρει μεσο cydia βεβαια τραγουδακια μισα βεβαια αλλα παιζουν αυτα που γουσταρω

οσο για τις φοτο δοκιμασε να τις δεις μετα στο pc να δεις ποσο ωραιες ειναι.

το itunes ναι ειναι σπασαρχι...κο :(

Link to comment
Share on other sites

είρθε το κινητάκι μου Samsung GT-i8910 Omnia HD :) το φόρτησα το τηλεφωνάκι ΑΠΛΑ ΤΑ ΣΠΑΕΙ! Το βίντεο είναι τρελό! Ισως η καλύτερη αγορά κινητού που έχω κάνει!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το ΝΟΚΙΑ Ν900 βγήκε εδώ Ελλάδα για πώληση? έχει την νέα πλατφορμα Maemo που είναι βασισμένη σε Linux ξέρει κανείς τύποτα? Έχει 256ΜΒ RΑΜ 768MB Rom 32GB και φοράει τον Toshiba 600MHz επεξεργαστη επάνω... Το τηλεφωνάκι πρέπει να τα σπάει... ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΩ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το ΝΟΚΙΑ Ν900 βγήκε εδώ Ελλάδα για πώληση? έχει την νέα πλατφορμα Maemo που είναι βασισμένη σε Linux ξέρει κανείς τύποτα? Έχει 256ΜΒ RΑΜ 768MB Rom 32GB και φοράει τον Toshiba 600MHz επεξεργαστη επάνω... Το τηλεφωνάκι πρέπει να τα σπάει... ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΩ

http://techblog.gr/mobile/nokia-n900-hands-on-8763/ :lol:

Link to comment
Share on other sites

OOOOO Ναι!!!! Αυτό θέλω!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πήρα αυτό, πηγα και εγω στην στην νέα τεχνολογία "touch screen" άντε να δούμε. ;):)

http://www.nokia.gr/products/phones/nokia-5530-xpressmusic

Link to comment
Share on other sites

τελίκα έκκλεισα το το Ν900 από το e-click σε 30 Οκτωμβρίου έχει παραλαβή, οπότε 2-3 του μινός Νοεβρίου θα το έχω ;)

Link to comment
Share on other sites

όμορφο είναι λευτερη. καλο φαίνεται.. ελπίζω να έχει ανεβεί επίπεδο και η nokia γιατί χρονια πριν που είχα αλλάξει 3-4 μοντέλα όλα ίδια ήταν μονο το μέγεθος και εξωτερικά άλλαζαν.. και έχω μπλέξει τώρα με το καταραμένο iphone tongue.gif και το ηλίθιο itunes new_killpc.gif

Link to comment
Share on other sites

όμορφο είναι λευτερη. καλο φαίνεται.. ελπίζω να έχει ανεβεί επίπεδο και η nokia γιατί χρονια πριν που είχα αλλάξει 3-4 μοντέλα όλα ίδια ήταν μονο το μέγεθος και εξωτερικά άλλαζαν.. και έχω μπλέξει τώρα με το καταραμένο iphone tongue.gif και το ηλίθιο itunes new_killpc.gif

έχει λειτουργίκο Linux αρκετά καλύτερο από τα συνιθισμένα symbian λογικά από videos - rewies που βρήσκω στο internet το κινήτο τα σπάει καμία σχέση με Ν97 και ότι άλλο έχουμε δεί ποιό πριν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Την επομενη βδομαδα μαλλον βγαινει επιδοτηση, γλυκοκοιταω το Samsung Galaxy S2 που αυτην την στιγμη παιζει στα 370 ευρω. Τι γνωμη εχετε για αυτο και τι αλλο μου προτεινετε σε αυτην την τιμη περιπου? Πληροφοριακα στον γερμανο (οπου απο εκει θα βγει επιδοτιση) το εχουνε 499.. δεν πανε καλα μου φαινετε..

