Jump to content
Σπύρος

Αγορά κινητού

Recommended Posts

Βρε, εχς κι εγώ άνθρωπο για να αλλάξει το τηλ. σε Ελληνικο LP, και τα Sony Ericsson & Motorola τα φτιάχνω μόνος μου... Ενας δίσκος μόνο Flash, FS και monsterpack είναι!

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος δεν ειναι δυσκολο να βρεις στο Ιντερνετ,οχι μονο να βαλεις ελληνικα, αλλα ακομα και να κανεις φορματ στο κινητο και να περασεις αλλη εκδοση λογισμικου μεσω του καλωδιου του κινητου.Βεβαια δεν ξερω σε ποιο site τα βρισκεις αλλα ξερω εναν φιλο που το εκανε σε Samsung.Παιδια τα 500 ευρω δεν τα δινω.Αν το παρω ,αυτο θα γινει μονο απο εξωτερικο οπου οι τιμες ειναι ιδιαιτερα χαμηλες σε σχεση με εδω.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος δεν ειναι δυσκολο να βρεις στο Ιντερνετ,οχι μονο να βαλεις ελληνικα, αλλα ακομα και να κανεις φορματ στο κινητο και να περασεις αλλη εκδοση λογισμικου μεσω του καλωδιου του κινητου.Βεβαια δεν ξερω σε ποιο site τα βρισκεις αλλα ξερω εναν φιλο που το εκανε σε Samsung.Παιδια τα 500 ευρω δεν τα δινω.Αν το παρω ,αυτο θα γινει μονο απο εξωτερικο οπου οι τιμες ειναι ιδιαιτερα χαμηλες σε σχεση με εδω.

Ρε Νάσο πες μου τι θελεις απο εξω και θα την βρουμε την ακρη.... :lol:

Με pm ομως ...

Link to comment
Share on other sites

εχει αγορασει κανεις κινητο μεσω ιντερνετ αλλα απ'εξωτερικο;Εχω δει τρομερες διαφορες στις τιμες αλλα δεν ξερω τι παιζει με τα υποστηριζομενα δικτυα και με το μενου, το οποιο μαλλον δε θα εχει ελληνικα, σωστα;

Εγώ το Ν95 το πήρα από Αγγλία μέσω EBAY.

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ για τη βοήθειά σας...

Δεν ξέρω ποιο κινητό να πάρω.

Ποιο πιστεύετε ότι είναι το καλύτερο που κυκλοφορεί; Το κόστος δε με ενδιαφέρει. Ας ξεπεράσει και τα 1000 euro.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

το Ν96 είρθε Ελλάδα η ακόμα?

Link to comment
Share on other sites

το Ν96 είρθε Ελλάδα η ακόμα?

Προσωπικα δεν εχω ακουσει τιποτα ακομα για αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Ν95-1 λογικα πηρες ετσι;Τι τιμη;καινουριο;

Καλά βρε δε θυμάσαι που κάναμε αυτή τη συζήτηση πριν κανά μήνα και έλεγες ότι είναι ακριβό το Ν95 και ήθελες κάτι πιο φτηνό.

Link to comment
Share on other sites

το βλέπω στο ελληνικο site τηε ΝΟΚΙΑ αλλά περιμένω θέλω να το βάλω pre-order αλλα δεν έχουμε nokia-shop εδώ πρέβεζα είχαμε και έκκλησε... και το έχω γουστάρει τρελά το κινιτάκι αυτό... οπώτε περιμένω...

Link to comment
Share on other sites

Καλά βρε δε θυμάσαι που κάναμε αυτή τη συζήτηση πριν κανά μήνα και έλεγες ότι είναι ακριβό το Ν95 και ήθελες κάτι πιο φτηνό.

Φυσικα και το θυμαμαι.Απο περιεργεια ρωτησα.Την ιδεα την εχω εγκαταλειψει tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

το βλέπω στο ελληνικο site τηε ΝΟΚΙΑ αλλά περιμένω θέλω να το βάλω pre-order αλλα δεν έχουμε nokia-shop εδώ πρέβεζα είχαμε και έκκλησε... και το έχω γουστάρει τρελά το κινιτάκι αυτό... οπώτε περιμένω...

Δεν ξέρω αν έχει βγει το Ν96 έξω, αλλά αν το θες να το έχεις νωρίτερα και δε φοβάσαι και το EBAY ψάξτο από εκεί.

Υπάρχουν και κάποιες πολύ αξιόλογες προτάσεις.

Εγώ το είχα πάρει καμιά 200€ πιο κάτω με ανοιγμένο κουτί και κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

ναι όμως ποιος μου εγγιάτε ότι δεν είναι κάνενα κλεμένο μεταχιρισμένο η Β' διαλογής και ουκ το κάθε εξεις...?

Link to comment
Share on other sites

ναι όμως ποιος μου εγγιάτε ότι δεν είναι κάνενα κλεμένο μεταχιρισμένο η Β' διαλογής και ουκ το κάθε εξεις...?

Kανείς.

Πάντα υπάρχει το ρίσκο.

Για αυτό σου είπα να προχωρήσεις για κινητό μέσω Ebay μόνο εφόσον ασχολείσαι ήδη και ξέρεις να αξολογήσεις μια προσφορά και αυτόν που το δίνει..

Αλλιώς πας safe και περιμένεις να σκάσεις τα 750-800€ όταν βγει εδώ και αφού περάσουν και μερικές μήνες μέχρι να έρθουν ποσότητες στα μαγαζιά (αφού στην αρχή μόνο με πρόωρες παραγγελίες παίζουν τα μαγαζιά).

Link to comment
Share on other sites

το EBAY ναι είναι οικονομική λύση... αλλα αμα δεν το δείς δεν το προσεξεις λεπτομεριες δίαφορες αναμεσα στις ραγές, ενοσεις πλαστικων μερών δεν ξέρεις τι μπορεί να παίζει... μπορί να ειναι και κανένα ανοιγμενό και να είναι πατάτα απο μέσα, αλλά ότι θα το βρείς και 200 και 300 ευρώ απο την αρχικη τιμή... είναι άκρος δελεαστικό! αλλα αλλά αλλά το τι θα κρύβει άγνωστο...

Link to comment
Share on other sites

ναι όμως ποιος μου εγγιάτε ότι δεν είναι κάνενα κλεμένο μεταχιρισμένο η Β' διαλογής και ουκ το κάθε εξεις...?

Βασικα υπαρχουν καποιες δικλειδες ασφαλειας.Π.χ. να αγοραζεις απο καποιον που εχει ηδη αρκετες πωλησεις ή στην τελικη αν βρεις καποιον που εχει κανει αγορες απο Ebay κ μπορει να σου υποδειξει καποιους αξιοπιστους πωλητες.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως βλέπω ένα τυπά που κοπανάει κάτι Iphone και κάτι Ν95-1 στις 200+ λίρες και τρελαίνεσαι...

10δες έχει δώσει.Αλλά Ν96 δε βλέπω

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

.... κρίμα... δεν πηράζει θα αναμένο να το πάρω new απο την Nokia Shop - Alpha Copy όπως λέγετε τέλος πάντων απο τα Γιάννενα και τελειώνει το θέμα!

Link to comment
Share on other sites

Guys.... υπομονή, και το νέο iPhone 3G (iPhone 2) έρχεται πολύ σύντομα, για να βουλώσει ΠΟΛΛΑ στόματα... Μόνη μλακία, κλασικά το θέμα του iPhone με το Bluetooth για Handsfree-only λειτουργία και την αδυναμία μεταφοράς αρχείων... Και ένα καλό.... A-GPS Built-in!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.