Jump to content
Σπύρος

Αγορά κινητού

Recommended Posts

Φιλε μου καταρχην καλωσορισες και καλη χρονια.

Μιας και νεο μελος περνα μια απο την Παρουσιαση Νεων Μελων να μας συστηθεις.

Το θεμα ειναι σχετικα παλιο,απο τον Οκτωβριο.

Αν θελεις να πουλησεις κατι μπορεις να πας στον τομεα των Αγγελιων Προσφορας.

Link to comment
Share on other sites

καλο κινητο ειναι και το w580i που παρηγειλα πριν μερικές μέρες! ακόμη το περιμένω αλλα όπως και να το κάνουμε αν καποιος θέλει αυτονομία σημαίνει πως θέλει ericson!

Link to comment
Share on other sites

i-phone 16 gb

Για τους πιο απετιτικους τέλη Φλεβάρη ,αρχες Μάρτη και i-phone 3g 16 gb και gps!!!

Link to comment
Share on other sites

απ'όσο είδα στο MACWORLD 2008 δεν έγινε καμία αναφορά σε iPhone 3G (a.k.a. iphone2) & iPhone 16GB για κυκλοφορία στο εμπόριο.

Επίσης στις χώρες που θα κυκλοφορήσει το iPhone, δεν συμπεριλαμβάνεται η Ελλάδα, οπότε μόνο από παραεισαγωγές ή μόνοι σας από internet μπορείτε να το αποκτήσετε.

Link to comment
Share on other sites

Τι γνώμη έχετε για το nokia E65?

Aν και λιγο αργα, ενα τιμιο κινητο με καλο λογο αποδοσης/τιμης. Φτιαχτηκε κυριως για business χρηση με wifi, ακομα και VoIP! Με λιγα λογια ενα φθηνο Ν95. Το μονο του μειον ειναι η εμφανιση του που δεν αρεσει σε πολλους.

Εχετε καμμία άποψη για το Nokia 6110 Navigator? ή για το Nokia 6121?

Αν θες να το παρεις για PNS ξεχασε το. Θα σου κανει τη ζωη δυσκολη λειτουργωντας το ως navigator. To N82 το ειδες?

Link to comment
Share on other sites

Εχετε καμμία άποψη για το Nokia 6110 Navigator? ή για το Nokia 6121?

Nokia 6110 & Nokia Navigator = Η Μ4Λ4ΚΙ4 του έτους που μας πέρασε... Ισως το πιο ελεεινό πρόγραμμα για πλοήγηση

Ν82 και Ν95 8Gb, για κινητά με A-GPS, για πιο γρήγορη σύνδεση και πιο καλή σταθερότητα...

Ν95 κλασικό για πιο πολύ οικονομία, και αγοράζεις και μια κάρτα 6Gb που βγήκαν τώρα, και είσαι άρχοντας! Αλλά ΜΗΝ κάνεις το λάθος να πας να δώσεις τσάμπα 440 ευρώ για το 6110.... Καλύτερα να σου δώσω το Ν82 μου που το έχω σφραγισμένο από επιδότηση (γιατί ήδη δουλεύω με Ν95 8Gb εγώ...) στην ίδια τιμή, και με απόδειξη αγοράς, και να έχεις ΤΗΛΕΦΩΝΟ....

Τώρα, για το 6121... Δώσε ΑΚΡΙΒΩΣ τα ίδια λεφτά, και πάρε το 6120, και μαζί δώρο τα ακουστικά Music Stand MD3 της ΝΟΚΙΑ! Από τα καταστήματα του ΟΤΕ. Δεν αξίζει να δώσεις 230 ευρώ για το 6121 και να μην πάρεις τίποτα επιπλέον... Γιατί η μονη τους διαφορά είναι πως το 6120 δουλεύει στις συχνότητες 850/900/1800/1900/WCDMA850/UMTS2100, και το 6121 στις 850/900/1800/1900/WCDMA900/UMTS2100

