Jump to content
Σπύρος

Αγορά κινητού

Recommended Posts

Με διαφορά ότι καλύτερο σε κινητό! Θα βγει μέσα στο Μάρτιο με τιμή γύρω στα 500 ευρώ. Να το περιμένεις και ας μην έχεις κινητό.

Σε ευχαριστώ Μπάμπη. Περιμένω να ακούσω τις εντυπώσεις σου.

Link to comment
Share on other sites

Ρωτησα μια γνωστη μου που δουλευει σε Νοκια club και ειναι σχετικη με το επαγγελμα, οχι σαν κατι αλλους.

Το Ν80 θα βρισκεται στις προθηκες των καταστηματων το 2ο τριμηνο του 2006. Αρα εμπειρικα..........καλο καλοκαιρι Σπυρο!

Link to comment
Share on other sites

Ρωτησα μια γνωστη μου που δουλευει σε Νοκια club και ειναι σχετικη με το επαγγελμα, οχι σαν κατι αλλους.

Το Ν80 θα βρισκεται στις προθηκες των καταστηματων το 2ο τριμηνο του 2006. Αρα εμπειρικα..........καλο καλοκαιρι Σπυρο!

+ 2 μήνες για να έρθει η αναβαθμισή του. Φθινόπωρό δηλαδή??

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι και εγω ενας κατοχος N70 εδω και περιπου δυο μηνες χωρις να εχω αντημετοπισει κανενα προβλημα. αντιθετα αρκετα ικανοποιημενος. το μονο που εχω και θελω βοηθεια αν ξερει κανεις ειναι τι κολημα τρωει στην συνδεση με το pc.

Την πρωτη φορα συνδεθηκα μια χαρα. μετα μου εμφανιζει οτι η συνδεση ειναι αδυνατη.

Καθε φορα που θελω να συνδεθω σβηνω το pc suite και το ξαναπερναω. Και στον κολλητο μου το ιδιο κανει. ξερει να μου κανεισ αν φταει το pc suite η το τηλ.

Πλεον δεν μπορω να συνδεσω ουτε το παλιο μου τηλ.(6600)

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχεις κανενα firewall απανω οπως το zone alarm και δεν μπορει να συνδεεται?

οχι,ξερεις τι δεν μπορω να καταλαβω γιατι το κανει σε τρεις διαφορετικους υπολογιστες

με διαφορετικα διαφορετικα n70. και γιατι οταν το ξαναπερασεις ειναι ολα καλα μονο για την πρωτη φορα. αυτο το κανουμε εδω και δυο μηνες δυο ατομα. σβησε γραψε.

Link to comment
Share on other sites

Παντως Σπυρο αφου το οικονομικο δεν ειναι προβλημα γιατι δεν παιρνεις ενα Ν70 και σε 2-3 μηνες και το Ν80?

Ετσι θα εχεις και backup κινητο για το μελλον.

Εκανα αναβάθμιση σήμερα και πήρα το Ν70 προσωπινά. Το καλοκαίρι ή το Φθινόπωρο θα πάρω το Ν80. Καθώς το φόρτιζα για 1η φορά έγινε διακοπή ρεύματος για 5 λεπτά. Το τηλέφωνο φόρτιζε γαι 2 ώρες. Μετά συννέχισε την φορτισή του. Πιστεύετε οτι θα εχω πρόβλημα με την μπαταρία δηλ οτι θα έχω μειωμένη απόδοση????

Link to comment
Share on other sites

Εκανα αναβάθμιση σήμερα και πήρα το Ν70 προσωπινά. Το καλοκαίρι ή το Φθινόπωρο θα πάρω το Ν80. Καθώς το φόρτιζα για 1η φορά έγινε διακοπή ρεύματος για 5 λεπτά. Το τηλέφωνο φόρτιζε γαι 2 ώρες. Μετά συννέχισε την φορτισή του. Πιστεύετε οτι θα εχω πρόβλημα με την μπαταρία δηλ οτι θα έχω μειωμένη απόδοση????

καλορίζικο Σπύρο,πολύ καλή επιλογή.

μην αγχώνεσαι για την μπαταρία,μια χαρά θα είναι!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρωτησα μια γνωστη μου που δουλευει σε Νοκια club και ειναι σχετικη με το επαγγελμα, οχι σαν κατι αλλους.

Το Ν80 θα βρισκεται στις προθηκες των καταστηματων το 2ο τριμηνο του 2006. Αρα εμπειρικα..........καλο καλοκαιρι Σπυρο!

Το ίδιο μου είπαν και στην Cebit. Επίσης, δοκίμασα δύο τηλέφωνα N80 εκεί. Το ένα ήταν τραγικά buggy. Εσκαγε ότι και αν έκανα. Το άλλο δούλευε κανονικότατα. Εχει καταπληκτικές δυνατότητες και απίστευτη οθόνη!!! Θα ανεβάσω μια photo να δείτε.

Πάντως ιδιαίτερη εντύπωση μου έκαναν τα τηλέφωνα της Sony Ericsson, τα walkman όπως και το P990.

Και τελείως περιέργα τα Samsung που έπαιζαν τηλεόραση!!! Α, και κάτι Samsung με φωτογραφικές μέχρι και 10mpixels!