Link to comment
Share on other sites

Πολυ σωστος φιλε μου, το εμαθα και εγω σημερα. Mαλλον για κανα πλαισιο θα το τσεκαρω που το εχει ας πουμε σε λογικη τιμη. :)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη και εγω που εχω επιδοτηση απο την κοσμοτε μπορω να παω πλαισιο?νομιζα οτι μονο γερμανο η οτε μπορουσα να παω

παιδια καμια προταση για κινητο μεχρι 150 ευρω/?δεν εχω πολλες απαιτησεις εννοειται να μπαινω ικανοποιητικα στο ιντερνετ και τις βασικες λειτουργιες...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη και εγω που εχω επιδοτηση απο την κοσμοτε μπορω να παω πλαισιο?νομιζα οτι μονο γερμανο η οτε μπορουσα να παω

παιδια καμια προταση για κινητο μεχρι 150 ευρω/?δεν εχω πολλες απαιτησεις εννοειται να μπαινω ικανοποιητικα στο ιντερνετ και τις βασικες λειτουργιες...

Μια χαρά την παίρνεις την επιδότηση σου και από πλαίσιο..Και δεν είσαι και αναγκασμένος να πάρεις και τηλέφωνο..

Τα χρησιμοποιείς αν θες να αγοράσεις ότι άλλο θες ή ακόμα τα βάζεις και ως πιστωτικό σου..

Link to comment
Share on other sites

Για να κάνουμε μια επανεκκίνηση του συγκεκριμένου θέματος.

 

Υπάρχει κάποιος που να έχει τα παρακάτω κινητά τηλέφωνα να μου πει την εμπειρία του.

 

Poco M3

Poco X3 pro

 

Realme 7 pro

Realme 8 

Realme 8 pro

 

Έχει κανείς προοπτική εμπειρία με ένα από τα παρακάτω τηλέφωνά 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω 2 Poco M3 στην οικογένεια, 1 η κόρη μου και 1 σφραγισμένο ως αναπληρωματικο κινητό.

Η κόρη μου λέει ότι είναι τέλειο, σε σχέση με το προηγούμενο της Redmi Note 6 Pro, καμία σχέση

Είμαι από τους πρώτους 5 κατόχους κινητών Xiaomi στην Ελλάδα, εδώ και 7 χρόνια πήρα το πρώτο μου και έκτοτε έχω μόνο Xiaomi κινητό και εγώ και η οικογένειά μου (έχουμε αλλάξει πάνω από 20, όλα Xiaomi εννοείται, τώρα έχουμε 9 στην οικογένεια)

Τι ακριβώς θες να σου πω από το Poco M3;

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk





Link to comment
Share on other sites

εγώ για το Poco F3 έχω ακούσει καλά λόγια. 

Απλά θέλω λίγο να περάσει ο καιρός για να πέσουν οι τιμές.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago , topmar said:

Έχω 2 Poco M3 στην οικογένεια, 1 η κόρη μου και 1 σφραγισμένο ως αναπληρωματικο κινητό.

Η κόρη μου λέει ότι είναι τέλειο, σε σχέση με το προηγούμενο της Redmi Note 6 Pro, καμία σχέση emoji23.png

Είμαι από τους πρώτους 5 κατόχους κινητών Xiaomi στην Ελλάδα, εδώ και 7 χρόνια πήρα το πρώτο μου και έκτοτε έχω μόνο Xiaomi κινητό και εγώ και η οικογένειά μου (έχουμε αλλάξει κάτι πάνω από 20, όλα Xiaomi εννοείται, τώρα έχουμε 9 στην οικογένεια) emoji12.png

Τι ακριβώς θες να σου πω από το Poco M3;

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Είναι καλο ως προς τα χαρακτηριστικά του?  

Είναι γρήγορο,  έχει τίποτα θέματα με κολλήματα κτλ.

 

 

 

4 hours ago , Derv_7 said:

εγώ για το Poco F3 έχω ακούσει καλά λόγια. 

Απλά θέλω λίγο να περάσει ο καιρός για να πέσουν οι τιμές.

 

Καλή επιλογή και αυτή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.