Πιστεύεις πως αξίζει να χάσεις τα ηχειάκια για τη συχνότητα; Περιττό να σου πω πως το WCDMA δεν πρόκειται να το εκμεταλλευτείς στην Ελλάδα, καθώς δουλεύουμε σε UMTS2100 για σήμα 3G & 3.5G! Οπότε με το 6120, έχεις κερδίσει ένα κινητό που θα σου φανεί χρήσιμο και όταν είσαι στην Αμερική ακόμα, και τα ηχεία! Με το 6121 δεν θα κερδίσεις κάτι, γιατί δε θα καταλάβεις κάποια διαφορά! Και στην τελική κάρτα μνήμης, κανένα από τα 2 δε σου δίνει, οπότε....

Link to comment
Share on other sites

Μιας και μοθ ήρθε η επιδότηση και ήθελα να μπω στην κατηγορία των smartphones, παρήγγειλα το Toschiba G500. Διάβασα κάτι ποσταρίσματα στο myphone και τα παιδιά είναι πολύ ευχαριστημένα από το κινητό. Κάνει τα πάντα και δεν κοστίζει μια περιουσιά. Έχει κανένας κάποια προσωπική εμπειρία; Το περιμένω σε 2-3 μέρες να μου έρθει. Θα το σετάρω, θα το τεστάρω και θα σας πω εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και μοθ ήρθε η επιδότηση και ήθελα να μπω στην κατηγορία των smartphones, παρήγγειλα το Toschiba G500. Διάβασα κάτι ποσταρίσματα στο myphone και τα παιδιά είναι πολύ ευχαριστημένα από το κινητό. Κάνει τα πάντα και δεν κοστίζει μια περιουσιά. Έχει κανένας κάποια προσωπική εμπειρία; Το περιμένω σε 2-3 μέρες να μου έρθει. Θα το σετάρω, θα το τεστάρω και θα σας πω εντυπώσεις.

Ωραια επιλογη Γιωργο! ;) Καλη συσκευη και σιγουρα πολυ προσιτη η τιμη της. Και φυσικα ειναι Toshiba worthy.gifworthy.gifworthy.gif

Link to comment
Share on other sites

Κάπως έτσι το σκέφτηκα και εγώ. Έχει πάνω windows mobile 5 και δεν προβλέπεται αναβάθμιση στα 6. Δεν μας χαλάει βέβαια. Διάβασα ότι έχει αρκετά καλό επεξεργαστή και η ROM του είναι ικανοποιητική. Διάφορα κολπάκια για μηνύματα 160 χαρακτήρων και ρυθμίσεις, κυκλοφορούν στο νετ και δεν θα έχω πρόβλημα. Βέβαια αν δεν έρθει να το δουλέψω λίγο καιρό...

@Black V GTi: Αν ήταν να δώσω λεφτά από την τσέπη μου, δεν θα έδινα τόσα πολλά για ένα κινητό. Θα χρειαστεί να βάλω 24¤. Δεν με χάλασε. Να ναι καλά ο μπαμπάς που κάνει μεγάλους λογαριασμούς.

Link to comment
Share on other sites

Κάπως έτσι το σκέφτηκα και εγώ. Έχει πάνω windows mobile 5 και δεν προβλέπεται αναβάθμιση στα 6. Δεν μας χαλάει βέβαια. Διάβασα ότι έχει αρκετά καλό επεξεργαστή και η ROM του είναι ικανοποιητική. Διάφορα κολπάκια για μηνύματα 160 χαρακτήρων και ρυθμίσεις, κυκλοφορούν στο νετ και δεν θα έχω πρόβλημα. Βέβαια αν δεν έρθει να το δουλέψω λίγο καιρό...

@Black V GTi: Αν ήταν να δώσω λεφτά από την τσέπη μου, δεν θα έδινα τόσα πολλά για ένα κινητό. Θα χρειαστεί να βάλω 24¤. Δεν με χάλασε. Να ναι καλά ο μπαμπάς που κάνει μεγάλους λογαριασμούς.