Link to comment
Share on other sites

μια παρατηρηση για τα mpixels μην μας πιανει τρελα διοτι απο 3 και πανω μεχρι τα 5 ειναι πολυ πολυ ελαχιστες οι διαφορες..και δε νομιζω κανενας να θελει το κινητο του και να βγαζει 3-4 megabyte η μια φωτογραφια..για να φορτωσει την καρτα μνημης μετα το κινητο θα θελει καμια ωρα!ειναι ανουσιο!

Link to comment
Share on other sites

μια παρατηρηση για τα mpixels μην μας πιανει τρελα διοτι απο 3 και πανω μεχρι τα 5 ειναι πολυ πολυ ελαχιστες οι διαφορες..και δε νομιζω κανενας να θελει το κινητο του και να βγαζει 3-4 megabyte η μια φωτογραφια..για να φορτωσει την καρτα μνημης μετα το κινητο θα θελει καμια ωρα!ειναι ανουσιο!

Στα 5mpixels το μέγεθος των αρχείων είναι περίπου 1,8-2,3 mb και όχι παραπάνω. Και στην τελική αν κάποιος θέλει ένα τηλέφωνο με κάμερα 3,4,5 mpixels το κάνει γιατί θέλει κάποια ποιότητα και συνεπώς ξέρει ότι θα τρώει χώρο στην κάρτα του για να αποθηκεύει φωτογραφίες.

Σχετικά με την ανάλυση και αν υπάρχει διαφορά τώρα.. προφανώς υπάρχει από τα 3 στα 5 mpixels.. και αυτό φαίνεται αν πας να τυπώσεις φωτογραφίες σε φωτογραφικό χαρτί... στην οθόνη του κινητού προφανώς δεν υπάρχει σχεδόν καμία.. αλλά αν φωτογραφίζεις με τηλέφωνο που έχει κάμερα 3,4,5 mpixels και κρατάς τις φωτογραφίες στο κινητό τότε μάλλον η ιδία του να πάρεις αυτό το κινητό είναι λάθος εξαρχής!

Προσωπικά δεν θα αγόραζα κανένα κινητό για την φωτογραφική του (και ας έχει το N80 3mpixels). Προτιμώ τις φωτογραφίες της Nikon μου.

Link to comment
Share on other sites

Join the club...και εγω με την ψηφιακη μου...

Θελω να εχει ενα full enviroment Series 60, να μπορω να κανω add-on ola ta apps που εγω θελω, να εχει πολυ καλη χρηση σαν organiser, να εχει οση μνημη θελω εγω, και αυτο ειναι.

Απο καμερα ας εχει ο,τι θελει αφου εχω την ψηφιακη μου...

Για αυτο και ενω ειχα επιδοτηση 300ευρω, πηρα το 6670 με μολις 15ευρω κοστος για εμενα...Γιατι εχει τα παντα που θελω σε μια compact συσκευασια, με ενα πολυ καλο και φιλιο User Interface...

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν θα αγόραζα κανένα κινητό για την φωτογραφική του (και ας έχει το N80 3mpixels). Προτιμώ τις φωτογραφίες της Nikon μου.

στα λογια μου ερχεσαι λοιπον :D

δεν ειπα δεν εχουν διαφορες ειπα εχουν πολυ πολυ ελαχιστες διαφορες απο τα 3 στα 5 μαλλον δε με καταλαβες δηλαδη :D

και τελος οσο για το 3-4 mgb που ειπα ηταν τροπος του λεγειν και οχι κυριολεξια :D

κατα τα αλλα συμφωνω σε ολα οσα ειπες :D

Link to comment
Share on other sites

στα λογια μου ερχεσαι λοιπον -_-

δεν ειπα δεν εχουν διαφορες ειπα εχουν πολυ πολυ ελαχιστες διαφορες απο τα 3 στα 5 μαλλον δε με καταλαβες δηλαδη :D

και τελος οσο για το 3-4 mgb που ειπα ηταν τροπος του λεγειν και οχι κυριολεξια :D

κατα τα αλλα συμφωνω σε ολα οσα ειπες :D

:D

Link to comment
Share on other sites

8800_main.jpg

Kαι πολλα λεφτα επισης! Τι να το κανεις αφου πληρωνεις εμφανιση και οχι δυνανατοτητες?

Γουστα ειναι αυτα :)

Link to comment
Share on other sites

8800_main.jpg

Kαι πολλα λεφτα επισης! Τι να το κανεις αφου πληρωνεις εμφανιση και οχι δυνανατοτητες?

Γουστα ειναι αυτα :)

αυτο εχω αλλα.........ειναι πολυ κυριλε κινητο και δεν κανει για εμας!εκτος απο μια σχετικα καλη εμφανιση τπτ περισσοτερο ασε που η μπαταρια του κραταει 1μιση μερα!το μονο καλο μου πεφτει κατω και δεν παθαινει τιποτα :whistling::lol:

Link to comment
Share on other sites

αυτο εχω αλλα.........ειναι πολυ κυριλε κινητο και δεν κανει για εμας!εκτος απο μια σχετικα καλη εμφανιση τπτ περισσοτερο ασε που η μπαταρια του κραταει 1μιση μερα!το μονο καλο μου πεφτει κατω και δεν παθαινει τιποτα :D;)

η μπαταρία είναι ένα πρόβλημα....γι΄αυτό όμως έχει την εφεδρική...

και δε συμφωνώ ότι δεν είναι για μας...νομίζω μια χαρά είναι...

Link to comment
Share on other sites

ΑΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΑ πολλα λεφτα ομως αφου δεν πλερωνεις δυνατοτητες αλλα εμφανιση και μουρη! :D

Edited by nikkosnet
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.