Καλο σεταρισμα και καλο τεσταρισμα :blink::blink: . Μακαρι και ο δικος μου father να εκανε μεγαλους λογ/σμους :D:wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

Tελικά το G500 δεν υπάρχει πουθενά στο δίκτυο καταστημάτων του ΟΤΕ. Και αναγκαστικά ψάχνω για άλλη συσκευή. Έχετε κάτι να προτείνετε σε smartphone; Έχω δει τα παρακάτω και δεν ξέρω τι να κάνω:

1) HP IPAQ 514

2) Qtek 8310

3) HTC P-3452 TOUCH το οποίο ξεφεύγει λίγο σε τιμή (460¤)

Link to comment
Share on other sites

Tελικά το G500 δεν υπάρχει πουθενά στο δίκτυο καταστημάτων του ΟΤΕ. Και αναγκαστικά ψάχνω για άλλη συσκευή. Έχετε κάτι να προτείνετε σε smartphone; Έχω δει τα παρακάτω και δεν ξέρω τι να κάνω:

1) HP IPAQ 514

2) Qtek 8310

3) HTC P-3452 TOUCH το οποίο ξεφεύγει λίγο σε τιμή (460¤)

'Ενα HTC ( όχι το μοντέλο που λές, ένα πιό παλιό ) έχει ο chrismk2 και ξέρω ότι είναι πολύ ευχαριστημένος και απο δυνατότητες καί απο ποιότητα!

¶ν είχα να διαλέξω ανάμεσα σε αυτά που λές θα προτιμούσα το HTC και σάν δεύτερη επιλογή το Qtec, απο το ΗΡ προσωπικά θα έλεγα μακρυά....

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά σε μαύρο ή ασημί αν βγαίνει, δεν ξέρω. :) ξέρεις πόσο έχει?

βγαινει σε οτι χρωμα θες μεχρι και σε ροζ!να ξερεις οτι ειναι 2ετιας μοντελο και δυσκολα θα το βρεις καινουργιο σε καποιο μαγαζι.

παραυτα τσεκαρε τι σου βρηκα....

εδω.

Link to comment
Share on other sites

εχει αγορασει κανεις κινητο μεσω ιντερνετ αλλα απ'εξωτερικο;Εχω δει τρομερες διαφορες στις τιμες αλλα δεν ξερω τι παιζει με τα υποστηριζομενα δικτυα και με το μενου, το οποιο μαλλον δε θα εχει ελληνικα, σωστα;

Link to comment
Share on other sites

Ολα παίζουν άψογα Νάσο.. και μενού και τα πάντα... Σε ολα μπορείς να περάσεις μετά ΕΛληνικά μέσω αντιπροσωπείας αν έχεις κανένα γνωστό! Αλλά στο 90% των περιπτώσεων, έρχονται χωρίς την Ελληνική σε μενού και γραφή..

Link to comment
Share on other sites

Ολα παίζουν άψογα Νάσο.. και μενού και τα πάντα... Σε ολα μπορείς να περάσεις μετά ΕΛληνικά μέσω αντιπροσωπείας αν έχεις κανένα γνωστό! Αλλά στο 90% των περιπτώσεων, έρχονται χωρίς την Ελληνική σε μενού και γραφή..

μπορει να παιζουν αψογα... αλλα καμμια αντιπροσωπεια δεν σου περναει ελληνικα καθως το βλεπουν σαν τηλεφωνο παραεισαγωγης κ οχι ελληνικο!ετσι χανετε κ η εγγυηση της συσκευης! κ αμα χαλασει... (πραγμα που συμβαινει συχνα)μονο η S.Ericsson καλυπτει σε εγγυηση της συσκευες που ειναι ερχομενες απο την Ε.Ε. κατοπιν επιδειξης σχετικης αποδειξης αγορας!

Stamy

Edited by blackpanther
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.